Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Międzynarodowy turniej Minigolf Liepaja Open z rekordem Polaka!

W dniach 23-24 lutego 2024 roku odbyły się zawody halowe Minigolf Liepaja OPEN XI. Na międzynarodowy turniej rozgrywany na Łotwie pojechało kilkunastu reprezentantów Polski. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 33 zawodników m.in. z Czech, Niemiec, Norwegii i Włoch.

Monika Szczepańska
336 wyświetleń
Sport
6 marca 2024
Międzynarodowy turniej Minigolf Liepaja Open z rekordem Polaka!

W trakcie 9 rund na 18 torach wyłonieni zostali zwycięzcy turnieju. Pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN zajął Andrea Montomoli z włoskiego klubu MC Follonica, drugi był Miroslav Stoparic z niemieckiego 1.MGC Mainz, a na trzecim stopniu podium zakończył zmagania reprezentant gospodarzy Rūdolfs Lagzda z MGK Līva.

Ogromnym sukcesem naszego rodaka Macieja Mikołowskiego było osiągnięcie rekordu Polski w drugiej rundzie turnieju. Sukces jest wydarzeniem historycznym, ponieważ nigdy zawodnik z Polski nie uzyskał najlepszego z możliwych wyników - 18 punktów. Dla mniej wtajemniczonych w zasady panujące w minigolfie tłumaczymy, że rekordowa "osiemnastka" oznacza, że na każdym z 18 torów Maciej Mikołowski trafił do dołka za pierwszym razem. Gratulacje!

Ostatecznie Maciej Mikołowski uplasował się na 5.miejscu w kategorii mężczyzn. Wśród kobiet drugą lokatę zajęła Gosia Zielińska, a czwarta była Monika Szczepańska, mieszkanka dzielnicy Wesoła. Obie wymienione zawodniczki reprezentują na co dzień klub Mazovia Warszawa, podobnie jak Robert Politowski i Michał Moszoro, którzy w kategorii seniorów zajęli miejsca czwarte i piąte.

Minigolf Liepaja OPEN 2024 dla uczestników było wyjątkowym doświadczeniem, które pozwoliło na poznanie nowych ludzi, zdobycie cennych doświadczeń sportowych, a przede wszystkim umożliwiło cieszenie się grą w minigolfa na hali, gdy pogoda za oknem nie sprzyja uprawianiu tego sportu na zewnątrz. Impreza z pewnością zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom i przyczyni się do rozwoju tej dyscypliny sportowej.

Przyszłoroczna edycja Minigolf Liepaja OPEN już teraz budzi ogromne zainteresowanie wśród entuzjastów tej dyscypliny. Miejmy nadzieję, że łotewski turniej w 2025 roku będzie jeszcze bardziej emocjonujący, a być może przyniesie kolejne rekordy, czego życzymy wszystkim polskim minigolfistom!

Data utworzenia: 6 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

MUKS Victor z Wesołej mistrzem Polski w szabli
Sport
30 stycznia 2024

MUKS Victor z Wesołej mistrzem Polski w szabli

Redakcja
518 wyświetleń

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Victor z Wesołej zdobył 1. miejsce w turnieju drużynowym mężczyzn na Mistrzowstwach Polski juniorów w Olsztynie. Serdeczne gratulacje!

Turniej Ula Cup 2023 w klubie tenisowym Break
Sport
9 listopada 2023

Turniej Ula Cup 2023 w klubie tenisowym Break

Magda Szmyd
442 wyświetleń

Turniej Ula Cup 2023 w klubie tenisowym Break za nami. Od teraz będą nam się kojarzyły z nim takie cudne zapachy i tajemne nazwy jak Bao Oil, Tiger Balm i Citronella.

Korty Falenica wyremontowane!
Sport
15 lutego 2024

Korty Falenica wyremontowane!

Mikołaj Żechowski
401 wyświetleń

Remont Kortów Falenica nareszcie zakończony!

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda