Mural znajduje się na budynku przy ul. Żegańskiej od wschodniej strony. Żaden wawerczyk nie powinien mieć problemu z rozszyfrowaniem jego treści. Wśród ilustracji znalazła się między innymi Plaża Romantyczna, Kościół w Zerzniu, Murowanka, Centrum Zdrowia Dziecka, a nawet Falenicka Sosna! Wyjście ze sztuką do przestrzeni miasta jest w obecnych czasach niezwykle ważne, w szczególności, gdy dostęp do kultury i sztuki mamy głównie za pomocą mediów wirtualnych. Dzięki użyciu farb katalitycznych, pod wpływem działania światła mural będzie nie tylko cieszył oczy przechodniów, ale także oczyszczał powietrze ze szkodliwych substancji
Mural powstał z inicjatywy urzędu dzielnicy Wawer przy współpracy z Wawerskim Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną dla dzielnicy Wawer. O samym autorze można powiedzieć wiele. Dawid Ryski to autor licznych ilustracji prasowych (Computer World, The New York Observer, L’Optimum, American Lawyer Magazine, Esquire, Przekrój, Film Duży Format) oraz wielu plakatów koncertowych (Franz Ferdinand , Nomeansno, Kasabian, Twin Shadow czy Daft Punk). Razem z żoną Anulą tworzy kolektyw rysowników Pinata Unique. Ponadto zajmuje się projektowaniem murali, okładek do płyt i książek oraz grafik dla firm odzieżowych. Za jeden ze swoich ciekawszych projektów uważa ilustracje do elementarza dla dzieci, które zrobił na zlecenie amerykańskiego studia graficznego.
Początek roku 2021 to również wystawa prezentująca 10 plakatów muzycznych autorstwa Ryskiego, wybranych spośród ponad 300, które powstały na przestrzeni ostatnich lat. Wystawa pojawi się na budynku Wawerskiego Centrum Kultury i będzie dostępna dla wszystkich.
Data utworzenia: 31 grudnia 2020
"Gdy zaczyna się lato
A z latem wakacje
I czasu wolnego jest tyle
Znów pojawia się problem
I w mózgu wibracje
Jak spędzić najlepiej te chwile?"
Powyższy dylemat z kreskówki "Fineasz i Ferb" co roku trapi mieszkańców Warszawy szukających aktywnego sposobu na spędzenie ciepłych letnich miesięcy. Na szczęście, Urząd Dzielnicy Rembertów opublikował szeroką listę kulturalnych wydarzeń - w większości darmowych - które obiecują umilić mieszkańcom nadchodzące upalne dni. Poniższe wydarzenia zostały pogrupowane chronologicznie, zależnie od ich lokalizacji.
Już 8 czerwca aż dziewięć świdermajerów otworzy swoje drzwi dla gości. Podczas wydarzenia “Domy Otwarte” w Otwocku, właściciele będą opowiadać o historii swoich “świdrów” i oprowadzać zainteresowanych po posesjach. Tej przyjemności doświadczymy zupełnie za darmo - Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej “Świdermajerowie” udostępni swoje domy pro bono.
Już 18 maja odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Nocy Muzeów. W tym roku 312 warszawskich instytucji otworzy się dla zainteresowanych za darmo, organizując 336 wydarzeń. Jak zawsze, największe zainteresowanie przewidywane jest dla największych placówek. Muzeum Narodowe, Zachęta czy Polin bez wątpliwości przyjmą tysiące gości. Sposób na uniknięcie tłumów jest prosty - wystarczy odwiedzić mniej konwencjonalne atrakcje. Na szczęście, dzielnica Wawer zapewni nam taką możliwość, udostępniając dwie placówki: Murowankę oraz publiczną bibliotekę.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?