Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Darmowy nordic walking w Otwocku

Mikołaj Próchniak
168 wyświetleń
Warto poczytać
4 lipca 2024
Darmowy nordic walking w Otwocku
fot. Otwock Nasze Miasto

Nordic walking - czyli “chodzenie z kijkami” - od wielu lat rozprzestrzenia się w całej Polsce. Od dawna wiadome są również pozytywne efekty tej dyscypliny sportu; wspomaga odchudzanie lepiej niż zwykłe spacerowanie oraz dobrze pobudza pracę mięśni nóg, bioder, pleców, rąk i brzucha.

W te wakacje nordic walking zawita w Otwocku, gdzie Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu będzie prowadzić darmowe wyjścia dla seniorów w każdy wtorek o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1. 

Spacery promowane są głównie jako dobry sposób utrzymania kondycji fizycznej i wytrzymałości. Oprócz korzyści wymienionych na początku artykułu, nordic walking obniża ciśnienie krwi, poprawia krążenie i zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób serca i układu krążeniowego. 

Wyjścia mają również na celu zapewnić formę aktywności społecznej. Grupowe spacery dają szansę na poznanie nowych ludzi i ciekawą rozmowę, czy to z uczestnikami, czy z organizatorami. Dla każdego, komu pojawiają się wątpliwości, warto zaznaczyć - na pewno jeden spacer nie zaszkodzi. W razie czego, przynajmniej wyjścia dają szansę na podziwianie pięknej otwockiej zieleni.


Część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Otwocku, fot. Otwock.pl

Data utworzenia: 4 lipca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Świdermajery otwarte dla zwiedzających! Domy Otwarte już 8 czerwca
Kultura
2 czerwca 2024

Świdermajery otwarte dla zwiedzających! Domy Otwarte już 8 czerwca

Mikołaj Próchniak
3121 wyświetleń

Już 8 czerwca aż dziewięć świdermajerów otworzy swoje drzwi dla gości. Podczas wydarzenia “Domy Otwarte” w Otwocku, właściciele będą opowiadać o historii swoich “świdrów” i oprowadzać zainteresowanych po posesjach. Tej przyjemności doświadczymy zupełnie za darmo - Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej “Świdermajerowie” udostępni swoje domy pro bono. 

Kina plenerowe na prawym brzegu
Kultura
5 lipca 2024

Kina plenerowe na prawym brzegu

Mikołaj Próchniak
229 wyświetleń

Z okazji wakacji wiele warszawskich instytucji kulturalnych organizuje pokazy filmów na świeżym powietrzu. Wszyscy pewnie słyszeli o kinie plenerowym w Kinotece Pałacu Kultury, ale po co jechać aż do centrum, kiedy sąsiedzkie inicjatywy odbywają się praktycznie za naszymi podwórkami? Oto oferta kin plenerowych na prawym brzegu, podzielona na dzielnice.

Kulturalne opcje na czerwiec w Rembertowie
Kultura
3 czerwca 2024

Kulturalne opcje na czerwiec w Rembertowie

Mikołaj Próchniak
320 wyświetleń

"Gdy zaczyna się lato
A z latem wakacje
I czasu wolnego jest tyle
Znów pojawia się problem
I w mózgu wibracje
Jak spędzić najlepiej te chwile?"

 

Powyższy dylemat z kreskówki "Fineasz i Ferb" co roku trapi mieszkańców Warszawy szukających aktywnego sposobu na spędzenie ciepłych letnich miesięcy. Na szczęście, Urząd Dzielnicy Rembertów opublikował szeroką listę kulturalnych wydarzeń - w większości darmowych - które obiecują umilić mieszkańcom nadchodzące upalne dni. Poniższe wydarzenia zostały pogrupowane chronologicznie, zależnie od ich lokalizacji. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda