Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Wydarzenia w SP 172

Co nie co o ostatnich wydarzeniach w SP 172.

Mirosława Figielska
176 wyświetleń
Edukacja
4 kwietnia 2024
Wydarzenia w SP 172

Po feriach zimowych odbyła się w naszej Szkole tradycyjna impreza dla lokalnej społeczności osiedla Zielona. Tradycyjnie na Szkolny Dzień Babci i Dziadka zaprosiliśmy naszych Seniorów oraz Rodziny naszych Uczniów. Część artystyczną przygotowali pierwszoklasiści oraz starsi uczniowie, którzy zaprezentowali grę na pianinie, flecie poprzecznym i akordeonie. Nasz absolwent Tymoteusz Majewski brawurowo wykonał minikoncert na fortepianie. Na koniec obejrzeliśmy pokaz naszych gimnastyczek. Po części artystycznej, Babcie i Dziadkowie otrzymali upominki oraz zostali zaproszeni do stołówki szkolnej na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

W roku szkolnym 2023/2024 nasza Szkoła przystąpiła do projektu informatycznego „Warszawa - programowanie w praktyce”. W ramach projektu uczniowie klas 7 i 8 korzystali na lekcji informatyki z platformy LNU-Liga Niezwykłych Umysłów i zgłębiali tajniki programowania w języku Python. Wykonywali we własnym tempie kolejne lekcje w kategorii „Python dla szkół” a 15 lutego mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z jednym z twórców projektu na temat tworzenia misji programistycznej pt. „Warszawa programuje”.  

Z przyjemnością informujemy, że w ramach realizacji Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w latach 2021-2025, z otrzymanego wsparcia finansowego zostały zakupione do biblioteki szkolnej 383 książki, 112 książek dla oddziału przedszkolnego oraz drewniany teatrzyk kamishibai wraz z siedmioma różnymi kompletami kart narracyjno-obrazkowych, 2 regały biblioteczne, 2 mobilne tablice wystawiennicze oraz skaner kodów kreskowych. Księgozbiór szkolnej biblioteki wzbogacił się o chętnie czytane komiksy, komiksy minecraftowe, komiksy paragrafowe, pozycje z literatury fantasy, książki o tematyce historycznej, sportowej, o popularne serie, a także o książki obyczajowe i o lektury.  

Kontynuujemy działania promujące czytelnictwo. 25 marca odbędzie się spotkanie        uczniów klas 0-3 z pisarzem Waldemarem Cichoniem – autorem popularnej serii    o przygodach kota Cukierka. Klasy 4-8 przystąpiły do ogólnopolskiego projektu „Miłosz w szkole”. Działania, które będą realizowane przybliżą nam postać i dorobek laureata Literackiej Nagrody Nobla, który jest jednym z patronów roku 2024. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do udziału ogólnoszkolnym wyzwaniu czytelniczym „Książkowe BINGO”. Uczniowie, którzy w szkolnej bibliotece pobrali specjalną kartę, musieli przeczytać co najmniej cztery książki z różnych kategorii, które na karcie BINGO utworzyły linię. Znalazło się  wielu chętnych, którzy z zadowoleniem wypożyczyli m. in. zakupione nowości.  Klasy 4-8 w kwietniu rywalizować będą w ramach międzyklasowych projektów  „Baśniowe rewolucje” lub „Bohaterowie mitów”. Sukces osiągną te zespoły, które nie tylko poznają dobrze treść baśni lub mitu,  ale i zaprezentują go w ciekawej formie scenicznej.  

Rozpoczęliśmy cykl „Miniatury Teatralne” dedykowany klasom 1-3. Uczniowie klasy 3b przedstawili  piękną inscenizację baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”.  

18 marca świętowaliśmy Saint Patrick’s Day. Uczniowie stworzyli przepiękne zielone, fantazyjne kapelusze, a w czasie przerw rozwiązywali quiz wiedzy o tym święcie. Pytania w języku angielskim były umieszczone na ścianach szkolnego korytarza. Był także konkurs na najbardziej zielono ubraną klasę. Zwycięzcy „kapeluszowej” rywalizacji dostali dyplom i zielone słodycze, zwycięzcy quizu i zielona klasa otrzymali czekoladowe monety. 

 

Cieszymy się z sukcesów naszych Uczniów. Finalistami II Powiatowego Konkursu Mitologicznego „Mitoznawca” zostało dwóch uczniów klasy 6b. Jednym z szesnastu finalistów tegorocznej edycji Warszawskiej Olimpiady Języka Angielskiego jest uczeń z kl. 7a. Do II etapu „Miniolimpiady z języka angielskiego” dostali się dwaj uczniowie z kl. 7a i jeden z kl. 8b. W Dzielnicowym Konkursie „Popraw Polszczyznę” wysokie miejsce zajęli uczennica z kl. 5a i uczeń z kl. 6a. Nasz utalentowany szachista z kl. 4b wywalczył III miejsce w kategorii zawodników do lat 20 w I Turnieju Szachowym Grand Prix 2024 w Wesołej. W Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Portret babci i dziadka” wyróżnione zostały prace uczennic z kl.2a, 3b, 3c. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów! 

Data utworzenia: 4 kwietnia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Zdejmij odblask ze świątecznej choinki! Akcja Straży Miejskiej
Samorząd
28 listopada 2023

Zdejmij odblask ze świątecznej choinki! Akcja Straży Miejskiej

Redakcja
431 wyświetleń

Niebezpiecznie duża liczba Warszawiaków porusza się nocą po ulicach miasta bez żadnych elementów odblaskowych.
W ramach dziewiątej już edycji akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Świeć blaskiem z odblaskiem” Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie wraz ze stołeczną Strażą Miejską chcą tą sytuację zmienić i na początku grudnia w świątecznym stylu rozdadzą mieszkańcom ponad 20 000 odblasków.

Wakacyjne warsztaty w FabLab
Kultura
29 czerwca 2022

Wakacyjne warsztaty w FabLab

Redakcja
779 wyświetleń
Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą bezpłatnych wakacyjnych warsztatów w czterech FabLabach na terenie Warszawy. Oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych. Wszystkie informacje odnośnie warsztatów i zapisów znajdują się na poszczególnych stronach FabLabów.
Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki
Samorząd
9 kwietnia 2024

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki

Redakcja
375 wyświetleń

Wybory i po wyborach. Frekwencja nie dorównała tej z października (choć Wesoła znalazła się na podium wśród wszystkich dzielnic Warszawy pod względem frekwencji), a kampania, jak zawsze, przyniosła wiele emocji, nerwów i stresu. Niemniej jest już po wszystkim, toteż przedstawiamy nowych Radnych i Radne Wesołej, Wawra i Rembertowa.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda