Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Masz problemy z odzyskaniem pożyczonych pieniędzy? Przeczytaj nasz artykuł!

Jeśli do tej pory myślałeś, że windykacja to rozwiązanie prawne zarezerwowane tylko dla banków bądź innych podmiotów udzielających wsparcia finansowego, jesteś w dużym będzie. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby windykatorem była osoba prywatna, chcąca odzyskać pieniądze z prywatnych pożyczek. Specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy artykuł, z którego dowiesz się, jak spróbować samodzielnie wyegzekwować zapłatę, do kogo skierować się o pomoc w przypadku braku odzewu czy jak zabezpieczyć swoje przyszłe pożyczki prywatne przed nieuczciwymi osobami!

 

Artykuł sponsorowany
90 wyświetleń
28 czerwca 2024
Masz problemy z odzyskaniem pożyczonych pieniędzy? Przeczytaj nasz artykuł!

Windykacja pożyczki prywatnej krok po kroku

Każdy ekspert to potwierdzi. Próba odzyskania należnych Ci pieniędzy z prywatnej pożyczki musi rozpocząć się od polubownej windykacji. Ważnym punktem tego typu czynności będzie nawiązanie kontaktu z pożyczkobiorcą. Wykonanie telefonu, wysłanie wiadomości SMS, informacja mailowa lub ta pozostawiona na komunikatorze online – to najlepsze rozwiązania. Jak wygląda ich poziom skuteczności? Niestety miernie, ponieważ zdecydowana większość dłużników zwyczajnie w takich sytuacjach ma tendencje do unikania kontaktu. Wówczas do gry wchodzą nieco poważniejsze już metody w postaci wysłania wezwania do zapłaty – pisma informującego o wysokości zadłużenia i o ewentualnych scenariuszach zbagatelizowania tematu. Łącznie z skierowaniem sprawy do sądu, co znajdzie swój finał w rozpoczęciu procedury windykacyjnej na koszt dłużnika!

 

W jaki sposób zabezpieczyć się na wypadek pożyczki prywatnej?

Z prawnego punktu widzenia pożyczka prywatna może mieć identyczny charakter, jak pieniądze wzięte z banku w ramach chociażby kredytu. Szkopuł tkwi jednak w tym, że znacząca większość osób decydujących się na pożyczenie pieniędzy bliskiemu bądź znajomemu rezygnuje z podpisania umowy. Przy większych sumach jest to nawet punkt obowiązkowy, stanowiący przez funkcjonujące w naszym kraju prawo. Dokumentem potwierdzającym zaciągnięcie zobowiązania finansowego nie musi być pisemna, tradycyjna umowa. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale przed sądem za dobry dowód w sprawie może posłużyć historia mailingowa u nawet wiadomości na komunikatorze online z pożyczkobiorcą. Jedynie ustne ustalenia wyeliminują Ci możliwość prawnego ubiegania się o zwrot pieniędzy. Udowodnienie, że pomiędzy stronami doszło do rzeczywistej transakcji jest każdorazowo po stronie osoby pożyczającej gotówkę. Chcesz przygotować tego typu materiały i potrzebujesz kompleksowego wsparcia doświadczonych specjalistów? Odwiedź stronę internetową www.i-kancelaria.pl prowadzoną przez Kancelarię Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy. Tak na dobrą sprawę wsparcie tego typu ekspertów często okazuje się być niezbędne przy skutecznej oraz błyskawicznej windykacji. Samodzielne działania, jak już dobrze wiesz, nie do końca przynoszą oczekiwane rezultaty.

 

Data utworzenia: 28 czerwca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Stoiska reklamowe – doskonała promocja Twojej firmy!
15 maja 2024

Stoiska reklamowe – doskonała promocja Twojej firmy!

Artykuł sponsorowany
148 wyświetleń

Stoiska promocyjne stanowią niezwykle popularne formy reklamy, które można spakować ze sobą do małej torby oraz zabrać ze sobą na targi czy inne wydarzenia branżowe. Pomimo rozwoju marketingu internetowego, tradycyjna reklama wciąż stanowi skuteczny sposób na zwiększenie rozpoznawalności swojej marki, a także przekazanie istotnych informacji na temat przedsiębiorstwa. Samo uczestnictwo w targach wystawienniczych stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania swojego biznesu szerszej publiczności. Sama obecność to jednak nie wszystko; należy jeszcze wyróżnić się wśród konkurencji. Odpowiednio zaprojektowane stoisko reklamowe jest w stanie znacznie przybliżyć nas do osiągnięcia tego celu; nie bez powodu uchodzi ono za jeden z najważniejszych elementów całego marketingu targowego. Przestrzeń ta może stać się idealnym nośnikiem reklamy, przez co warto wykorzystać ją w przemyślany sposób.

Czy warto wybrać mieszkanie na osiedlu zamkniętym?
15 maja 2024

Czy warto wybrać mieszkanie na osiedlu zamkniętym?

Artykuł sponsorowany
146 wyświetleń

Osiedle zamknięte to kompleks mieszkalny, który ogrodzony jest od przestrzeni publicznej płotem lub murem, za który wstęp mają wyłącznie jego mieszkańcy. Coraz więcej osób poszukujących swojego lokum na własność, skłania się ku zamieszkaniu właśnie na osiedlu zamkniętym – głównie przez szereg zalet, jakie płyną z tej opcji. Coraz więcej mieszkańców dużych miast postanawia w pewien sposób odgrodzić się od wszelkich negatywnych aspektów wielkomiejskiego życia; większość nowoczesnych osiedli jest w stanie to zapewnić. Jakie jeszcze zalety skrywają zamknięte osiedla? Postanowiliśmy przywołać kilka z nich.

Podłogi - poznaj najważniejsze informacje, które pozwolą Ci wybrać idealne modele

Podłogi - poznaj najważniejsze informacje, które pozwolą Ci wybrać idealne modele

Artykuł sponsorowany
178 wyświetleń

Podłogi to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych wnętrz. Jak o nie dbać? Czym powinny się charakteryzować?

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda