Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Będzie nowe oświetlenie w Wawrze. ZDM zaczyna wymianę słupów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Zarząd Dróg Miejskich systematycznie wymieniał stare, betonowe latarnie z oprawami sodowymi na nowe z oprawami ledowymi. Specjalnie na potrzeby Warszawy został zaprojektowany model SAVA, który pozwala oszczędzić 2/3 prądu przy dużo lepszej jakości oświetlenia. Nowych lamp już teraz jest dużo, a będzie ich jeszcze więcej.

Maurycy Jędrzejewski
227 wyświetleń
Warto poczytać
6 stycznia 2024
Będzie nowe oświetlenie w Wawrze. ZDM zaczyna wymianę słupów
Lampy SAVA przy Metro Kondratowicza

Oczywiście na razie to tylko zapowiedzi, bo projekt jest potężny i zakłada wymianę kolejnych 2,5 tysiąca lamp w tym i przyszłym roku na terenie 13 dzielnic. Brakuje tam niestety Wesołej (choć pojawia się Rembertów - na Chełmżyńskiej pojawi się 11 słupów), ale cieszy Wawer. Nowe oświetlenie znajdzie dom na aż pięciu ulicach z łączną ilością 127 słupów. 

Pięć z nich pojawi się na ul. Floriana, 17 na ul. Stepowej, 22 na ul. Widocznej, 23 na ul. Szpotańskiego i wreszcie aż 60 na ul. Wydawniczej. Nieźle. Nowoczesne lampy zapewniają miękkie i równomierne światło rozproszone na dużym obszarze. To wpływa również na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu - zarówno pieszych, jak i rowerzystów i kierowców. 

Nowe lampy są też zwyczajnie ładne, choć to oczywiście kwestia subiektywna. Niemniej wymiana oświetlenia na nowe pomaga w unifikacji krajobrazu miejskiego. Jeśli uważacie, że gdzieś jeszcze potrzebne są słupy oświetleniowe, podzielcie się w komentarzach. ZDM z chęcią przyjmie sugestie.

 

Data utworzenia: 6 stycznia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Ulica Patriotów w remoncie. Awaryjna naprawa
Warto poczytać
28 października 2023

Ulica Patriotów w remoncie. Awaryjna naprawa

Redakcja
341 wyświetleń

Zarząd Dróg Miejskich podjął decyzję o awaryjnej wymianie nawierzchni na ul. Patriotów. Powodem jest jej zły stan techniczny. Od wczoraj drogowcy pracują nad naprawą ulicy, a do poniedziałku ma już być po wszystkim. Droga jest zamknięta od obwodnicy do ul. Żołędziowej. 

Turniej Walentynkowy w klubie Break
Sport
15 lutego 2024

Turniej Walentynkowy w klubie Break

Magda Szmyd
140 wyświetleń

Randka na kortach? To idealne rozwiązanie dla sportowców. W niedzielę na kortach w Marysinie gościli miłośnicy miksta, czyli gry podwójnej damsko-męskiej.

Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty
Samorząd
14 stycznia 2024

Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty

Maurycy Jędrzejewski
240 wyświetleń

Przoduje Wawer, ale zarówno Wesoła i Rembertów też mają ciekawe propozycje. Oto krótka lista lokalnych projektów. Termin składania zgłoszeń upływa 25 stycznia.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda