Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Nowa identyfikacja Dzielnicy Wawer z nagrodą w konkursie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Projekt identyfikacji wizualnej Dzielnicy Wawer „mój Wawer”, zwyciężył w kategorii „Grafika użytkowa, komunikacja i opakowania” konkursu organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego - Dobry Wzór 2021
Redakcja
654 wyświetleń
24 listopada 2021
Nowa identyfikacja Dzielnicy Wawer z nagrodą w konkursie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Projekt identyfikacji wizualnej Dzielnicy Wawer „mój Wawer”, zwyciężył w kategorii „Grafika użytkowa, komunikacja i opakowania” konkursu organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego - Dobry Wzór 2021

Szukamy aktywnej formy dialogu z mieszkańcami. Założeniem nowej identyfikacji była nowoczesność i jednocześnie zrozumiałość dla wszystkich grup wiekowych, a także formy budujące tożsamość, sięgnięcie do tradycji i wykorzystanie naturalnych zasobów dzielnicy – mówi Norbert Szczepański, burmistrz dzielnicy Wawer.

Projekt jest wynikiem wspólnej pracy zespołu urzędu dzielnicy Wawer z agencją kreatywną MUFU. Podczas gali finałowej w Muzeum Narodowym w Warszawie nagrodę w imieniu całego zespołu odebrali burmistrz Norbert Szczepański oraz Marcin Rossa z MUFU.

W identyfikacji położyliśmy akcent na czytelność i dostępność. Czerpaliśmy inspirację z całego otoczenia, które zastaliśmy i tradycji Wawra. Komunikacja ma pokazać mieszkańcom niezwykłe bogactwo, które oferuje im największa dzielnica Warszawy – Marcin Rossa, dyrektor MUFU.


Projekt „Mój Wawer” obejmuje przede wszystkim system znaków identyfikacji wizualnej, w tym logo dzielnicy, stronę internetową dla mieszkańców i gości dzielnicy oraz neon na budynku urzędu nawiązujący do warszawskiej historii neonów. 

Identyfikacja zawiera nie tylko logo, ale cały system znaków, które pozwalają ujednolicić komunikację z mieszkańcami, a także czytelnie oznaczyć projekty prowadzone lub wspierane przez urząd dzielnicy – podkreśla Szymon Pulcyn, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Komunikacji.

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy. Od prawie 30 lat wyróżnia dobrze zaprojektowane produkty. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Jury złożone z niezależnych specjalistów wybiera najlepszy dizajn w ponad dwudziestu kategoriach.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie https://dobrywzor.com.pl.

 

Źródło: https://wawer.um.warszawa.pl/-/nagrodamojwawer

Data utworzenia: 24 listopada 2021

zobacz również

Czytaj więcej

Więcej zieleni w Wesołej. Urząd posadzi ponad 60 nowych drzew
Samorząd
17 listopada 2023

Więcej zieleni w Wesołej. Urząd posadzi ponad 60 nowych drzew

Redakcja
450 wyświetleń

Wesoła jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy - stąd w zasadzie uzyskała przydomek "zielonych płuc stolicy". Drzew nigdy jednak za dużo.

Nowa kuchnia na Pradze
2 czerwca 2022

Nowa kuchnia na Pradze

Redakcja
769 wyświetleń
10 czerwca Kamionek wzbogaci się o nowe miejsce kulinarne. Swoją działalność rozpocznie Food Hall na terenie dawnych Polskich Zakładów Optycznych, z 6 konceptami kulinarnymi, kawiarnią oraz tętniącym życiem ogródkiem. Kompleks Fabryki PZO przy ul. Grochowskiej 312 został zrealizowany przez White Star Real Estate oraz Cain International.
VII Festiwal Tańca
Edukacja
12 czerwca 2024

VII Festiwal Tańca "Taneczne Talenty" w Przedszkolu nr 262

Aneta Zabrodzka - nauczycielka
92 wyświetleń

W piątek 10 maja w Przedszkolu nr 262 przy ul. Łaguny 3 odbył się VII Festiwal Tańca „Taneczne Talenty”. Konkurs adresowany był do dzieci 5 i 6-letnich uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy. Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie układu tanecznego do muzyki klasycznej 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda