Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Nie marnuj jedzenia! Lokalne jadłodzielnie

Już zaraz Święta, a wraz z nimi przygotowanie tony jedzenia. Często bywa tak, że wigilijnych potraw jest za dużo, a ilość jedzenia jest nadmiarowa. W Świątecznym ferworze warto jednak pamiętać o istnieniu jadłodzielni, w których możemy zostawić jedzenie dla osób w potrzebie. Takie miejsca mamy też w Wesołej, Wawrze i Rembertowie.

Redakcja
309 wyświetleń
Warto poczytać
22 grudnia 2023
Nie marnuj jedzenia! Lokalne jadłodzielnie

Jadłodzielnie to miejsca, w których można pozostawić niepotrzebne jedzenie lub skorzystać z tego, co zostawili inni. Do jadłodzielni powinny trafiać produkty, które nie przekroczyły terminu ważności. Wyjątkami są produkty po dacie przydatności do spożycia, ale odpowiednio zapakowane. 

O otwarciu wawerskich jadłodzielni pisaliśmy już w 2020 roku, kiedy to pojawiły się dwie nowe lokalizacje: w Marysinie i w Falenicy. Wtedy też otworzyła się pierwsza taka miejscówka w Rembertowie i w Wesołej. W tym momencie w Warszawie mamy aż 42 jadłodzielnie rozsiane po całym mieście. 

Jadłodzielnia w Wesołej znajduje się przy Przedszkolu Domek Wesoła, na tyłach przedszkola, przy ul. Orzechowa 1. Jest tam szafka i lodówka, czynne całodobowo. 

W Wawrze są aż trzy jadłodzielnie:

  • Uniq Fight Club, ul. VI Poprzeczna 23, lodówka i szafki, czynna całodobowo.

  • Caritas, ul. Izbicka 7, trzy lodówki, czynna całodobowo. 

  • Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Włókiennicza 54, lodówka i szafka, czynna całodobowo. 

Jadłodzielnia w Rembertowie stoi przy Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Plutonowych 10. Uwaga! Nie ma tam lodówki, jest tylko szafka, czynna całodobowo.

Nie marnuj - oddaj!

Data utworzenia: 22 grudnia 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Życzenia świąteczne od Wiadomości Sąsiedzkich
Warto poczytać
21 grudnia 2023

Życzenia świąteczne od Wiadomości Sąsiedzkich

Redakcja
104 wyświetleń

Drodzy, drogie,

z całego serca życzymy Wam serdecznych, spokojnych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że pomimo tego ciężkiego roku uda Wam się odpocząć w ciągu najbliższych dni. Na koniec życzymy Wam jak najlepszego nadchodzącego roku 2024. 

Redakcja

Zdejmij odblask ze świątecznej choinki! Akcja Straży Miejskiej
Samorząd
28 listopada 2023

Zdejmij odblask ze świątecznej choinki! Akcja Straży Miejskiej

Redakcja
262 wyświetleń

Niebezpiecznie duża liczba Warszawiaków porusza się nocą po ulicach miasta bez żadnych elementów odblaskowych.
W ramach dziewiątej już edycji akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Świeć blaskiem z odblaskiem” Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie wraz ze stołeczną Strażą Miejską chcą tą sytuację zmienić i na początku grudnia w świątecznym stylu rozdadzą mieszkańcom ponad 20 000 odblasków.

Nowa kuchnia na Pradze
2 czerwca 2022

Nowa kuchnia na Pradze

Redakcja
555 wyświetleń
10 czerwca Kamionek wzbogaci się o nowe miejsce kulinarne. Swoją działalność rozpocznie Food Hall na terenie dawnych Polskich Zakładów Optycznych, z 6 konceptami kulinarnymi, kawiarnią oraz tętniącym życiem ogródkiem. Kompleks Fabryki PZO przy ul. Grochowskiej 312 został zrealizowany przez White Star Real Estate oraz Cain International.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda