Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Rozbetonowanie Warszawy postępuje!

W ubiegłym roku ponad 31 tysięcy m² betonu zostało zastąpione zielenią – podaje Urząd m.st. Warszawy. W tym roku w planach są kolejne rozpłytowania.

Antoni Osiak
242 wyświetleń
Warto poczytać
17 kwietnia 2024
Rozbetonowanie Warszawy postępuje!
Skwer Integrator. Źródło: https://zzw.waw.pl/

Dzięki realizacji pięciu zeszłorocznych inicjatyw z budżetu obywatelskiego, nowa roślinność pojawiła się w sześciu różnych dzielnicach Warszawy: na Białołęce (ul. Światowida), Bielanach (ul. Żeromskiego, Skwer Integrator), Mokotowie (ul. Chełmska), Pradze-Południe (ul. Grochowska), Pradze-Północ (ul. Jagiellońska) oraz w Śródmieściu (ul. Świętokrzyska, Plac Bankowy i niektóre skrzyżowania na Muranowie). Na rok 2024 Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i Zarząd Dróg Miejskich planują podobne inicjatywy. Drzewa, krzewy oraz kwiaty zastąpią betonowy krajobraz m.in. na placu Wilsona, a także na ulicy Saskiej.

Beton zlikwidowano również na miejskich podwórkach, m.in. w Śródmieściu. Jego miejsce zastąpiła różnoraka flora, w tym drzewa, krzewy, klomby i ozdobne trawy. W wybranych miejscach pojawiły się również nowe ławki oraz kosze.

Jak pokazują kolejne edycje budżetu obywatelskiego, mieszkańcom Warszawy zależy na tym, by w ich mieście było dużo roślinności. W ubiegłym roku aż połowa dostępnej kwoty, 50 milionów złotych, została przeznaczona własnie na ten cel. To dobry krok w celu uczynienia miasta bardziej przyjaznym. W końcu miejska zieleń daje cień i zmniejsza temperaturę.

Data utworzenia: 17 kwietnia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Budżet Obywatelski 2025 ruszył. Pierwsze oferty już się pojawiły
Samorząd
5 grudnia 2023

Budżet Obywatelski 2025 ruszył. Pierwsze oferty już się pojawiły

Redakcja
528 wyświetleń

Do 25 stycznia będzie można składać projekty w najbliższej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku do dyspozycji mieszkańców przeznaczono rekordową kwotę – ponad 105 milionów złotych.

ZDM przebuduje Saską. Będzie więcej zieleni i szersze chodniki
17 maja 2024

ZDM przebuduje Saską. Będzie więcej zieleni i szersze chodniki

Maurycy Jędrzejewski
348 wyświetleń

Saska Kępa jest jedną z wizytówek Warszawy. Wąskie uliczki, tętniące życiem arterie, stare kamienice i wille - ten obraz jest znany chyba każdej osobie w stolicy. Ale Kępa ma i drugą stronę, nieco mniej zachwycającą. ZDM zamierza się za nią zabrać, zaczynając od - jakże inaczej - ulicy Saskiej.

Łódź – nie tylko kominy fabryk i film
Historia
30 kwietnia 2024

Łódź – nie tylko kominy fabryk i film

Ewa Szlage
295 wyświetleń

Właśnie - nie będę pisać o Białej Fabryce Ludwika Geyer’a czy też o pałacu Izraela Poznańskiego i słynnej „Łódzkiej filmówce”. Będąc kolejny raz w tym mieście, wraz z mamą zostałyśmy pozytywnie zaskoczone innym jego wizerunkiem. Łódź w innej odsłonie to miasto zieleni, okalane lasem Łagiewnickim. W trakcie zwiedzania okazało się również, że miejscowość ta była ważnym ośrodkiem w historii weterynarii na ziemiach polskich. To także miejsce posiadające "perełki” z dziedziny pozaprzemysłowej architektury i rzeźby.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda