W ramach Warszawskiego Tygodnia Zdrowia psychicznego w mieście odbędzie się ponad 160 bezpłatnych wydarzeń poświęconych zdrowiu psychicznemu młodego pokolenia. Przewidziano spotkania ze specjalistami, webinaria oraz wykłady. Inicjatywa kierowana jest do dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli poszukujących wsparcia.
Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest kluczowym aspektem ich rozwoju oraz kształtowaniu się ich przyszłości. W stolicy liczba młodych osób popadających w kryzys psychiczny wzrasta, a chorujący nie wiedzą gdzie szukać pomocy. Dlatego też krytycznym obszarem dla władz Warszawy, jest wsparcie młodych osób w kryzysie psychicznym.
W celu zadbania o zdrowie psychiczne warszawiaków, w stolicy powstał największy w Polsce system wsparcia dla dzieci i młodzieży. Taki system to m.in. sieć poradni psychologiczno-pedagogicznych i opieka dla młodych pacjentów w szpitalach miejskich.
W ramach akcji będziemy mieli okazję wysłuchać specjalistów i ekspertów w dziedzinie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Podzielą się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem, jak i praktycznymi narzędziami zwalczania chorób psychicznych.
„Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego to szeroko zakrojona miejska akcja społeczna na rzecz wsparcia dzieci i młodzieży oraz ich bliskich, którzy często czują się zagubieni i osamotnieni, gdy ich rodziny doświadczają kryzysu. Część z warsztatów przygotowaliśmy z myślą o nauczycielach, którzy niejednokrotnie są pierwszym, a czasem jednym wsparciem dla młodych ludzi. Chcemy również dotrzeć bezpośrednio do uczniów, aby wiedzieli również, gdzie szukać pomocy i jak rozmawiać z bliskimi o swoich problemach” – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna m.in. za obszar zdrowia.
Zaplanowane spotkania będą dotyczyły różnych aspektów zdrowia psychicznego, w tym m.in.:
Czas i miejsce przewidywanych spotkań znajdują się w poniższym artykule:
https://zdrowie.um.warszawa.pl/zdrowie-psychiczne?_AssetPublisher_OyTrYKPWGdLS_cur=1
Data utworzenia: 12 marca 2024
Mieszkanki Wawra w przedziale wiekowym od 45 do 74 roku życia zaproszone są
na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.
Nowe stawki obowiązują do września 2025, a więc przez 12 miesięcy.
Do 15 września, UM Warszawa czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby otrzymać stypendium artystyczne na realizację swojego projektu. Stypendia przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, taniec, teatr, design, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami oraz muzyka. Aplikować mogą zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?