Powierzchnia tego praskiego obiektu liczy około 12 tysięcy metrów kwadratowych. Deweloper ma już swoją wizję. W akademiku zamierza stworzyć pokoje jednoosobowe i dwuosobowe; łącznie zmieści się tam prawie 500 łóżek. 6B47 Poland wchodzi w sektor domów studenckich, a to jego pierwsza warszawska koncepcja tego rodzaju. To po sprzedaży outletu w Gliwicach za 31,5 milionów euro nowa inwestycja jest możliwa do zrealizowania. Mirosław Januszko, członek zarządu 6B47 Poland na łamach Rzeczpospolita wypowiedział się na ten temat...
"Cieszymy się, że udało się nam pozyskać do tego projektu dodatkowy kapitał od nowego inwestora, który razem z nami współfinansuje tę inwestycję. Mamy nadzieję, że ten projekt pozwoli nam z sukcesem wkroczyć w sektor hospitality".
Idea 6B47 polega na współfinansowaniu projektów przez spółkę oraz zewnętrznych inwestorów, angażujących się w wybrany plan. Przedstawiciele przedsiębiorstwa chętnie opowiadają o szczegółach ich pracy. Jak wyjaśnili tym razem, zazwyczaj inwestują oni od 10 do 40 procent kapitału, a pozostałą część składają osoby prywatne. Jednocześnie 6B47 Poland proponuje zysk na poziomie od 10 a 15 procent rocznie. Koncept architektoniczny budynku, który powstanie na Grochowie, przygotowuje APA Wojciechowski.
Zdaje się więc, że tym Praga Południe stanie się swego rodzaju eksperymentem. Oby tylko nie wpłynęło to negatywnie na życie mieszkańców.
Źródło: ipragapoludnie
Fot. materiały prasowe
Data utworzenia: 23 kwietnia 2020
Na Wawerskim Centrum Kultury w Zastowie można podziwiać już nowy mural, powstały na skutek wakacyjnego projektu “Im dalej w las…”. Seria warsztatów dla dzieci prowadzonych w lipcu i sierpniu przez ukraińską artystkę Yaroslavę Holysh zakończyła się odsłonięciem wspólnego dzieła na początku roku szkolnego - 2 września.
Do 15 września, UM Warszawa czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby otrzymać stypendium artystyczne na realizację swojego projektu. Stypendia przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, taniec, teatr, design, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami oraz muzyka. Aplikować mogą zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci.
Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?