Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Cóż za wspaniała wiadomość dla naszej szkoły tej wiosny!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, poinformowała nas, że zespół nauczycieli, który w imieniu Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 zrealizował projekt: „Ku lepszej jakości i nowoczesności” (2018-1-PL01-KA101-048386), został nominowany do polskiej edycji Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Innowacyjnego Nauczania – Erazmus+ 2021 w kategorii: szkoły podstawowe.
Redakcja
623 wyświetleń
Edukacja
25 czerwca 2021
Cóż za wspaniała wiadomość dla naszej szkoły tej wiosny!
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, poinformowała nas, że zespół nauczycieli, który w imieniu Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 zrealizował projekt: „Ku lepszej jakości i nowoczesności” (2018-1-PL01-KA101-048386), został nominowany do polskiej edycji Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Innowacyjnego Nauczania – Erazmus+ 2021 w kategorii: szkoły podstawowe.
 
W obszarze: szkoły podstawowe Narodowa Agencja Erasmus+ przyznała dwie nominacje do Nagrody.
•    Nasz projekt, wyróżniony już wcześniej „Dobrą praktyką”, został jako jedyny wybrany spośród setek projektów, realizowanych przez polskie szkoły w latach 2014-2020, w ramach programu Erasmus+ Mobilność kadry edukacyjnej.
•    Druga z nominacji dotyczy projektu Erasmus+ Współpraca szkół.

Nagroda European Innovative Teaching Award (Europejska Nagroda w Dziedzinie Innowacyjnego Nauczania) jest przyznawana przez Komisję Europejską. Została ustanowiona Komunikatem w sprawie Europejskiego Obszaru Edukacji. Służy uhonorowaniu wyróżniających się praktyk dydaktycznych opracowanych w ramach programu Erasmus+ oraz wyrażeniu uznania dla pracy nauczycieli i szkół, którzy wnieśli wyjątkowy wkład w rozwój tego zawodu.

Oczekując na rozstrzygnięcie konkursu i wybór laureata, cieszymy się bardzo z nominacji do tej prestiżowej nagrody!
Dwuletni projekt „Ku lepszej jakości i innowacyjności”, zakończony w sierpniu 2020, wymagał dużo wysiłku, zaangażowania i determinacji ekipy nauczycielskiej, ale osiągnięte rezultaty przerosły początkowe założenia.

Jego głównym celem było: Podniesienie jakości kształcenia z zakresu: zintegrowanego nauczania wybranych treści i obszarów przedmiotów z językiem angielskim (CLIL), nauczania innych języków obcych oraz wykorzystania innowacyjnych technologii i narzędzi cyfrowych oraz nowych metod i technik motywowania. W projekcie wzięło udział
15 uczestników.

Aby zrealizować cele projektu uczestnicy podjęli działania zewnętrzne - mobilności do Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, na Maltę i Cypr. W większości szkolenia miały charakter  specjalistyczny i dotyczyły wszechstronnego wykorzystania metodologii CLIL w edukacji wczesnoszkolnej i w starszych klasach szkoły podstawowej, motywowania, tutoringu,
coachingu, zastosowania nowych technologii i narzędzi TIC w procesie nauczania i uczenia się. Uzupełnieniem mobilności zagranicznych były różne działania wewnętrzne: 17 miesięczny kurs języka angielskiego dla nauczycieli i pracowników szkoły, na poziomie podstawowym i zaawansowanym, szkolenia z obsługi i wykorzystania IWB, platformy Moodle, edurobotów, okularów Google, o motywowaniu, tutoringu i coachingu, a także o pluralistycznych podejściach w nauczaniu języków obcych. Zostały zorganizowane wspólne lekcje wirtualne ze szkołami europejskimi: z Hiszpanii, Finlandii, Malty i Słowenii.

W ramach projektu toczył się mini-projekt e-twinning: „Moja szkoła i moje miasto”, założony przez naszą szkołę i placówkę hiszpańską, do którego, w trakcie realizacji przystąpiło jeszcze 10 dodatkowych szkół europejskich. 19 maja 2020 odbyła się już w sieci konferencja metodyczna: „Dwujęzyczność drogą do lepszej jakości i innowacyjności uczenia się i nauczania” dla nauczycieli szkół lokalnych.

W wyniku realizacji projektu powstało, w formie e-booków, 20 scenariuszy lekcji,  wykorzystaniem CLIL, zbiory innowacyjnych metod i technik motywowania uczniów, zbiór zasad tutoringu i coachingu, opracowanie o zasadach pluralistycznego podejścia w nauczaniu języków obcych, filmy ze wspólnych lekcji z innymi szkołami w Europie, prezentacje multimedialne z warsztatów o różnorodności językowej i kulturowej na naszym kontynencie, sprawozdania i relacje medialne nauczycieli ze szkoleń zagranicznych, publikacje z konferencji metodycznej, udoskonalone programy kształcenia przedmiotowo – językowego Produkty finalne projektu zostały opublikowane w zakładce projektu, na stronie szkoły i Platformie Upowszechniającej E+.

Anna Boguszewska
Koordynator projektów

Data utworzenia: 25 czerwca 2021

zobacz również

Czytaj więcej

VII Festiwal Tańca
Edukacja
12 czerwca 2024

VII Festiwal Tańca "Taneczne Talenty" w Przedszkolu nr 262

Aneta Zabrodzka - nauczycielka
480 wyświetleń

W piątek 10 maja w Przedszkolu nr 262 przy ul. Łaguny 3 odbył się VII Festiwal Tańca „Taneczne Talenty”. Konkurs adresowany był do dzieci 5 i 6-letnich uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy. Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie układu tanecznego do muzyki klasycznej 

Integracyjny plac zabaw dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 102
Edukacja
25 kwietnia 2024

Integracyjny plac zabaw dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 102

Mikołaj Próchniak
798 wyświetleń
Wydarzenia w SP 172
Edukacja
4 kwietnia 2024

Wydarzenia w SP 172

Mirosława Figielska
704 wyświetleń

Co nie co o ostatnich wydarzeniach w SP 172.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2025 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda