Szacuje się, że nasza skóra regeneruje się przez około 28 dni – z wiekiem ten proces jest w stanie wydłużyć się nawet do 50 dni. W jednym cyklu odnowy, tkanka złuszcza wierzchnią warstwę, a martwe komórki naskórka powstają na powierzchni, osadzając się na niej. W ten sposób zaczynają zatykać się pory skóry, które w towarzystwie zanieczyszczeń oraz sebum doprowadzają do pojawiania się nieestetycznych, a czasem i bolesnych wyprysków. Nieoczyszczone pory to doskonałe środowisko beztlenowe do rozwoju bakterii, które odpowiedzialne są za wywoływanie trądziku. Właśnie z tego powodu tak ważne jest stopniowe złuszczanie naskórka za pomocą odpowiednich peelingów twarzy: by zapobiec bolesnym wykwitom, powstawaniu zaskórników, a także pojawianiu się stanów zapalnych. Ciekawostkę stanowi fakt, że peelingi skóry wykonywano już w starożytności, wykorzystując ku temu sproszkowane muszle czy zmielone ziarna bądź pestki, korzystając przy tym również z mocy enzymów roślinnych – zwyczaje kosmetyczne i prozdrowotne naszych przodków zostały z nami do dziś, a najlepszym dowodem jest szereg peelingów do ciała dostępny w drogeriach.
Główne rodzaje oraz właściwości peelingu – czy wiesz, jak konkretnie działają?
Regularne złuszczanie naskórka to ważna kwestia dla dobra skóry. Istnieją jednak sytuacje, kiedy szczególnie warto zainwestować w wysokiej klasy peeling do ciała. Przykładem jest chwila przed depilacją; dzięki wcześniej zastosowanemu peelingowi, włoski nie mają skłonności do wrastania, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko powstania stanu zapalnego. Regularnie stosowany peeling powoduje, że skóra odzyskuje gładkość i równy koloryt, prezentując się zdrowo. Peelingi najczęściej dzieli się ze względu na sposób ich działania. Współcześnie wyróżniamy:
peelingi mechaniczne → pełne różnego rodzaju drobinek, które usuwają martwy naskórek w sposób „mechaniczny” (ścierając go);
peelingi chemiczne → złuszczają martwy naskórek za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych; dobór konkretnych preparatów zależy przede wszystkim od potrzeb osoby pojawiającej się na zabiegu (ten rodzaj peelingów powinno się wykonywać wyłącznie w sprawdzonych salonach kosmetycznych);
peelingi enzymatyczne → nie posiadają w sobie drobinek ścierających, wykorzystując działa nie enzymów, których zadaniem jest zmiękczanie oraz rozpuszczanie martwego naskórka.
Peelingi można stosować na całe ciało, jednak bardzo często mówi się o regularnym wykonywaniu zabiegów złuszczających na twarzy – to zazwyczaj tam skóra cierpi na wysyp zaskórników, przez co stosowanie peelingu stanowi niezbędny zabieg ku temu, by była ona zdrowa i dokładnie oczyszczona z podrażniających ją drobnoustrojów. Peeling znakomicie wygładza skórę oraz poprawia jej elastyczność, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na to, jakiego rodzaju kosmetyków używamy. Delikatniejsze peelingi można stosować praktycznie codziennie, jednak produkty o głębszym działaniu złuszczającym powinno się używać maksymalnie do dwóch razy w tygodniu. Nadmiar może zaszkodzić; zbyt intensywny peeling jest w stanie złuszczyć naskórek aż za bardzo, za czym mogą iść o wiele głębsze problemy ze zdrowiem.
Jak wybrać skuteczny peeling dla swojej skóry?
Wybór najlepszego produktu to kwestia nad wyraz indywidualna; zależna od potrzeb skóry i celu, jaki jest najistotniejszy do osiągnięcia. Oczyszczenie skóry, zniwelowanie przebarwień, redukcja cellulitu...ile powodów, tyle opcji do wyboru. Przy doborze właściwego peelingu bardzo istotną rolę odgrywa typ skóry, a także wiek – kondycja skóry u osoby w wieku 20-30 lat będzie prezentować się zupełnie inaczej niż u osoby powyżej czterdziestego roku życia. Szeroki wybór peelingów oferuje drogeria internetowa Wispol, prezentująca na swojej stronie internetowej https://www.wispol.eu/ szereg różnego rodzaju produktów do ciała, twarzy, a także skóry głowy. Warto dokładnie dobierać kosmetyki do potrzeb swojej skóry, by uniknąć podrażnień, jednocześnie ciesząc się ze skutecznego działania złuszczającego peelingu.
Data utworzenia: 19 listopada 2023
Cera naczynkowa wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyków, dopasowanych do problemu kruchych naczynek. Najwięcej kłopotu sprawia w okresie zimy, gdy narażona jest na działanie mrozu i wiatru. Jak dbać o cerę naczynkową? Jaki krem do cery naczynkowej wyrówna koloryt skóry i wzmocni sieć naczyń krwionośnych pod skórą twarzy? Wyjaśniamy i podpowiadamy.
Odszkodowanie za straty moralne to bardzo skomplikowany temat. Przede wszystkim dość dużym problemem może być wskazanie konkretnych szkód, powstałych w życiu człowieka po negatywnym wydarzeniu. Wysokość świadczenia za tego typu straty również nie jest łatwa do oszacowania. Tym bardziej, jeżeli mówimy o decyzjach towarzystw ubezpieczeniowych i nieumiejętnej odpowiedzi na przekazywane przez takie instytucje pisma. Chcesz wiedzieć wszystko o odszkodowaniach za straty moralne? Poświęć nam chwilę i przeczytaj przygotowany przez nas artykuł. Jesteśmy przekonani, że to właśnie tutaj znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania.
Faktem jest, że polskie społeczeństwo się starzeje. Popierają to między innymi oficjalne dane oraz badania na temat obecności osób starszych w życiu społecznym kraju. Szacuje się, że seniorzy stanowią niemal 20% wszystkich Polaków, a liczby w tej kwestii stale rosną. Możliwe, że za kilkanaście lat, kobiet i mężczyzn 60+ będzie znacznie więcej. Już teraz prognozy stanowią niemałą wskazówkę dla deweloperów oraz agencji nieruchomości, którzy coraz częściej decydują się na budowę niestandardowych mieszkań, w pełni przystosowanych do potrzeb osób w starszym wieku. Jakie cechy mieszkania przyjaznego seniorom są naprawdę istotne? O czym nie powinno się zapominać, tworząc pomieszczenia dla osób starszych? Już dziś poznaj najistotniejsze elementy budownictwa senioralnego i sprawdź, gdzie można znaleźć apartamenty wybudowane z myślą o najstarszej części społeczeństwa!
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?