Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Nowe oświetlenia na rembertowskich przejściach

Prócz standardowego oświetlania przejść dla pieszych, ZDM od pewnego czasu testuje nowy sposób zwiększania bezpieczeństwa. To Bezpieczne Punkty Oświetleniowe - odpowiednio oświetlające zebrę, jednocześnie nie oślepiając kierowców.

Maurycy Jędrzejewski
412 wyświetleń
Samorząd
26 kwietnia 2024
Nowe oświetlenia na rembertowskich przejściach
Oświetlenie przy Torwarze. fot. ZDM

"Bezpieczne oświetlenia" pojawiły się już na stołecznych drogach - w siedmiu punktach na terenie pięciu dzielnic. Większość z nich znajduje się w Rembertowie. Przejścia, które zyskały nowe oświetlenie, znajdują się przy ul. Marsa (obok przystanku Las), ul. Marsa 110 oraz Chełmżyńskiej 221.

Przejście przy przystanku Las. Stan na 2022 rok. fot: Google Maps

Jak zaznacza jednak ZDM, najważniejszą cechą tych słupów jest ich wytrzymałość. "Gdy kierowca uderzy w taką latarnię, ta rozpadnie się na jak najmniej elementów lub nie rozpadnie się wcale." - czytamy na stronie zarządu. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku kolizji samochodu z lampą. 

Przejście przy ul. Marsa 110. Stan na 2022 rok. fot. Google Maps

W zeszłym roku na stołecznych drogach zginęło 11 osób. To o 11 za dużo, ale mniej niż w zeszłym roku - a ściśle najmniej od conajmniej 40 lat. Ilość ofiar wypadków spada z roku na rok i zdecydowanie pomaga temu odpowiednia infrastruktura. Pozostaje czekać na wyniki pilotażowego programu ZDMu i oczywiście na więcej przejść dla pieszych, które wciąż czekają na światło.

Nowe oświetlenie przy Torwarze. fot. ZDM

Data utworzenia: 26 kwietnia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Kulturalne opcje na czerwiec w Rembertowie
Kultura
3 czerwca 2024

Kulturalne opcje na czerwiec w Rembertowie

Mikołaj Próchniak
175 wyświetleń

"Gdy zaczyna się lato
A z latem wakacje
I czasu wolnego jest tyle
Znów pojawia się problem
I w mózgu wibracje
Jak spędzić najlepiej te chwile?"

 

Powyższy dylemat z kreskówki "Fineasz i Ferb" co roku trapi mieszkańców Warszawy szukających aktywnego sposobu na spędzenie ciepłych letnich miesięcy. Na szczęście, Urząd Dzielnicy Rembertów opublikował szeroką listę kulturalnych wydarzeń - w większości darmowych - które obiecują umilić mieszkańcom nadchodzące upalne dni. Poniższe wydarzenia zostały pogrupowane chronologicznie, zależnie od ich lokalizacji. 

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki
Samorząd
9 kwietnia 2024

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki

Redakcja
464 wyświetleń

Wybory i po wyborach. Frekwencja nie dorównała tej z października (choć Wesoła znalazła się na podium wśród wszystkich dzielnic Warszawy pod względem frekwencji), a kampania, jak zawsze, przyniosła wiele emocji, nerwów i stresu. Niemniej jest już po wszystkim, toteż przedstawiamy nowych Radnych i Radne Wesołej, Wawra i Rembertowa.

Drogowcy wracają na Grochowską. Kolejny etap frezowania
Warto poczytać
8 maja 2024

Drogowcy wracają na Grochowską. Kolejny etap frezowania

Redakcja
223 wyświetleń

Dzisiaj o 20:00 ZDM wróci na Grochowską, aby wyremontować prawy pas w stronę ronda Marsa. Prace zakończą się w piątek bladym świtem.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda