Co prawda zima w tym sezonie jest raczej kalendarzowa, ale wykonywane przez nasz chór „Il Canto Magnificat” bożonarodzeniowe kolędy przez cały styczeń wybrzmiewały częściej niż zwykle.
Co prawda zima w tym sezonie jest raczej kalendarzowa, ale wykonywane przez nasz chór „Il Canto Magnificat” bożonarodzeniowe kolędy przez cały styczeń wybrzmiewały częściej niż zwykle.
Sezon koncertowy będący kontynuacją grudniowych występów rozpoczął się w Wesołej 6 stycznia br. od koncertu w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta.
Kolejną okazją do pięknego wykonania kolęd było zaproszenie z koncertem do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie 15 stycznia wczesnym popołudniem chór wykonał przed zgromadzoną publicznością wiele utworów polskich i zagranicznych.
W niedzielę 19 stycznia wystąpił wraz z chórem „Gregorianum” w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej, gdzie licznie zgromadzeni słuchacze mogli podziwiać kunszt obydwu zespołów, jak też wspólnie wykonane kolędy. Koncert ten był też okazją do występu dla nowych chórzystów, którzy zasilili zespół ostatniej jesieni.
Na piątek 24 stycznia chór zaproszony został przez wicemarszałka Michała Kamińskiego do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na spotkanie noworoczne. Ciepłe przyjęcie występu i miłe słowa pod adresem chóru ze strony władz Senatu RP były pięknym podziękowaniem za koncert kolęd. Chórowi z Wesołej towarzyszyła wiceburmistrz naszej dzielnicy pani Aleksandra Paradowska.
Przed chórem „Il Canto Magnificat” pracowita wiosna z rewizytą u chóru z Limanowej, który gościł u nas w październiku na festiwalu. A już w lipcu chór uda się do Florencji na 43. Międzynarodowy Kongres Federacji „Pueri Cantores”, której jest członkiem.
Wojciech Popiela
Data utworzenia: 18 lutego 2020
"Gdy zaczyna się lato
A z latem wakacje
I czasu wolnego jest tyle
Znów pojawia się problem
I w mózgu wibracje
Jak spędzić najlepiej te chwile?"
Powyższy dylemat z kreskówki "Fineasz i Ferb" co roku trapi mieszkańców Warszawy szukających aktywnego sposobu na spędzenie ciepłych letnich miesięcy. Na szczęście, Urząd Dzielnicy Rembertów opublikował szeroką listę kulturalnych wydarzeń - w większości darmowych - które obiecują umilić mieszkańcom nadchodzące upalne dni. Poniższe wydarzenia zostały pogrupowane chronologicznie, zależnie od ich lokalizacji.
W dniu 16 maja 2024 r., w Wawerskim Centrum Kultury – Filii Falenica, odbył się koncert poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi – Stanisławowi Moniuszce. W programie przewidziano arie i pieśni Moniuszki. Nie zabrakło takich arcydzieł jak „Znasz li ten kraj”, „Aria Stefana”, „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór”. Wykonawcami tych arcydzieł byli studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina – Stanisława Moniuszki.
Już 18 maja odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Nocy Muzeów. W tym roku 312 warszawskich instytucji otworzy się dla zainteresowanych za darmo, organizując 336 wydarzeń. Jak zawsze, największe zainteresowanie przewidywane jest dla największych placówek. Muzeum Narodowe, Zachęta czy Polin bez wątpliwości przyjmą tysiące gości. Sposób na uniknięcie tłumów jest prosty - wystarczy odwiedzić mniej konwencjonalne atrakcje. Na szczęście, dzielnica Wawer zapewni nam taką możliwość, udostępniając dwie placówki: Murowankę oraz publiczną bibliotekę.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?