Nordic walking - czyli “chodzenie z kijkami” - od wielu lat rozprzestrzenia się w całej Polsce. Od dawna wiadome są również pozytywne efekty tej dyscypliny sportu; wspomaga odchudzanie lepiej niż zwykłe spacerowanie oraz dobrze pobudza pracę mięśni nóg, bioder, pleców, rąk i brzucha.
W te wakacje nordic walking zawita w Otwocku, gdzie Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu będzie prowadzić darmowe wyjścia dla seniorów w każdy wtorek o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1.
Spacery promowane są głównie jako dobry sposób utrzymania kondycji fizycznej i wytrzymałości. Oprócz korzyści wymienionych na początku artykułu, nordic walking obniża ciśnienie krwi, poprawia krążenie i zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób serca i układu krążeniowego.
Wyjścia mają również na celu zapewnić formę aktywności społecznej. Grupowe spacery dają szansę na poznanie nowych ludzi i ciekawą rozmowę, czy to z uczestnikami, czy z organizatorami. Dla każdego, komu pojawiają się wątpliwości, warto zaznaczyć - na pewno jeden spacer nie zaszkodzi. W razie czego, przynajmniej wyjścia dają szansę na podziwianie pięknej otwockiej zieleni.
Część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Otwocku, fot. Otwock.pl
Data utworzenia: 4 lipca 2024
Decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do rejestru zabytków nieruchomych została wpisana Willa Chojnatka przy ul. Turystycznej 18A w Otwocku oraz dawny budynek służący do badań elektryczności atmosferycznej należący do Obserwatorium Geofizycznego, położony przy ul. Brzozowej. Jest to uzupełnienie decyzji sprzed 45 lat, kiedy to trzy inne budynki na posesji Obserwatorium znalazły się w rejestrze.
Pomiędzy 23 a 25 sierpnia, szereg drewnianych domów w rejonie stolicy otworzy się dla zainteresowanych. Z okazji ogólnopolskiego Dnia Architektury Drewnianej, zabytki w Jazdowie, Otwocku i Józefowie będą gościć wydarzenia organizowane m.in. przez Mazowieckiego Konserwatora Zabytków oraz Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej. Spotkania będą poświęcone opiece i utrzymaniu architektury drewnianej, obejmując prelekcje specjalistów i oprowadzanie po posiadłościach.
Lato jest już oficjalnie za nami, a wraz z tym również wszystkie rozrywki na ciepłym powietrzu poza domem. Pogoda zdaje się mówić nam, żebyśmy w końcu ochłonęli i zabrali się za sprawy bardziej poważne niż letnie zabawy. Na szczęście, rembertowskie instytucje kulturowe wraz urzędem dzielnicy wyciągają pomocną dłoń dla wszystkich, którzy szukają produktywnego sposobu na spędzenie nadchodzących dni. Kulturalny Rembertów organizuje imponującą gamę wydarzeń rozsianych po całej dzielnicy, zapewniając że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?