Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Akt erekcyjny na budowie praskiej szkoły

Przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 22 na Gocławiu trwa budowa kompleksu oświatowego dla 600 uczniów i 175 przedszkolaków. 23 czerwca, w przyszłej auli teatralnej przedszkola, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod przyszłą szkołę i przedszkole.
Redakcja
755 wyświetleń
Edukacja
29 czerwca 2020
Akt erekcyjny na budowie praskiej szkoły

Przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 22 na Gocławiu trwa budowa kompleksu oświatowego dla 600 uczniów i 175 przedszkolaków. 23 czerwca, w przyszłej auli teatralnej przedszkola, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod przyszłą szkołę i przedszkole.

Wśród przybyłych gości gorąco powitano gościa honorowego Wiceprezydent m.st. Warszawy Panią Renatę Kaznowską, senatora RP Marka Borowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Sławomira Potapowicza, radnych Warszawy Dorotę Lutomirską, Pawła Lecha i Dariusza Dziekanowskiego. Obecni byli również radni Dzielnicy Praga-Południe – wiceprzewodnicząca Rady Bożena Manarczyk, Irena Bartosińska, Anna Dębińska-Żytkiewicz i Michał Wieremiejczyk. Zarząd Dzielnicy Praga-Południe stawił się niemal w pełnym składzie, z burmistrzem, gospodarzem uroczystości Tomaszem Kucharskim i jego zastępcami Bożeną Przybyszewską, Izabelą Szostak-Smith i Adamem Cieciurą. Obecny był „ojciec chrzestny” tej inwestycji Jarosław Karcz, obecnie burmistrz Włoch. Powitano gorąco Sławomira Nowaka, wiceprezesa firmy Mirbud SA, wykonawcy obiektu. Oświatę reprezentowali pan dyr. Marek Litwinowicz z Biura Edukacji m.st. Jednak najważniejszymi gośćmi były dzieci z Gocławia. To właśnie z myślą o naszej młodzieży powstaje ta inwestycja.


- Pomimo trudności inwestujemy w infrastrukturę oświatową. W tym roku ponad pół miliarda złotych. To bardzo ważna placówka dla tej dzielnicy. Ostatnią szkołę podstawową na Pradze-Południe oddano do użytku 23 lata temu. Budowa tak potrzebnych na Gocławiu placówek, jak szkoła i przedszkole, zakończy się już pod koniec 2021 roku – powiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.


Burmistrz Tomasz Kucharski rozpoczął swoje przemówienie od podziękowań skierowanych do Jarosława Karcza, wieloletniego wiceburmistrza Pragi-Południe odpowiedzialnego za oświatę, którego pasji i determinacji zawdzięczamy powstanie zespołu szkolno-przedszkolnego. Dziękował radzie i władzom stolicy, bez pomocy których nie udałoby się ruszyć z budową. Burmistrz przypomniał, że powstaje olbrzymi obiekt, który będzie miał powierzchnię użytkową ponad 11 tys. m2, halę sportową, stołówkę, place zabaw i dwa zewnętrzne boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią. Znajdą się w nim 24 oddziały szkolne oraz 7 oddziałów przedszkolnych. Będzie to nowoczesna placówka. W części szkolnej znajdą się po dwie sale komputerowe i językowe, sale do rehabilitacji, gabinet pedagoga, psychologa i logopedy oraz kuchnia z zapleczem. Natomiast w części przedszkolnej powstają sale do zajęć, sale rekreacyjno-zabawowe, szatnie, gabinety psychologa i logopedy. Przestronna i nowoczesna jadalnia „połączy” szkołę z przedszkolem. W całym obiekcie znajdą się również pokoje administracyjne i magazyny. Teren zostanie ogrodzony i oświetlony, a na dachu obiektu powstanie zielony ogród.
Koszt budowy zespołu szkolno-przedszkolnego wyniesie miasto ponad 61 mln złotych. Inwestycja nie ruszyłaby bez pomocy Rady Miasta, prezydenta Rafała Trzaskowskiego i wiceprezydent Renaty Kaznowskiej. To w tej chwili jedna z największych inwestycji na Pradze-Południe.


Po przemówieniach podpisano akt erekcyjny i nastąpiło jego uroczyste wmurowanie. Każdy z zaproszonych gości dokonywał tego w towarzystwie dziecka. Warszawa za prezydentury Rafała Trzaskowskiego realizuje rekordowy program inwestycji. Tylko w 2019 r. oddaliśmy do użytku 12 przedszkoli i 3 szkoły podstawowe. W trakcie budowy jest kolejnych 18 placówek, a dalsze 16 planowanych. Na inwestycje oświatowe miasto przeznaczyło w 2020 r. ponad pół miliarda złotych.

Data utworzenia: 29 czerwca 2020

zobacz również

Czytaj więcej

VII Festiwal Tańca
Edukacja
12 czerwca 2024

VII Festiwal Tańca "Taneczne Talenty" w Przedszkolu nr 262

Aneta Zabrodzka - nauczycielka
483 wyświetleń

W piątek 10 maja w Przedszkolu nr 262 przy ul. Łaguny 3 odbył się VII Festiwal Tańca „Taneczne Talenty”. Konkurs adresowany był do dzieci 5 i 6-letnich uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy. Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie układu tanecznego do muzyki klasycznej 

Integracyjny plac zabaw dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 102
Edukacja
25 kwietnia 2024

Integracyjny plac zabaw dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 102

Mikołaj Próchniak
802 wyświetleń
Dzielnicowy Konkurs Piosenki w Przedszkolu nr 262
Edukacja
5 marca 2024

Dzielnicowy Konkurs Piosenki w Przedszkolu nr 262

Aneta Zabrodzka - nauczycielka
902 wyświetleń

W środę 28 lutego w Przedszkolu nr 262 odbył się Dzielnicowy Konkurs Piosenki „Zdrowym być”. Konkurs adresowany był do dzieci uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy, a jego organizatorkami były nauczycielki Aneta Zabrodzka i Elżbieta Bąbolewska.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2025 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda