Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

25 lat później... idziemy do Internetu

W marcu 1999 roku ukazał się pierwszy numer "Wiadomości Sąsiedzkich" - wtedy wydawanych jedynie dla osiedla Stara Miłosna. Po dokładnie 25 latach papierowej dystrybucji, na stałe i w pełni przenosimy się do Internetu. A o czym pisaliśmy ćwierć wieku temu?

Redakcja
432 wyświetleń
Historia
31 marca 2024
25 lat później... idziemy do Internetu

Od 1999 roku w Wesołej, a zwłaszcza w Starej Miłosnej, zmieniło się bardzo wiele. Tym ciekawiej jest więc porównać, o czym pisaliśmy 25 lat temu, a jakie sprawy mają się teraz. I tak na przykład brakowało wówczas własnego budynku poczty. Po wizycie Centralnego Urządu Poczty Polskiej w 1998 roku,

zaproponowano nam nowe, wspaniałe rozwiązanie. W Wesołej będzie urząd odbioru, czyli doręczania przesyłek, a w Starej Miłośnie byłby urząd nadawania, czyli przyjmowania usług.

jak pisała Elżbieta Kołbuk. Pojawił się także temat finansowanie obwodnicy - która, jak widać, krąży nad nami od dawna - a także nowych szkół na osiedlu. "Dzisiaj są trudności z przemieszczaniem się wewnątrz osiedla z ulicy na ulicę, bo... brakuje dróg." - pisała Zofia Grudzińska. Przed wypuszczeniem pierwszego numeru (pod koniec stycznia 1999) powołano również oficjalnie osiedle Stara Miłosna jako jednostkę pomocniczą miasta Wesoła. 

W numerze zawarta była również kolumna kulinarna z "przysmakami kuchni staromiłośniańskiej". 

"Wiadomości Sąsiedzkie Stara Miłosna" w 2012 roku zostały przebranżowione na "WS Wesoła". W międzyczasie zaś doszły jeszcze inne wydania - Rembertowskie, Wawerskie i Praskie, które w początkowej fazie zostało jeszcze rozbite na Gocław, Grochów i Saską Kępę.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie i kontrybucje, które przez lata otrzymaliśmy. Przypominamy też, że na naszej stronie znajduje się archiwum wydań drukowanych, gdzie umieszczone są skany wszystkich numerów.

Numery Wielkanocne 2024 będą na razie ostatnimi - w kolejnych latach planujemy okazjonalnie wydawać 1-2 numery rocznie. Zamiast tego rozwijamy wersję elektroniczną naszego pisma. Mamy nadzieję że intuicyjny design, łatwe sortowanie materiałów i dość przejrzysty sposób ich prezentacji powinien się Państwu spodobać. Jako miesięcznik mieliśmy czasem ograniczenia z szybkością dotarcia do Państwa. Teraz możemy to robić praktycznie natychmiast.  

Będziemy także wdzięczni za wszelkie uwagi i opinie, bo zapewne znajdzie się jeszcze parę rzeczy, które na tej stronie da się ulepszyć lub poprawić. Ponieważ zyskujemy nowe, dużo większe możliwości publikacji materiałów, serdecznie zapraszamy do współpracy osoby, które chciały by nawiązać współpracę z naszą redakcją i włączyć się w pisanie newsów, artykułów i relacji o lokalnych wydarzeniach.

Jesteśmy i będziemy portalem lokalnym, zajmującym się sprawami lokalnymi, drobnymi, dziejącymi się blisko mieszkańców. Jeśli ktoś chciałby w tym czynnie uczestniczyć to prosimy o kontakt na maila: info@wiadomoscisasiedzkie.pl 

Zapraszamy także na nasz profil FB Wiadomości Sąsiedzkie. Do zobaczenia w internecie! 

Data utworzenia: 31 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Nowy mural na Wawrze! Na nim Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska
Warto poczytać
4 czerwca 2024

Nowy mural na Wawrze! Na nim Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska

Mikołaj Próchniak
201 wyświetleń
Kwiecień dla zabytków prawego brzegu
Kultura
28 kwietnia 2024

Kwiecień dla zabytków prawego brzegu

Mikołaj Próchniak
767 wyświetleń

Mazowiecki Konserwator Zabytków w kwietniu podjął się ewidencji dwóch obiektów historycznych na prawym brzegu Wisły. Rampa kolejowa w Falenicy została wpisana do rejestru, a cmentarz ewangelicko-augsburski przy ul. Kamykowej uległ procedurze wpisu do listy zabytków nieruchomych. Co reprezentują te obiekty?

Na Pradze powstało pierwsze osiedlowe muzeum w Warszawie. Odwiedziliśmy je
Zaprosili nas
16 marca 2024

Na Pradze powstało pierwsze osiedlowe muzeum w Warszawie. Odwiedziliśmy je

Maurycy Jędrzejewski
499 wyświetleń

Mamy w Warszawie dwa muzea, które zajmują się stricte historią lokalną: Muzeum Woli i Muzeum Pragi. Do tego grona zaliczyć także można otwartą niedawno wawerską Murowankę, choć ta placówka skupia się raczej na jednym aspekcie lokalnych dziejów. Praga-Północ stała się więc niejako nowatorem stołecznego muzealnictwa, bo na pl. Hallera powstało muzeum jednego osiedla - Praga II.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda