Co prawda zima w tym sezonie jest raczej kalendarzowa, ale wykonywane przez nasz chór „Il Canto Magnificat” bożonarodzeniowe kolędy przez cały styczeń wybrzmiewały częściej niż zwykle.
Co prawda zima w tym sezonie jest raczej kalendarzowa, ale wykonywane przez nasz chór „Il Canto Magnificat” bożonarodzeniowe kolędy przez cały styczeń wybrzmiewały częściej niż zwykle.
Sezon koncertowy będący kontynuacją grudniowych występów rozpoczął się w Wesołej 6 stycznia br. od koncertu w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta.
Kolejną okazją do pięknego wykonania kolęd było zaproszenie z koncertem do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie 15 stycznia wczesnym popołudniem chór wykonał przed zgromadzoną publicznością wiele utworów polskich i zagranicznych.
W niedzielę 19 stycznia wystąpił wraz z chórem „Gregorianum” w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej, gdzie licznie zgromadzeni słuchacze mogli podziwiać kunszt obydwu zespołów, jak też wspólnie wykonane kolędy. Koncert ten był też okazją do występu dla nowych chórzystów, którzy zasilili zespół ostatniej jesieni.
Na piątek 24 stycznia chór zaproszony został przez wicemarszałka Michała Kamińskiego do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na spotkanie noworoczne. Ciepłe przyjęcie występu i miłe słowa pod adresem chóru ze strony władz Senatu RP były pięknym podziękowaniem za koncert kolęd. Chórowi z Wesołej towarzyszyła wiceburmistrz naszej dzielnicy pani Aleksandra Paradowska.
Przed chórem „Il Canto Magnificat” pracowita wiosna z rewizytą u chóru z Limanowej, który gościł u nas w październiku na festiwalu. A już w lipcu chór uda się do Florencji na 43. Międzynarodowy Kongres Federacji „Pueri Cantores”, której jest członkiem.
Wojciech Popiela
Data utworzenia: 18 lutego 2020
Na Wawerskim Centrum Kultury w Zastowie można podziwiać już nowy mural, powstały na skutek wakacyjnego projektu “Im dalej w las…”. Seria warsztatów dla dzieci prowadzonych w lipcu i sierpniu przez ukraińską artystkę Yaroslavę Holysh zakończyła się odsłonięciem wspólnego dzieła na początku roku szkolnego - 2 września.
Do 15 września, UM Warszawa czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby otrzymać stypendium artystyczne na realizację swojego projektu. Stypendia przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, taniec, teatr, design, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami oraz muzyka. Aplikować mogą zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci.
Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?