Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Plan miejscowy dla 1 Praskiego Pułku, Mazowieckiej i Traktu Brzeskiego

Upubliczniono kolejny plan miejscowy dotyczący Wesołej. Tym razem obszar znajduje się po północnej stronie Traktu Brzeskiego i ma powierzchnię 5,5 ha. 

Redakcja
537 wyświetleń
Samorząd
24 listopada 2023
Plan miejscowy dla 1 Praskiego Pułku, Mazowieckiej i Traktu Brzeskiego

Plan miejscowy to dokument, który określi, jak będzie można urządzić tę okolicę. W Warszawie plany ustalają, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, jak mogą zostać urządzone tereny zieleni, czyli np. parki i skwery.

Teren wzdłuż Traktu Brzeskiego jest chaotyczny, nieuporządkowany. Na zachód od ulicy 1 Praskiego Pułku dominuje niska I-II kondygnacyjna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Na pozostałej części obszaru znajdują się różnego rodzaju usługi.

Przy zbiegu ulic Mazowieckiej, 1 Praskiego Pułku oraz Traktu Brzeskiego, znajduje się zbiornik wodny w otoczeniu zieleni nieurządzonej. W jego bezpośrednim sąsiedztwie, przy Trakcie Brzeskim 33, znajduje się budynek zabytkowej karczmy z 1817 r., która jest wpisana do Gminnej Ewidencji Zabytków. 

Konsultacje rozpoczną się 30 listopada i potrwają do 10 stycznia.

Jak wziąć udział?

Jest kilka sposobów:

  1. rozmowa online w czwartek 7 grudnia o 17:00 (na kanale YouTube lub na platformie Zoom - jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, napisz na dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl)
  2. na dyżurze telefonicznym projektanta planu w poniedziałki 4 grudnia w godz. 9-12 oraz 11 i 18 grudnia w godzinach 13.00 – 16.00 pod numerem telefonu 22 325 81 08
  3. złożyć uwagi do planu - wszystkie informacje znajdują się na stronie Urzędu

Zachęcamy do wzięcia udziału! 

Data utworzenia: 24 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Plan miejscowy dla Międzylesia | Rejon Centrum Zdrowia Dziecka
Samorząd
27 października 2023

Plan miejscowy dla Międzylesia | Rejon Centrum Zdrowia Dziecka

Redakcja
491 wyświetleń

Plan miejscowy określa, jak urządzić dany skrawek terenu w dzielnicy. Tym razem padło na Międzylesie w rewirze CZD. Jak zawsze sporządzenie planu poprzedzą konsultacje społeczne.

Tężnie w Wesołej otwarte na majówkę!
Warto poczytać
27 kwietnia 2024

Tężnie w Wesołej otwarte na majówkę!

Mikołaj Próchniak
285 wyświetleń

Urząd Dzielnicy Wesoła podaje pomocną dłoń wszystkim, którym nie udało się zaplanować wymarzonej majówki. 1 maja tężnie "Miłosna" i "Wesoła" otwierają się dla mieszkańców.

Tunele i wiadukt na horyzoncie? Wieści w sprawie Rembertowa i Wesołej
Samorząd
10 kwietnia 2024

Tunele i wiadukt na horyzoncie? Wieści w sprawie Rembertowa i Wesołej

Maurycy Jędrzejewski
393 wyświetleń

Tuż przed wyborami, które być może przyćmiły tę informację, dowiedzieliśmy się o sporej aktualizacji w sprawie przejazdów w Wesołej i Rembertowie. Są to duże deklaracje, i zakładając, że zostaną dotrzymane, to jeszcze w tym roku rozpoczną się dwie budowy. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda