Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Dlaczego tak ważne w pielęgnacji jest złuszczanie naskórka?

Szacuje się, że nasza skóra regeneruje się przez około 28 dni – z wiekiem ten proces jest w stanie wydłużyć się nawet do 50 dni. W jednym cyklu odnowy, tkanka złuszcza wierzchnią warstwę, a martwe komórki naskórka powstają na powierzchni, osadzając się na niej. W ten sposób zaczynają zatykać się pory skóry, które w towarzystwie zanieczyszczeń oraz sebum doprowadzają do pojawiania się nieestetycznych, a czasem i bolesnych wyprysków. Nieoczyszczone pory to doskonałe środowisko beztlenowe do rozwoju bakterii, które odpowiedzialne są za wywoływanie trądziku. Właśnie z tego powodu tak ważne jest stopniowe złuszczanie naskórka za pomocą odpowiednich peelingów twarzy: by zapobiec bolesnym wykwitom, powstawaniu zaskórników, a także pojawianiu się stanów zapalnych. Ciekawostkę stanowi fakt, że peelingi skóry wykonywano już w starożytności, wykorzystując ku temu sproszkowane muszle czy zmielone ziarna bądź pestki, korzystając przy tym również z mocy enzymów roślinnych – zwyczaje kosmetyczne i prozdrowotne naszych przodków zostały z nami do dziś, a najlepszym dowodem jest szereg peelingów do ciała dostępny w drogeriach.

Artykuł sponsorowany
23 wyświetleń
19 listopada 2023
Dlaczego tak ważne w pielęgnacji jest złuszczanie naskórka?

Główne rodzaje oraz właściwości peelingu – czy wiesz, jak konkretnie działają?

 

Regularne złuszczanie naskórka to ważna kwestia dla dobra skóry. Istnieją jednak sytuacje, kiedy szczególnie warto zainwestować w wysokiej klasy peeling do ciała. Przykładem jest chwila przed depilacją; dzięki wcześniej zastosowanemu peelingowi, włoski nie mają skłonności do wrastania, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko powstania stanu zapalnego. Regularnie stosowany peeling powoduje, że skóra odzyskuje gładkość i równy koloryt, prezentując się zdrowo. Peelingi najczęściej dzieli się ze względu na sposób ich działania. Współcześnie wyróżniamy:

  • peelingi mechaniczne → pełne różnego rodzaju drobinek, które usuwają martwy naskórek w sposób „mechaniczny” (ścierając go);

  • peelingi chemiczne → złuszczają martwy naskórek za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych; dobór konkretnych preparatów zależy przede wszystkim od potrzeb osoby pojawiającej się na zabiegu (ten rodzaj peelingów powinno się wykonywać wyłącznie w sprawdzonych salonach kosmetycznych);

  • peelingi enzymatyczne → nie posiadają w sobie drobinek ścierających, wykorzystując działa nie enzymów, których zadaniem jest zmiękczanie oraz rozpuszczanie martwego naskórka.

Peelingi można stosować na całe ciało, jednak bardzo często mówi się o regularnym wykonywaniu zabiegów złuszczających na twarzy – to zazwyczaj tam skóra cierpi na wysyp zaskórników, przez co stosowanie peelingu stanowi niezbędny zabieg ku temu, by była ona zdrowa i dokładnie oczyszczona z podrażniających ją drobnoustrojów. Peeling znakomicie wygładza skórę oraz poprawia jej elastyczność, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na to, jakiego rodzaju kosmetyków używamy. Delikatniejsze peelingi można stosować praktycznie codziennie, jednak produkty o głębszym działaniu złuszczającym powinno się używać maksymalnie do dwóch razy w tygodniu. Nadmiar może zaszkodzić; zbyt intensywny peeling jest w stanie złuszczyć naskórek aż za bardzo, za czym mogą iść o wiele głębsze problemy ze zdrowiem.

 

Jak wybrać skuteczny peeling dla swojej skóry?

 

Wybór najlepszego produktu to kwestia nad wyraz indywidualna; zależna od potrzeb skóry i celu, jaki jest najistotniejszy do osiągnięcia. Oczyszczenie skóry, zniwelowanie przebarwień, redukcja cellulitu...ile powodów, tyle opcji do wyboru. Przy doborze właściwego peelingu bardzo istotną rolę odgrywa typ skóry, a także wiek – kondycja skóry u osoby w wieku 20-30 lat będzie prezentować się zupełnie inaczej niż u osoby powyżej czterdziestego roku życia. Szeroki wybór peelingów oferuje drogeria internetowa Wispol, prezentująca na swojej stronie internetowej https://www.wispol.eu/ szereg różnego rodzaju produktów do ciała, twarzy, a także skóry głowy. Warto dokładnie dobierać kosmetyki do potrzeb swojej skóry, by uniknąć podrażnień, jednocześnie ciesząc się ze skutecznego działania złuszczającego peelingu.

 

Data utworzenia: 19 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Czy kursy i szkolenia są niezbędne w zdobywaniu szczebli kariery?
1 listopada 2023

Czy kursy i szkolenia są niezbędne w zdobywaniu szczebli kariery?

Artykuł sponsorowany
56 wyświetleń

Żyjemy w czasach, gdy wiedza oraz umiejętności to potęga; największa motywacja do nauki oraz zdobywania nowych umiejętności przychodzi zaś zwłaszcza wtedy, kiedy poszukujemy pracy. Staramy się wtedy przyswoić jak najwięcej wiedzy, by zachęcić do siebie nowego pracodawcę, a także wykazać się na rozmowie kwalifikacyjnej. W momencie osiągnięcia wymarzonej posady oraz zadomowienia się w nowej firmie, cały zapał zazwyczaj ulatnia się w eter – tymczasem istnieje wiele możliwości, które dziś pozwalają nam stale dokształcać się w lubianych przez nas tematach. Jedną z takich opcji są szkolenia, które pozwalają się rozwijać, awansować, a nawet rozszerzać zakres obowiązków. Szkolenia mogą być również koniecznością, jeżeli pracuje się w branży, która dość szybko się zmienia. Nawet w dziedzinach, które określane są jako mało dynamiczne, nie można poprzestawać wyłącznie na własnych wiadomościach i doświadczeniach; dobrze jest co jakiś czas odświeżyć posiadaną wiedzę, odpowiednio ją usystematyzować, a tym samym dowiedzieć się czegoś więcej. Szkolenia dają ku temu doskonałą okazję.

Na czym polega postępowanie karne?
16 października 2023

Na czym polega postępowanie karne?

Redakcja
110 wyświetleń

Postępowanie karne stanowi procedurę, której głównym celem jest wykrycie i postawienie przed sądem sprawcy przestępstwa, celem jego osądzenia oraz wydania adekwatnego wyroku. Postępowanie rozpoczyna się od zawiadomienia organów ścigania o popełnieniu danego przestępstwa lub z chwilą powzięcia przez nie informacji o popełnieniu danego przestępstwa w inny sposób. Postępowanie karne stanowi więc zbiór działań oraz decyzji przemyślanych i zaplanowanych, złożonych z konkretnych etapów: postępowania przygotowawczego, sądowego oraz karnego wykonawczego. Czego można się po nich spodziewać?

Na czym polega usługa outsourcingu księgowego?
14 października 2023

Na czym polega usługa outsourcingu księgowego?

Redakcja
98 wyświetleń

Prowadzenie działalności gospodarczej jest ściśle związane z posiadaniem własnej księgowości – a ta może nastręczać bardzo dużo problemów. Obowiązek prowadzenia księgowości zmusza poniekąd właścicieli firm do zlecania prowadzenia prac księgowych w dwojaki sposób: zatrudniając księgowego na etat lub zlecając prace księgowe firmie zewnętrznej, na zasadzie outsourcingu księgowości. Zazwyczaj outsourcing usług księgowych opiera się na zasadach umowy o współpracę rozliczaną comiesięczną opłatą stałą, zależną od ilości księgowanych dokumentów oraz dodatkowych czynności formalno-prawnych, wykonywanych przez księgowego w imieniu danej firmy. Dzięki zleceniu obsługi księgowej zewnętrznemu podmiotowi gospodarczemu, przedsiębiorstwo może znacznie obniżyć koszty stałe, jednocześnie nie tracąc przy tym na efektywności swoich działań.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2023 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda