Wnioskodawca projektu proponuję by posiadacz Karty Warszawiaka za bilet roczny miał zapłacić 864 złote. Biorąc pod uwagę, że za bilet 90 dniowy płaci się 250 zł dało by to rocznie oszczędność rzędu 136 zł. Bilet ulgowy roczny miałby kosztować 432 złote, czyli dałoby to oszczędność roczną rzędu 68 złotych.
Na grafice powyżej zamieszczamy szczegółowe wyliczenie w różnych wariantach, które przygotował pomysłodawca projektu.
Pomysł ciekawy, ale musi na razie przejść weryfikację przez urzędników. Obawiamy się, że nie znajdzie on w ich oczach aprobaty, bo od dłuższego czasu raczej mówi się o podwyżkach cen biletów komunikacji miejskiej niż odwrotnie. Ale trzymamy kciuki!
Źródło: wio.waw.pl
Data utworzenia: 14 kwietnia 2020
Do 15 września, UM Warszawa czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby otrzymać stypendium artystyczne na realizację swojego projektu. Stypendia przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, taniec, teatr, design, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami oraz muzyka. Aplikować mogą zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci.
Z okazji wakacji wiele warszawskich instytucji kulturalnych organizuje pokazy filmów na świeżym powietrzu. Wszyscy pewnie słyszeli o kinie plenerowym w Kinotece Pałacu Kultury, ale po co jechać aż do centrum, kiedy sąsiedzkie inicjatywy odbywają się praktycznie za naszymi podwórkami? Oto oferta kin plenerowych na prawym brzegu, podzielona na dzielnice.
Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?