Już od 9 czerwca będą możliwe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Szybkich Kolei Miejskich — oznajmił Zarząd Transportu Miejskiego. Niektóre linie będą kursowały z większą częstotliwością, zaś inne powrócą na swoje stałe, dłuższe trasy.
Jak deklaruje ZTM, SKM S1 i S2 wrócą na swoje standardowe trasy, czyli Otwock – Pruszków oraz Warszawa Lotnisko Chopina – Sulejówek Miłosna w częstotliwości dwa pociągi na godzinę. Linia S3 wróci zaś na kolejową linię średnicową. Pociągi wszystkich tych linii przejeżdżać będą przez stację Warszawa Śródmieście. Zamiast dwóch, będzie ich pięć.
Zarząd Transportu Miejskiego oznajmił również, że od czerwca będzie możliwe wydłużenie trasy linii S40 do dworca Warszawa Główna. Obecnie pociągi tej linii kursują do stacji Warszawa Rakowiec. Zmiana ta przyniesie ze sobą możliwość dogodnej przesiadki do tramwajów i autobusów, które odjeżdżają z okolic Placu Zawiszy.
W planach Zarządu Transportu Miejskiego jest też wydłużenie trasy S40 aż do Radzymina, prowadzącej przez Warszawę Gdańską. To zaś oferowałoby dogodne przesiadki na stacjach metra M1 Dworzec Gdański i M2 Młynów. Ostateczna decyzja w tej kwestii należy jednak do zarządcy infrastruktury kolejowej, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.
Data utworzenia: 22 kwietnia 2024
Już niedługo, bo w niedzielę 15 grudnia, wchodzi w życie nowy Roczny Rozkład Jazdy Pociągów. Tradycyjnie ten rozkład jest podzielony na tak zwane korekty, czyli mniejsze okresy obowiązywania, wymuszone kolejnymi etapami prac inwestycyjnych. Pierwsza korekta Rocznego Rozkładu Jazdy Pociągów 2024/2025 trwać będzie do 8 marca przyszłego roku. Czego możemy się spodziewać w tym okresie? Poniżej garść informacji.
Słynna ekologiczna organizacja Fundacja WWF Polska, w odezwie na wołanie przyrody o pomoc, poza podejmowanymi cały czas działaniami w różnych obszarach przyrodniczych opracowała petycję skierowaną do rządu RP, z prośbą o pilne działania na rzecz jej ratowania i realizację zobowiązań w tym zakresie do 2030 roku, byśmy uniknęli nieodwracalnych, zgubnych dla życia na Ziemi zmian.
Jadłodzielnie są tworzone w wielu miejscach w Polsce. Ich misją jest po pierwsze: nie marnowanie nadwyżek jedzenia, po drugie: wspieranie ubogich.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?