Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Podsumowanie 2023 roku w Domu Kultury „Rembertów”

Rok 2023 w Domu Kultury „Rembertów” okazał się pełen inspirujących pomysłów, udanych inicjatyw i przede wszystkim – licznych spotkań z Wami. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspólnie z nami spędzili czas, tworząc niezapomniane chwile!

Malwina Borkowicz
293 wyświetleń
Kultura
14 grudnia 2023
Podsumowanie 2023 roku w Domu Kultury „Rembertów”

Nie sposób wymienić wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w mijającym roku, ponieważ każdy tydzień w Domu Kultury „Rembertów” był pełen ciekawych zajęć i wydarzeń. Naszym największym osiągnięciem było zorganizowanie ART Festiwalu Rembertów. Na naszej letniej scenie oraz w partnerujących instytucjach pojawiły się takie gwiazdy jak Julia Pietrucha, Janek Traczyk czy Hanna Śleszyńska. Ten czas dostarczył nam nie tylko artystycznych przeżyć, ale również mnóstwa słonecznych wspomnień, które mamy nadzieję, że również z Wami pozostaną na długo.

Ponadto, zawsze z troską o nasze środowisko, pod koniec roku przystąpiliśmy do pilotażowego projektu we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury oraz Biurem Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy, realizowanego w ramach Funduszu Edukacji Ekologicznej. Wierzymy, że nasze lokalne działania mają wpływ na większy ekologiczny wymiar naszej dzielnicy.

Dbamy również o lokalność, co widoczne było w projekcie „Spotkajmy się w tańcu – folklor warszawski”. To wielowymiarowe przedsięwzięcie obejmowało naukę tańców, które kiedyś królowały w stolicy, oraz różnorodne warsztaty, realizowane dzięki Funduszowi Edukacji Kulturalnej.

Cykl spotkań „Wieczór z Artystą” zakończył się w tym roku, przynosząc rozmowy z takimi osobowościami jak Radosław Pazura, Kacper Kuszewski, Maria Pakulnis, Ewa Szykulska i Marta Lipińska. Kto będzie gościł nas w przyszłym roku? Czas pokaże...

Tradycyjnie, listopad w Domu Kultury „Rembertów” to czas językowych zmagań podczas Rembertowskiego Dyktanda z udziałem specjalnych gości: prof. Jerzego Bralczyka oraz dr Grażyny Majkowskiej. Gratulacje dla laureatów, a zwłaszcza dla Zofii Józefowicz-Paszewskiej, Mistrza Ortografii z zeszłego roku, która powtórzyła swój sukces!

Rembertowska Choinka Muzyczna wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój dzięki sekcji wokalnej pod kierunkiem Antoniny Kiepuszewskiej. Nie zabrakło zespołu instrumentalnego, gorących owacji oraz poczęstunku. Spotkanie zakończyło się wspólnym zapaleniem światełek na dzielnicowej choince.

Rok 2023 to także czas udanych współprac z urzędem, instytucjami i przede wszystkim z mieszkańcami. Włączamy się zawsze chętnie w wydarzenia organizowane przez Dzielnicę Rembertów, jak choćby ostatnia Rembertowska Choinka, podczas której razem z uczestnikami tworzyliśmy najdłuższy łańcuch choinkowy!

Szczególne miejsce w naszym sercu zajmują oddolne inicjatywy, takie jak Koło Gospodyń Miejskich czy wystawa „Z Rembertowa do gwiazd” Grzegorza Radomskiego. To dla nas ogromna radość pomagać w realizacji Waszych pomysłów i widzieć, jak lokalna społeczność aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym dzielnicy.

Kończymy ten rok z nieukrywaną satysfakcją ze wszystkiego, co udało się osiągnąć. Kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy byli z nami blisko. Życzymy Wam wspaniałych Świąt i owocnego Nowego Roku, pełnego nowych inspiracji i sukcesów, razem z Domem Kultury „Rembertów”.

Data utworzenia: 14 grudnia 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Priorytety dla Wesołej - wyniki konsultacji społecznych
Samorząd
23 listopada 2023

Priorytety dla Wesołej - wyniki konsultacji społecznych

Redakcja
322 wyświetleń

We wrześniu tego roku odbyły się konsultacje społeczne na temat rozwoju i perspektyw Wesołej w kontekście najważniejszych zadań do wykonania. Teraz opublikowano raport z wynikami.

Zmiana okręgów wyborczych w Rembertowie
Samorząd
19 stycznia 2024

Zmiana okręgów wyborczych w Rembertowie

Redakcja
195 wyświetleń

Jak poinformował na Facebooku portal Rembertów24, w nadchodzących wyborach samorządowych zmienią się rembertowskie okręgi wyborcze. O ile w poprzednich latach dzielnica znajdowała się w okręgach z Pragą i Targówkiem, o tyle teraz znajdzie się w towarzystwie Wawra i Wesołej.

Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty
Samorząd
14 stycznia 2024

Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty

Maurycy Jędrzejewski
239 wyświetleń

Przoduje Wawer, ale zarówno Wesoła i Rembertów też mają ciekawe propozycje. Oto krótka lista lokalnych projektów. Termin składania zgłoszeń upływa 25 stycznia.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda