Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

W Wesołej stanie Kulturoteka! Burmistrz Mahor ogłosił przetarg

O kulturotece w Wesołej była mowa od lat. W dzielnicy mamy wysoką potrzebę zbudowania takiej placówki, bowiem miejsc kultury jest w Wesołej jak na lekarstwo. Role te spełniają w zasadzie Ośrodki Twórcze i biblioteki. Teraz ma się to jednak zmienić. 

Maurycy Jędrzejewski
846 wyświetleń
Samorząd
23 lutego 2024
W Wesołej stanie Kulturoteka! Burmistrz Mahor ogłosił przetarg
Wizualizacja frontu Kulturoteki. Z lewej widać budynek hali/liceum.

Nowy budynek powstanie w dobrej lokalizacji, przy ul. Jana Pawła II, w sąsiedztwie szkoły i hali sportowej. Kulturoteka będzie mieć aż 3 kondygnacje i powierzchnię ponad 2 tys. metrów kwadratowych. Powstanie droga wewnętrzna, plac, utwardzone dojścia, miejsca parkingowe i scena przed budynkiem.

Kulturoteka w Wesołej będzie obiektem nowoczesnym, proekologicznym i dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami. Przed przystąpieniem do prac związanych z budową obiektu przesadzony zostanie dąb, który koliduje z planowaną inwestycją. Prace budowlane rozpoczną się od 24 czerwca br., po zakończeniu roku szkolnego.

Placówka podzielona będzie na kilka części: w tej bibliotecznej znajdzie się oczywiście wypożyczalnia, czytelnie i sala warsztatowa. W sekcji Ośrodka Kultury powstanie sala o powierzchni 300 metrów kwadraowych, pracownie artystyczne i komputerowe, sala muzyczna (ze studiem nagrań!), sala gimnastyczna, sala klubowa, sala wystaw, słowem - all inclusive. Brzmi pięknie. Na terenie Kulturoteki znajdzie się też przestrzeń na imprezy plenerowe wraz z zadaszoną sceną. Dzielnica wydzieli conajmniej 10 miejsc parkingowych.

W marcu 2022 r. w przeprowadzonym konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Kulturoteki wyłoniono biuro architektoniczne, zwycięski projekt złożyła pracownia XYSTUDIO Sp. z o.o. z Warszawy. Pod koniec 2022 r. Burmistrz Dzielnicy Wesoła Marian Mahor i jego Zastępca Krzysztof Kacprzak podpisali umowę na prace projektowe dla inwestycji.

Urząd jak na razie nie podał, ile zajmie budowa. Miejmy jednak nadzieję, że nowy budynek powstanie jak najszybciej i będzie działał zgodnie z planem. Można mieć wątpliwość, czy nagromadzenie tak wielu miejscówek w jednym miejscu zadziała - ale w konkteście krytycznych potrzeb Wesołej nie ma co wybrzydzać.

Data utworzenia: 23 lutego 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Budżet Obywatelski 2025. Projekty urbanistyczne w Starej Miłosnej
Samorząd
13 maja 2024

Budżet Obywatelski 2025. Projekty urbanistyczne w Starej Miłosnej

Mikołaj Próchniak
396 wyświetleń
Noc Muzeów 2024 w Stacji Muzeum oraz wystawa „Koleją na Wakacje”.
Kultura
26 czerwca 2024

Noc Muzeów 2024 w Stacji Muzeum oraz wystawa „Koleją na Wakacje”.

Kamil Oroń
171 wyświetleń

Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.

Geneza osiedli dzielnicy Wesoła
Historia
7 lutego 2024

Geneza osiedli dzielnicy Wesoła

Adam Ciećwierz
1947 wyświetleń

Dzielnica Wesoła od ponad dwudziestu lat jest częścią m.st. Warszawy. Gmina o tej nazwie powstała niewiele kilka dekad wcześniej, w międzyczasie funkcjonując też jako miasto. Jednakże historia poszczególnych osiedli Wesołej jest wiele dłuższa, w części przypadków sięgając aż średniowiecza. Warto jest przyjrzeć się ich dziejom bliżej. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda