Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Powstanie długo wyczekiwana zebra na Ostrobramskiej

Zatwierdzony został projekt długo wyczekiwanego przejścia dla pieszych na ulicy Ostrobramskiej, pomiędzy ulicami Grenadierów a Poligonową. 

Redakcja
5152 wyświetleń
Samorząd
27 października 2023
Powstanie długo wyczekiwana zebra na Ostrobramskiej

Zatwierdzony został projekt długo wyczekiwanego przejścia dla pieszych na ulicy Ostrobramskiej, pomiędzy ulicami Grenadierów a Poligonową. 

Nowa "zebra" wyeliminuje potrzebę brania okrężnej drogi poprzez kładkę aby z zachodniej strony ulicy Grenadierów udać się na ulicę Poligonową, i vice versa.

Projekt jest częścią większego przetargu na budowę i modernizację sygnalizacji w 11 miejscach w Warszawie (są to m.in. ul. Rembielińska w rejonie numeru 8, skrzyżowanie Wólczyńskiej i Nocznickiego, Puławskiej i Romera czy Branickiego i Sarmackiej) - będą one sukcesywnie ogłaszane i realizowane w przyszłym roku.

Oprócz nowej zebry, wyremontowane też zostaną podniszczone chodniki wzdłuż Ostrobramskiej oraz powstanie nowa ścieżka rowerowa prowadząca do ulicy Białowieskiej.

Wykonawca robót budowlanych ma zostać wyłoniony zimą, co wyznaczałoby czas powstania nowego przejścia na przyszły rok.

 

Data utworzenia: 27 października 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Koniec kładki przy Ostrobramskiej i Poligonowej. Zamiast niej pasy
Samorząd
10 lipca 2024

Koniec kładki przy Ostrobramskiej i Poligonowej. Zamiast niej pasy

Maurycy Jędrzejewski
6725 wyświetleń

Kładki wychodzą z mody - tak przynajmniej wynika z pomiarów ZDM, wedle których piesi mają wybierać przejścia naziemne. To między innymi dlatego Zarząd zlikwiduje także kładkę nad ul. Ostrobramską i w jej miejsce postawi dwie zebry. 

Noc Muzeów 2025 - lokalne atrakcje (Praga, Wawer, Otwock, Sulejówek)
Kultura
5 maja 2025

Noc Muzeów 2025 - lokalne atrakcje (Praga, Wawer, Otwock, Sulejówek)

Redakcja
5378 wyświetleń

Noc Muzeów nadciąga wielkimi krokami. W tym roku niestety ominie ona Rembertów i Wesołą, ale w tym tekście udowodnimy, że nie trzeba jechać do tłocznego centrum, aby doświadczyć tegorocznej edycji niezwykłej nocy pełnej kultury i edukacji.

Remont torowiska na al. Waszyngtona. Utrudnienia przy Międzynarodowej i Kinowej
Warto poczytać
28 września 2024

Remont torowiska na al. Waszyngtona. Utrudnienia przy Międzynarodowej i Kinowej

Mikołaj Próchniak
9149 wyświetleń

W ten poniedziałek, 30 września, rozpocznie się remont torowiska w al. Waszyngtona przy ul. Międzynarodowej. Przewidywane są utrudnienia dla pojazdów komunikacji miejskiej, kierowców i pieszych. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2026 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda