Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

SKM zaczyna jeździć po staremu. Pojutrze wracają na trasy

Od niedzieli 9 czerwca - akurat na wybory - pociągi SKM wracają na swoje stare trasy. S1 ponownie połączy Otwock z Pruszkowem, a S2 Sulejówek z Lotniskiem Chopina. 

Redakcja
152 wyświetleń
Samorząd
7 czerwca 2024
SKM zaczyna jeździć po staremu. Pojutrze wracają na trasy
fot. SKM Warszawa

Remont Dworca Zachodniego przysparzał jak dotąd więcej niedogodności niż udogodnień. Tym razem zmiany zajdą na korzyść pasażerów - wciąż mogą występować drobne korekty, ale pociągi wrócą na swoje oryginalne trasy. 

S1 ma jeździć co pół godziny; przez pierwszy tydzień pociągi będą jednak pomijać stacje Warszawa Grochów, Olszynka Grochowska i Gocławek z uwagi na prace torowe. Ponadto, niektóre wieczorne pociągi pojadą w skróconej relacji Warszawa Wschodnia – Otwock. Taki stan rzeczy skończy się 17 czerwca. 

W wybrane weekendy czerwca (21–23) i lipca (5–7 oraz 12–14), z powodu zamknięcia torów podmiejskich na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy, po godz. 19:30 pociągi S1 będą jeździły (w obydwu kierunkach) na trasach Pruszków – Warszawa Główna i Warszawa Wschodnia – Otwock.

Linii S2 nie będzie pomijać żadnych stacji i również będzie kursować co pół godziny. Trzeba jednak zaznaczyć, że 14–16, 21–23 czerwca, 5–7 i 12–14 lipca wieczorne kursy (po godz. 19.30), w obu kierunkach będą realizowane przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna (czyli z pominięciem Warszawy Stadion, Powiśle, Śródmieście, Ochota). Spowodowane jest to zamknięciem torów podmiejskich na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia.

Data utworzenia: 7 czerwca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Co jest fajnego w dewastacji taboru i mienia kolejowego?
Warto poczytać
13 maja 2024

Co jest fajnego w dewastacji taboru i mienia kolejowego?

Kamil Oroń
236 wyświetleń

Pytanie, które zawarłem w tytule nasuwa mi się za każdym razem, kiedy widzę zdewastowany skład kolejowy przez graffiti. No właśnie, co jest fajnego w tym, że nowoczesny lub też trochę starszy pojazd kolejowy, pomalowany w estetyczne barwy przewoźnika, zostanie zdewastowany przez jakieś bazgroły „artystów”?

Co z wiaduktami na Paryskiej?
Samorząd
24 stycznia 2024

Co z wiaduktami na Paryskiej?

Maurycy Jędrzejewski
456 wyświetleń

Budowa trwa od lipca zeszłego roku. Kiedy doczekamy się otwarcia kolejnej sekcji Trasy Łazienkowskiej?

Pożar w Mazowieckim Parku Krajobrazowym
Warto poczytać
18 maja 2024

Pożar w Mazowieckim Parku Krajobrazowym

Mikołaj Próchniak
236 wyświetleń

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda