Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Dąb z Rembertowa na podium Drzewa Roku 2023

Pierwszego miejsca nie udało się niestety zgarnąć; ten tytuł przypadł monumentalnemu dębowi z Białołęki. Drzewo z ul. Płatnerskiej zostało jednak docenione i zamknęło podium z wynikiem 2561 głosów.

Redakcja
453 wyświetleń
Warto poczytać
19 listopada 2023
Dąb z Rembertowa na podium Drzewa Roku 2023

Spośród niemal 21 tys. głosów internautów, co piąty został oddany na dąb szypułkowy z Białołęki. Drugie miejsce zajęła grusza rosnąca przy ul. Nowy Świat, a trzecie nasz lokalny, ponad stuletni dąb z Rembertowa.

Wawerskie zgłoszenie, czyli dąb szypułkowy z ul. Potockich, znalazł się na 8 miejscu z wynikiem 1029 głosów.

Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku jest częścią większego projektu „W koronach miasta” realizowanego przez warszawski Zarząd Zieleni od 2019 r. Zwycięzca plebiscytu został dziś uhonorowany pamiątkową tabliczką podczas spaceru dendrologicznego.

Data utworzenia: 19 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Mieszkańcy Wesołej najbardziej zadowoleni z życia w Warszawie i inne wyniki Barometru Warszawskiego
Warto poczytać
4 stycznia 2024

Mieszkańcy Wesołej najbardziej zadowoleni z życia w Warszawie i inne wyniki Barometru Warszawskiego

Maurycy Jędrzejewski
424 wyświetleń

Ex aequo z mieszkańcami Wilanowa. Tak wynika z badań Barometru Warszawskiego, gdzie 93% mieszkańców Wesołej zadeklarowało, że są zadowoleni z życia w stolicy. Nie jest to jednak pierwsze miejsce zadowolenia ze swojej dzielnicy - tutaj wygrywa Mokotów. Barometr zaoferował też więcej ciekawych danych, m.in. o miejscach parkingowych czy... potencjalnej prohibicji.

Kolejne zmiany na linii otwockiej i w Wesołej. Niektóre chwilowe, inne na dłużej
Warto poczytać
4 kwietnia 2024

Kolejne zmiany na linii otwockiej i w Wesołej. Niektóre chwilowe, inne na dłużej

Maurycy Jędrzejewski
611 wyświetleń

Czekają nas kolejne utrudnienia na trasach S1, S10, S2 i S20. To przez kilka trwających prac, które nakładają się na siebie: budowa tunelu pod torami w Sulejówku Miłosnej oraz weekendowe prace na dworcu Zachodnim i linii otwockiej. Mieszkańcy Wesołej i Sulejówka po raz kolejny będą się zmagać z niewygodnymi zmianami. 

Łódź – nie tylko kominy fabryk i film
Historia
30 kwietnia 2024

Łódź – nie tylko kominy fabryk i film

Ewa Szlage
186 wyświetleń

Właśnie - nie będę pisać o Białej Fabryce Ludwika Geyer’a czy też o pałacu Izraela Poznańskiego i słynnej „Łódzkiej filmówce”. Będąc kolejny raz w tym mieście, wraz z mamą zostałyśmy pozytywnie zaskoczone innym jego wizerunkiem. Łódź w innej odsłonie to miasto zieleni, okalane lasem Łagiewnickim. W trakcie zwiedzania okazało się również, że miejscowość ta była ważnym ośrodkiem w historii weterynarii na ziemiach polskich. To także miejsce posiadające "perełki” z dziedziny pozaprzemysłowej architektury i rzeźby.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda