Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Będzie nowe oświetlenie w Wawrze. ZDM zaczyna wymianę słupów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Zarząd Dróg Miejskich systematycznie wymieniał stare, betonowe latarnie z oprawami sodowymi na nowe z oprawami ledowymi. Specjalnie na potrzeby Warszawy został zaprojektowany model SAVA, który pozwala oszczędzić 2/3 prądu przy dużo lepszej jakości oświetlenia. Nowych lamp już teraz jest dużo, a będzie ich jeszcze więcej.

Maurycy Jędrzejewski
3674 wyświetleń
Warto poczytać
6 stycznia 2024
Będzie nowe oświetlenie w Wawrze. ZDM zaczyna wymianę słupów
Lampy SAVA przy Metro Kondratowicza

Oczywiście na razie to tylko zapowiedzi, bo projekt jest potężny i zakłada wymianę kolejnych 2,5 tysiąca lamp w tym i przyszłym roku na terenie 13 dzielnic. Brakuje tam niestety Wesołej (choć pojawia się Rembertów - na Chełmżyńskiej pojawi się 11 słupów), ale cieszy Wawer. Nowe oświetlenie znajdzie dom na aż pięciu ulicach z łączną ilością 127 słupów. 

Pięć z nich pojawi się na ul. Floriana, 17 na ul. Stepowej, 22 na ul. Widocznej, 23 na ul. Szpotańskiego i wreszcie aż 60 na ul. Wydawniczej. Nieźle. Nowoczesne lampy zapewniają miękkie i równomierne światło rozproszone na dużym obszarze. To wpływa również na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu - zarówno pieszych, jak i rowerzystów i kierowców. 

Nowe lampy są też zwyczajnie ładne, choć to oczywiście kwestia subiektywna. Niemniej wymiana oświetlenia na nowe pomaga w unifikacji krajobrazu miejskiego. Jeśli uważacie, że gdzieś jeszcze potrzebne są słupy oświetleniowe, podzielcie się w komentarzach. ZDM z chęcią przyjmie sugestie.

 

Data utworzenia: 6 stycznia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Co z tunelem? Co z wiaduktem? Zmiany w Rembertowie
Samorząd
20 lutego 2025

Co z tunelem? Co z wiaduktem? Zmiany w Rembertowie

Redakcja
3313 wyświetleń

Budowa tunelu pod ul. Marsa idzie powoli, ale nareszcie nastąpił przełom - wpłynęły dwie oferty przetargowe. 

Koniec pierwszego etapu frezowania Trasy Łazienkowskiej
Warto poczytać
14 października 2024

Koniec pierwszego etapu frezowania Trasy Łazienkowskiej

Mikołaj Próchniak
6059 wyświetleń

Od dzisiejszego poranka kierowcy mogą jeździć po nowym asfalcie pomiędzy przystankiem “Rozbrat” a zjazdem na Wisłostradę. Kolejny etap prac drogowych na Trasie Łazienkowskiej planowany jest na następny tydzień. 

Komisja Inwestycyjna 24.06 Dzielnicy Warszawa Wawer ws. Wspólnego Biletu ZTM–KM–WKD – zaproszenie
Samorząd
18 czerwca 2025

Komisja Inwestycyjna 24.06 Dzielnicy Warszawa Wawer ws. Wspólnego Biletu ZTM–KM–WKD – zaproszenie

Kamil Oroń
1774 wyświetleń

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2025 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda