Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Ruszyły prace projektowe 3. linii metra

Prezydent Trzaskowski podpisał umowę na zaprojektowanie nowej trasy kolei podziemnej. Nowy odcinek linii metra dojedzie na Gocław i będzie liczył ponad 8 kilometrów długości oraz 6 nowych stacji.

Tomasz Crozier
172 wyświetleń
Samorząd
9 marca 2024
Ruszyły prace projektowe 3. linii metra

"Zaczynamy projektowanie trzeciej linii metra – tak jak to obiecywaliśmy. Ta część tej linii, na którą właśnie podpisujemy kontrakt na projektowanie, będzie miała ponad 8 km i 6 nowych stacji. Mam nadzieję, że jeżeli uda się zapewnić unijne finansowanie, prace będziemy mogli rozpocząć w 2028 roku" – mówił Rafał Trzaskowski.


Etap poświęcony na projektowanie oraz realizację nowej linii metra powinien potrwać nie dłużej niż do 2027 – by już w 2028, można było rozpocząć prace budowlane.

Obecnie na bemowskim odcinku linii M2 powstają trzy nowe stacje: Lazurowa, Chrzanów oraz Karolin, która będzie służyła także jako stacjo techniczno-postojowa. To już ostatnie działania związane z rozbudową trasą M2, która wydłuży się o 4 kilometry i będzie oddana do użytku w 2026.

W celu obejrzenia planów na trzecią linię metra, jak i całej sieci kolei podziemnej zaplanowanej na 2050 rok, zapraszamy do odczytania artykułu:

https://wiadomoscisasiedzkie.pl/projekt-3-linii-metra-ma-juz-wykonawce

Data utworzenia: 9 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Listopadowe zmiany w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA 03.11]
Warto poczytać
31 października 2023

Listopadowe zmiany w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA 03.11]

Kamil Oroń
492 wyświetleń

Krótki komunikat o tym, co będzie się działo na naszej drodze żelaznej w listopadzie.

Nowe tunele II linii metra
11 stycznia 2022

Nowe tunele II linii metra

Redakcja
772 wyświetleń
Wkrótce zacznie się sprawdzanie nowych tuneli drugiej linii metra na odcinku zachodnim i wschodnim – informuje Metro Warszawskie. „Na przełomie marca i kwietnia na odcinek w kierunku Bemowa wyjedzie pociąg testowy, żeby sprawdzić poprawność wykonania, działanie wszystkich urządzeń na trasie, ale także ich współdziałania z systemami pokładowymi składów. Jednak przed nim tunele sprawdzą inne pojazdy, które są na wyposażeniu Działu Torowego i wchodzącej w jego strukturę Sekcji Diagnostyki Metra Warszawskiego” – dodają pracownicy metra.
Czas wyborów
Warto poczytać
13 marca 2024

Czas wyborów

Marcin Jędrzejewski
269 wyświetleń

7 kwietnia 2024 roku odbędą się w Polsce wybory samorządowe. W Warszawie, wybierać będziemy radnych rad dzielnic, radnych Rady Miasta, radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta m.st. Warszawy. O czym warto pamiętać?

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda