- program skierowany jest zarówno do dzieci, uczniów, jak i osób starszych;
- program przeznaczony jest dla osób, których dochód wynosi (netto) do 150% kryterium dochodowego według ustawy o pomocy społecznej tj:
- dla osoby samotnie gospodarującej - 1051,50 zł
- dla osoby w rodzinie 792 zł
Gdzie i jak zgłosić się po pomoc w ramach programu:
- Należy złożyć wniosek osobiście do:
Skrzynki podawczej OPS znajdującej się przy wejściu do budynku w korytarzu.
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer
Ul. Włókiennicza 54
04-974 Warszawa
- wysłać wniosek pocztą tradycyjną na w/w adres;
- wysłać wniosek pocztą elektroniczną na adres: sekretariat.opswawer@um.warszawa.pl;
- skontaktować się telefonicznie z Punktem Pierwszego Kontaktu Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer: tel. 22 277 36 27 lub 22 277 36 37.
Wnioski:
Wnioski są do pobrania przy wejściu do budynku Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer. Możliwe jest również złożenie podania bez korzystania z formularza.
Kto i jak rozpatruje wnioski:
Wnioski o w/w pomoc rozpatrywane są w oparciu o środowiskowy wywiad rodzinny przeprowadzony przez pracownika socjalnego w miejscu zamieszkania wnioskodawcy. Pracownik socjalny ustala podczas wywiadu sytuację rodzinną, materialną, zdrowotną i zawodową w oparciu o niezbędne dokumenty.
„Posiłek w szkole i w domu” – dane za okres styczeń – październik 2020 r.
- 111 dzieci skorzystało z bezpłatnych obiadów w szkole (obecnie, w związku z nauczaniem zdalnym, rodzice dzieci, które jadły obiady w szkole mogą wnioskować do Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer o pomoc w formie zasiłku celowego na zakup żywności);
- 36 osób dorosłych w ramach w/w programu spożywało bezpłatne obiady barowe. (obecnie z uwagi na zaostrzone przepisy, posiłki wydawane są wyłącznie na wynos. W przypadku osób obłożnie chorych, w podeszłym wieku, posiłki dowożone są do domu przez pracowników restauracji);
- 232 osoby skorzystały z zasiłków celowych na żywność.
Data utworzenia: 24 listopada 2020
„WesołART” to projekt dla młodzieży w wieku 13-19 lat o charakterze edukacyjnym, kreatywnym i artystycznym, który miał na celu inspirowanie, edukowanie oraz promowanie świadomego podejścia do mody poprzez przeróbkę i odnowę istniejących ubrań. Od września do października 2024 r. uczestnicy pod okiem instruktorów przekształcali wybrane przez siebie elementy garderoby w unikalne, samodzielnie zaprojektowane dzieła, udowadniając, że upcykling nie opiera się na specyficznym sprzęcie, dużych pieniądzach i technologii. Wystarczy niewielkie zaplecze techniczne, pomysł i kreatywność.
Lato jest już oficjalnie za nami, a wraz z tym również wszystkie rozrywki na ciepłym powietrzu poza domem. Pogoda zdaje się mówić nam, żebyśmy w końcu ochłonęli i zabrali się za sprawy bardziej poważne niż letnie zabawy. Na szczęście, rembertowskie instytucje kulturowe wraz urzędem dzielnicy wyciągają pomocną dłoń dla wszystkich, którzy szukają produktywnego sposobu na spędzenie nadchodzących dni. Kulturalny Rembertów organizuje imponującą gamę wydarzeń rozsianych po całej dzielnicy, zapewniając że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.
Na Wawerskim Centrum Kultury w Zastowie można podziwiać już nowy mural, powstały na skutek wakacyjnego projektu “Im dalej w las…”. Seria warsztatów dla dzieci prowadzonych w lipcu i sierpniu przez ukraińską artystkę Yaroslavę Holysh zakończyła się odsłonięciem wspólnego dzieła na początku roku szkolnego - 2 września.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?