Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Podsumowanie 2023 roku w Domu Kultury „Rembertów”

Rok 2023 w Domu Kultury „Rembertów” okazał się pełen inspirujących pomysłów, udanych inicjatyw i przede wszystkim – licznych spotkań z Wami. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspólnie z nami spędzili czas, tworząc niezapomniane chwile!

Malwina Borkowicz
824 wyświetleń
Kultura
14 grudnia 2023
Podsumowanie 2023 roku w Domu Kultury „Rembertów”

Nie sposób wymienić wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w mijającym roku, ponieważ każdy tydzień w Domu Kultury „Rembertów” był pełen ciekawych zajęć i wydarzeń. Naszym największym osiągnięciem było zorganizowanie ART Festiwalu Rembertów. Na naszej letniej scenie oraz w partnerujących instytucjach pojawiły się takie gwiazdy jak Julia Pietrucha, Janek Traczyk czy Hanna Śleszyńska. Ten czas dostarczył nam nie tylko artystycznych przeżyć, ale również mnóstwa słonecznych wspomnień, które mamy nadzieję, że również z Wami pozostaną na długo.

Ponadto, zawsze z troską o nasze środowisko, pod koniec roku przystąpiliśmy do pilotażowego projektu we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury oraz Biurem Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy, realizowanego w ramach Funduszu Edukacji Ekologicznej. Wierzymy, że nasze lokalne działania mają wpływ na większy ekologiczny wymiar naszej dzielnicy.

Dbamy również o lokalność, co widoczne było w projekcie „Spotkajmy się w tańcu – folklor warszawski”. To wielowymiarowe przedsięwzięcie obejmowało naukę tańców, które kiedyś królowały w stolicy, oraz różnorodne warsztaty, realizowane dzięki Funduszowi Edukacji Kulturalnej.

Cykl spotkań „Wieczór z Artystą” zakończył się w tym roku, przynosząc rozmowy z takimi osobowościami jak Radosław Pazura, Kacper Kuszewski, Maria Pakulnis, Ewa Szykulska i Marta Lipińska. Kto będzie gościł nas w przyszłym roku? Czas pokaże...

Tradycyjnie, listopad w Domu Kultury „Rembertów” to czas językowych zmagań podczas Rembertowskiego Dyktanda z udziałem specjalnych gości: prof. Jerzego Bralczyka oraz dr Grażyny Majkowskiej. Gratulacje dla laureatów, a zwłaszcza dla Zofii Józefowicz-Paszewskiej, Mistrza Ortografii z zeszłego roku, która powtórzyła swój sukces!

Rembertowska Choinka Muzyczna wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój dzięki sekcji wokalnej pod kierunkiem Antoniny Kiepuszewskiej. Nie zabrakło zespołu instrumentalnego, gorących owacji oraz poczęstunku. Spotkanie zakończyło się wspólnym zapaleniem światełek na dzielnicowej choince.

Rok 2023 to także czas udanych współprac z urzędem, instytucjami i przede wszystkim z mieszkańcami. Włączamy się zawsze chętnie w wydarzenia organizowane przez Dzielnicę Rembertów, jak choćby ostatnia Rembertowska Choinka, podczas której razem z uczestnikami tworzyliśmy najdłuższy łańcuch choinkowy!

Szczególne miejsce w naszym sercu zajmują oddolne inicjatywy, takie jak Koło Gospodyń Miejskich czy wystawa „Z Rembertowa do gwiazd” Grzegorza Radomskiego. To dla nas ogromna radość pomagać w realizacji Waszych pomysłów i widzieć, jak lokalna społeczność aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym dzielnicy.

Kończymy ten rok z nieukrywaną satysfakcją ze wszystkiego, co udało się osiągnąć. Kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy byli z nami blisko. Życzymy Wam wspaniałych Świąt i owocnego Nowego Roku, pełnego nowych inspiracji i sukcesów, razem z Domem Kultury „Rembertów”.

Data utworzenia: 14 grudnia 2023

zobacz również

Czytaj więcej

W Wesołej stanie Kulturoteka! Burmistrz Mahor ogłosił przetarg
Samorząd
23 lutego 2024

W Wesołej stanie Kulturoteka! Burmistrz Mahor ogłosił przetarg

Maurycy Jędrzejewski
668 wyświetleń

O kulturotece w Wesołej była mowa od lat. W dzielnicy mamy wysoką potrzebę zbudowania takiej placówki, bowiem miejsc kultury jest w Wesołej jak na lekarstwo. Role te spełniają w zasadzie Ośrodki Twórcze i biblioteki. Teraz ma się to jednak zmienić. 

Wielka wystawa Polskich Artystów Malarzy i Grafików
22 stycznia 2024

Wielka wystawa Polskich Artystów Malarzy i Grafików

Mikołaj Żechowski
418 wyświetleń

Z okazji 40-lecia ZPAMiG otwarto pokaźną wystawę sztuki.

Nowe oświetlenia na rembertowskich przejściach
Samorząd
26 kwietnia 2024

Nowe oświetlenia na rembertowskich przejściach

Maurycy Jędrzejewski
340 wyświetleń

Prócz standardowego oświetlania przejść dla pieszych, ZDM od pewnego czasu testuje nowy sposób zwiększania bezpieczeństwa. To Bezpieczne Punkty Oświetleniowe - odpowiednio oświetlające zebrę, jednocześnie nie oślepiając kierowców.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda