Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

25 lat później... idziemy do Internetu

W marcu 1999 roku ukazał się pierwszy numer "Wiadomości Sąsiedzkich" - wtedy wydawanych jedynie dla osiedla Stara Miłosna. Po dokładnie 25 latach papierowej dystrybucji, na stałe i w pełni przenosimy się do Internetu. A o czym pisaliśmy ćwierć wieku temu?

Redakcja
626 wyświetleń
Historia
31 marca 2024
25 lat później... idziemy do Internetu

Od 1999 roku w Wesołej, a zwłaszcza w Starej Miłosnej, zmieniło się bardzo wiele. Tym ciekawiej jest więc porównać, o czym pisaliśmy 25 lat temu, a jakie sprawy mają się teraz. I tak na przykład brakowało wówczas własnego budynku poczty. Po wizycie Centralnego Urządu Poczty Polskiej w 1998 roku,

zaproponowano nam nowe, wspaniałe rozwiązanie. W Wesołej będzie urząd odbioru, czyli doręczania przesyłek, a w Starej Miłośnie byłby urząd nadawania, czyli przyjmowania usług.

jak pisała Elżbieta Kołbuk. Pojawił się także temat finansowanie obwodnicy - która, jak widać, krąży nad nami od dawna - a także nowych szkół na osiedlu. "Dzisiaj są trudności z przemieszczaniem się wewnątrz osiedla z ulicy na ulicę, bo... brakuje dróg." - pisała Zofia Grudzińska. Przed wypuszczeniem pierwszego numeru (pod koniec stycznia 1999) powołano również oficjalnie osiedle Stara Miłosna jako jednostkę pomocniczą miasta Wesoła. 

W numerze zawarta była również kolumna kulinarna z "przysmakami kuchni staromiłośniańskiej". 

"Wiadomości Sąsiedzkie Stara Miłosna" w 2012 roku zostały przebranżowione na "WS Wesoła". W międzyczasie zaś doszły jeszcze inne wydania - Rembertowskie, Wawerskie i Praskie, które w początkowej fazie zostało jeszcze rozbite na Gocław, Grochów i Saską Kępę.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie i kontrybucje, które przez lata otrzymaliśmy. Przypominamy też, że na naszej stronie znajduje się archiwum wydań drukowanych, gdzie umieszczone są skany wszystkich numerów.

Numery Wielkanocne 2024 będą na razie ostatnimi - w kolejnych latach planujemy okazjonalnie wydawać 1-2 numery rocznie. Zamiast tego rozwijamy wersję elektroniczną naszego pisma. Mamy nadzieję że intuicyjny design, łatwe sortowanie materiałów i dość przejrzysty sposób ich prezentacji powinien się Państwu spodobać. Jako miesięcznik mieliśmy czasem ograniczenia z szybkością dotarcia do Państwa. Teraz możemy to robić praktycznie natychmiast.  

Będziemy także wdzięczni za wszelkie uwagi i opinie, bo zapewne znajdzie się jeszcze parę rzeczy, które na tej stronie da się ulepszyć lub poprawić. Ponieważ zyskujemy nowe, dużo większe możliwości publikacji materiałów, serdecznie zapraszamy do współpracy osoby, które chciały by nawiązać współpracę z naszą redakcją i włączyć się w pisanie newsów, artykułów i relacji o lokalnych wydarzeniach.

Jesteśmy i będziemy portalem lokalnym, zajmującym się sprawami lokalnymi, drobnymi, dziejącymi się blisko mieszkańców. Jeśli ktoś chciałby w tym czynnie uczestniczyć to prosimy o kontakt na maila: info@wiadomoscisasiedzkie.pl 

Zapraszamy także na nasz profil FB Wiadomości Sąsiedzkie. Do zobaczenia w internecie! 

Data utworzenia: 31 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Rondo przy ul. Strażackiej i Zesłańców Polskich otrzymało nazwę. To Rondo Polskich Maratończyków
Samorząd
19 lipca 2024

Rondo przy ul. Strażackiej i Zesłańców Polskich otrzymało nazwę. To Rondo Polskich Maratończyków

Maurycy Jędrzejewski
157 wyświetleń

To z uwagi na stulecie pierwszego polskiego maratonu, które obchodzimy w tym roku. Nazwa została zaproponowana przez Fundację Maraton Warszawski, aby uczcić to ważne dla świata sportu wydarzenie,

Noc Muzeów 2024 w Stacji Muzeum oraz wystawa „Koleją na Wakacje”.
Kultura
26 czerwca 2024

Noc Muzeów 2024 w Stacji Muzeum oraz wystawa „Koleją na Wakacje”.

Kamil Oroń
205 wyświetleń

Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.

Nowy mural na Wawrze! Na nim Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska
Warto poczytać
4 czerwca 2024

Nowy mural na Wawrze! Na nim Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska

Mikołaj Próchniak
286 wyświetleń

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda