Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Plan miejscowy dla 1 Praskiego Pułku, Mazowieckiej i Traktu Brzeskiego

Upubliczniono kolejny plan miejscowy dotyczący Wesołej. Tym razem obszar znajduje się po północnej stronie Traktu Brzeskiego i ma powierzchnię 5,5 ha. 

Redakcja
292 wyświetleń
Samorząd
24 listopada 2023
Plan miejscowy dla 1 Praskiego Pułku, Mazowieckiej i Traktu Brzeskiego

Plan miejscowy to dokument, który określi, jak będzie można urządzić tę okolicę. W Warszawie plany ustalają, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, jak mogą zostać urządzone tereny zieleni, czyli np. parki i skwery.

Teren wzdłuż Traktu Brzeskiego jest chaotyczny, nieuporządkowany. Na zachód od ulicy 1 Praskiego Pułku dominuje niska I-II kondygnacyjna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Na pozostałej części obszaru znajdują się różnego rodzaju usługi.

Przy zbiegu ulic Mazowieckiej, 1 Praskiego Pułku oraz Traktu Brzeskiego, znajduje się zbiornik wodny w otoczeniu zieleni nieurządzonej. W jego bezpośrednim sąsiedztwie, przy Trakcie Brzeskim 33, znajduje się budynek zabytkowej karczmy z 1817 r., która jest wpisana do Gminnej Ewidencji Zabytków. 

Konsultacje rozpoczną się 30 listopada i potrwają do 10 stycznia.

Jak wziąć udział?

Jest kilka sposobów:

  1. rozmowa online w czwartek 7 grudnia o 17:00 (na kanale YouTube lub na platformie Zoom - jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, napisz na dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl)
  2. na dyżurze telefonicznym projektanta planu w poniedziałki 4 grudnia w godz. 9-12 oraz 11 i 18 grudnia w godzinach 13.00 – 16.00 pod numerem telefonu 22 325 81 08
  3. złożyć uwagi do planu - wszystkie informacje znajdują się na stronie Urzędu

Zachęcamy do wzięcia udziału! 

Data utworzenia: 24 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Plan miejscowy dla Międzylesia | Rejon Centrum Zdrowia Dziecka
Samorząd
27 października 2023

Plan miejscowy dla Międzylesia | Rejon Centrum Zdrowia Dziecka

Redakcja
290 wyświetleń

Plan miejscowy określa, jak urządzić dany skrawek terenu w dzielnicy. Tym razem padło na Międzylesie w rewirze CZD. Jak zawsze sporządzenie planu poprzedzą konsultacje społeczne.

Geneza osiedli dzielnicy Wesoła
Historia
7 lutego 2024

Geneza osiedli dzielnicy Wesoła

Adam Ciećwierz
1185 wyświetleń

Dzielnica Wesoła od ponad dwudziestu lat jest częścią m.st. Warszawy. Gmina o tej nazwie powstała niewiele kilka dekad wcześniej, w międzyczasie funkcjonując też jako miasto. Jednakże historia poszczególnych osiedli Wesołej jest wiele dłuższa, w części przypadków sięgając aż średniowiecza. Warto jest przyjrzeć się ich dziejom bliżej. 

Mamy wyniki diagnozy potrzeb Centrum Rembertowa. Co dalej?
Samorząd
25 listopada 2023

Mamy wyniki diagnozy potrzeb Centrum Rembertowa. Co dalej?

Redakcja
350 wyświetleń

Od listopada 2022 do czerwca tego roku Konsorcjum JAZ+Architekci i Fundacja Think Tank Miasto realizowali badania potrzeb trzech części centrum Rembertowa. Teraz opublikowano raport z rekomendacjami dla tego obszaru.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda