Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

W Wesołej stanie Kulturoteka! Burmistrz Mahor ogłosił przetarg

O kulturotece w Wesołej była mowa od lat. W dzielnicy mamy wysoką potrzebę zbudowania takiej placówki, bowiem miejsc kultury jest w Wesołej jak na lekarstwo. Role te spełniają w zasadzie Ośrodki Twórcze i biblioteki. Teraz ma się to jednak zmienić. 

Maurycy Jędrzejewski
545 wyświetleń
Samorząd
23 lutego 2024
W Wesołej stanie Kulturoteka! Burmistrz Mahor ogłosił przetarg
Wizualizacja frontu Kulturoteki. Z lewej widać budynek hali/liceum.

Nowy budynek powstanie w dobrej lokalizacji, przy ul. Jana Pawła II, w sąsiedztwie szkoły i hali sportowej. Kulturoteka będzie mieć aż 3 kondygnacje i powierzchnię ponad 2 tys. metrów kwadratowych. Powstanie droga wewnętrzna, plac, utwardzone dojścia, miejsca parkingowe i scena przed budynkiem.

Kulturoteka w Wesołej będzie obiektem nowoczesnym, proekologicznym i dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami. Przed przystąpieniem do prac związanych z budową obiektu przesadzony zostanie dąb, który koliduje z planowaną inwestycją. Prace budowlane rozpoczną się od 24 czerwca br., po zakończeniu roku szkolnego.

Placówka podzielona będzie na kilka części: w tej bibliotecznej znajdzie się oczywiście wypożyczalnia, czytelnie i sala warsztatowa. W sekcji Ośrodka Kultury powstanie sala o powierzchni 300 metrów kwadraowych, pracownie artystyczne i komputerowe, sala muzyczna (ze studiem nagrań!), sala gimnastyczna, sala klubowa, sala wystaw, słowem - all inclusive. Brzmi pięknie. Na terenie Kulturoteki znajdzie się też przestrzeń na imprezy plenerowe wraz z zadaszoną sceną. Dzielnica wydzieli conajmniej 10 miejsc parkingowych.

W marcu 2022 r. w przeprowadzonym konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Kulturoteki wyłoniono biuro architektoniczne, zwycięski projekt złożyła pracownia XYSTUDIO Sp. z o.o. z Warszawy. Pod koniec 2022 r. Burmistrz Dzielnicy Wesoła Marian Mahor i jego Zastępca Krzysztof Kacprzak podpisali umowę na prace projektowe dla inwestycji.

Urząd jak na razie nie podał, ile zajmie budowa. Miejmy jednak nadzieję, że nowy budynek powstanie jak najszybciej i będzie działał zgodnie z planem. Można mieć wątpliwość, czy nagromadzenie tak wielu miejscówek w jednym miejscu zadziała - ale w konkteście krytycznych potrzeb Wesołej nie ma co wybrzydzać.

Data utworzenia: 23 lutego 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Nowy budynek liceum otwarty
Warto poczytać
4 kwietnia 2024

Nowy budynek liceum otwarty

Redakcja
168 wyświetleń

Zgodnie z planem, wczoraj otworzony został nowy budynek wesołowskiego liceum. Uczniowe nareszcie mają swoją własną, nowoczesną siedzibę. 

Wydarzenia w SP 172
Edukacja
4 kwietnia 2024

Wydarzenia w SP 172

Mirosława Figielska
115 wyświetleń

Co nie co o ostatnich wydarzeniach w SP 172.

Co z wiaduktami na Paryskiej?
Samorząd
24 stycznia 2024

Co z wiaduktami na Paryskiej?

Maurycy Jędrzejewski
339 wyświetleń

Budowa trwa od lipca zeszłego roku. Kiedy doczekamy się otwarcia kolejnej sekcji Trasy Łazienkowskiej?

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda