Plan miejscowy to dokument, który określi, jak będzie można urządzić tę okolicę. W Warszawie plany ustalają, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, jak mogą zostać urządzone tereny zieleni, czyli np. parki i skwery.
Urbaniści i urzędnicy przygotowali propozycję projektu planu miejscowego. Zostanie on wyłożony do publicznego wglądu – to znaczy, że każdy może go zobaczyć w urzędzie i na stronie internetowej (link do projektu planu znajdziesz w opisie poniżej).
Jeśli masz propozycje zmian do zaprezentowanego projektu, teraz jest czas, żeby to zgłosić.
Obszar objęty uchwałą obejmuje powierzchnię 161,21 ha i położony jest w Dzielnicy Wawer. Ograniczają go:
Zakole Wawerskie to teren o wysokich walorach przyrodniczych i krajobrazowych.
Cały teren planu położony jest w Warszawskim Obszarze Chronionego Krajobrazu oraz w granicach Systemu Przyrodniczego Warszawy. W północnej części znajduje się zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Zakole Wawerskie”.
Są to tereny istotne dla funkcjonowania podsystemu biologicznego, hydrologicznego i klimatycznego Systemu Przyrodniczego Warszawy. Mają duży wpływ na korzystne warunki klimatyczne oraz przewietrzanie miasta.
W projekcie planu przewidziano tereny o następującym przeznaczeniu:
Podstawowe założenia projektu planu:
Konsultacje społeczne trwają od 29 listopada 2021 do 12 stycznia 2022 r.
Więcej informacji znaleźć można na stronie https://architektura.um.warszawa.pl/-/jaki-plan-miejscowy-dla-zakola-wawerskiego
Data utworzenia: 30 listopada 2021
Na Wawerskim Centrum Kultury w Zastowie można podziwiać już nowy mural, powstały na skutek wakacyjnego projektu “Im dalej w las…”. Seria warsztatów dla dzieci prowadzonych w lipcu i sierpniu przez ukraińską artystkę Yaroslavę Holysh zakończyła się odsłonięciem wspólnego dzieła na początku roku szkolnego - 2 września.
Pomiędzy 23 a 25 sierpnia, szereg drewnianych domów w rejonie stolicy otworzy się dla zainteresowanych. Z okazji ogólnopolskiego Dnia Architektury Drewnianej, zabytki w Jazdowie, Otwocku i Józefowie będą gościć wydarzenia organizowane m.in. przez Mazowieckiego Konserwatora Zabytków oraz Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej. Spotkania będą poświęcone opiece i utrzymaniu architektury drewnianej, obejmując prelekcje specjalistów i oprowadzanie po posiadłościach.
Od jakiegoś czasu w stolicy prowadzone są konsultacje z mieszkańcami odnośnie bezpieczeństwa danych dzielnic. Mieliśmy już takowe w Wesołej czy Wawrze, a teraz przyszła kolej na Rembertów. Spotkanie podzielone są zależnie od osiedli.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?