Wawerskie Centrum Kultury – Filia w Falenicy wspólnie z Warszawską Galerią Ekslibrisu oraz Biblioteką Publiczną w dzielnicy Wawer Filia Falenica zapraszają w podróż z ekslibrisem jako intelektualną przygodę z małą grafiką książkową, która pozwala czerpać radość z obcowania z książką.
Wawerskie Centrum Kultury – Filia w Falenicy wspólnie z Warszawską Galerią Ekslibrisu oraz Biblioteką Publiczną w dzielnicy Wawer Filia Falenica zapraszają w podróż z ekslibrisem jako intelektualną przygodę z małą grafiką książkową, która pozwala czerpać radość z obcowania z książką.
Ekslibris jako świadectwo naszego przywiązania do rodzinnych księgo-zbiorów, wrażliwości plastycznej jest dobrym przykładem nie tylko postrzegania piękna, ale nade wszystko poznania świata w jego różnorodności.
W pięciowiekowej tradycji znakowania ksiąg ekslibrisem Polska zajmuje w Europie poczesne miejsce, które zapewniły jej liczne i bogate księgozbiory oraz bibliofilskie pasje ludzi epoki renesansu.
Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat znaku książkowego jako odzwierciedlenia stylu artystycznego panującego w danej epoce, rozwoju technik graficznych i sztuki samej
w sobie.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniach online, które będą dostępne na https://www.facebook.com/wck.falenica i https://www.wck-wawer.pl/
Wykład online na temat prawa autorskiego, prowadzenie: Aleksandra Sewerynik - Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w kancelarii specjalizującej się w ochronie praw autorskich oraz w ramach własnej kancelarii, gdzie doradzała w sprawach z zakresu prawa autorskiego.
Warsztaty online tworzenia współczesnych znaków/odtwarzania historycznych znaków. Przygotowane zostaną stemple w różnych technikach np. z gąbek, sznurków oraz
z gumowych bloczków i dłuta do linorytu. Odbiorcy warsztatów będą mogli oznaczyć samodzielnie przygotowanym, spersonalizowanym znakiem wybraną przez siebie, ważną dla nich książkę.
Propozycja Wawerskiego Centrum Kultury Filia Falenica wpisuje się w kulturalną ofertę wzmacniania więzi wspólnotowych, promocję przedsięwzięć wzbogacających wiedzę o takich dziedzinach, jak: malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba. Jest efektem współpracy z innymi partnerami, zaproszenie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym m.st. Warszawy, pobudzania kreatywności, pielęgnowania kontaktów międzyludzkich.
Partner projektu: Stowarzyszenie Twórców ZAiKS
Data utworzenia: 20 maja 2021
Na Wawerskim Centrum Kultury w Zastowie można podziwiać już nowy mural, powstały na skutek wakacyjnego projektu “Im dalej w las…”. Seria warsztatów dla dzieci prowadzonych w lipcu i sierpniu przez ukraińską artystkę Yaroslavę Holysh zakończyła się odsłonięciem wspólnego dzieła na początku roku szkolnego - 2 września.
Do 15 września, UM Warszawa czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby otrzymać stypendium artystyczne na realizację swojego projektu. Stypendia przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, taniec, teatr, design, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami oraz muzyka. Aplikować mogą zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci.
Stacja Muzeum, czyli dawne Muzeum Kolejnictwa, które od lat 90. ubiegłego wieku mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Warszawa Główna, dzięki decyzji z 2015 r. o zmianie właściciela z PKP S.A na Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, stało się miejscem, które naprawdę żyje, a nie jest tylko stereotypowym muzeum.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?