Korzyści z czytania i pisania są powszechnie znane: doskonała aktywizacja mózgu, działanie uspokajające, a nawet terapeutyczne. Czytanie i pisanie wzbogaca słownictwo, czytelnik poszerza swoje horyzonty. Jednak przede wszystkim zarówno czytanie, jak i pisanie to doskonała przygoda.
Korzyści z czytania i pisania są powszechnie znane: doskonała aktywizacja mózgu, działanie uspokajające, a nawet terapeutyczne. Czytanie i pisanie wzbogaca słownictwo, czytelnik poszerza swoje horyzonty. Jednak przede wszystkim zarówno czytanie, jak i pisanie to doskonała przygoda.
Pośród półek z książkami w Centrum Aktywności „Na Spokojnej” zagościły trzy autorki – Kasia Bulicz-Kasprzak, Sandra Borowicka i Monika Chodorowska. Podczas spotkania, jako gość niespodzianka, wyłoniła się z tłumu czwarta autorka – Anna Brengos.
Klimatyczna sceneria i ciekawe osobowości do tego stopnia oczarowały uczestników spotkania, że trudno było rozeznać, co działo się naprawdę, a co było fikcją literacką.
Skąd autorki czerpią inspiracje i pomysły do swoich książek? Dlaczego piszą? Jak zacząć swoją własną przygodę z twórczością?
Może po prostu tak:
„Prowadzę zwyczajne życie. Zimny psi nos dotyka mojej stopy. Jest siódma. Doskonała pora na pierwszy spacer. Tak zaczyna się mój dzień” (Kasia Bulicz-Kasprzak). Ciąg dalszy tej historii może napisać każdy i do tego właśnie zachęcały uczestników spotkania autorki.
Nie trzeba było długo czekać na pierwsze owoce spotkania. Autorki szybko zaraziły pasją uczestników, którzy zaczęli „kreślić” pierwsze teksty na kolanach. I oto powstał wiersz o jednej z autorek.
Kto to taki ta Monika?
A Monika??? - psoty fika.
Niespokojne jest z niej dziewczę,
Czym zaskoczy nas tu jeszcze?
Uczy, pływa, podróżuje,
Dobre rady nam wskazuje.
Przez lat wiele cicha myszka,
Aż tu nagle… prozaistka!
Nie została weterynarzem,
Ale za to jest pisarzem.
Felietony, opowiadania
Pisała bez opamiętania.
Konkursy, festiwale, przedstawienia,
odeszły w dal… zapomnienia.
Teraz kino i pisanie,
I niech już tak zostanie.
Wyśpiewuje, recytuje,
„Na straganie” deklamuje.
A w Rogóźnie? drogie panie,
Tam jest azyl na pisanie.
Oto właśnie jest Monika,
Której książkę możesz czytać.
Bomba
Data utworzenia: 14 lutego 2020
Lato jest już oficjalnie za nami, a wraz z tym również wszystkie rozrywki na ciepłym powietrzu poza domem. Pogoda zdaje się mówić nam, żebyśmy w końcu ochłonęli i zabrali się za sprawy bardziej poważne niż letnie zabawy. Na szczęście, rembertowskie instytucje kulturowe wraz urzędem dzielnicy wyciągają pomocną dłoń dla wszystkich, którzy szukają produktywnego sposobu na spędzenie nadchodzących dni. Kulturalny Rembertów organizuje imponującą gamę wydarzeń rozsianych po całej dzielnicy, zapewniając że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.
Mieszkańcy Wawra mogą już cieszyć się kolejnym reprezentacyjnym muralem. Dzieło przedstawiające wybitnego aktora i mieszkańca Wawra - Franciszka Pieczkę - odsłonięte zostało 23 września, w drugą rocznicę jego śmierci. Mural, powstały na skutek projektu Budżetu Obywatelskiego, znajduje się na Szkole Podstawowej nr 124, a jego autorką jest Sabina Twardowska.
Na Wawerskim Centrum Kultury w Zastowie można podziwiać już nowy mural, powstały na skutek wakacyjnego projektu “Im dalej w las…”. Seria warsztatów dla dzieci prowadzonych w lipcu i sierpniu przez ukraińską artystkę Yaroslavę Holysh zakończyła się odsłonięciem wspólnego dzieła na początku roku szkolnego - 2 września.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?