Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Co zrobić z choinką? Oddać leśnikom!

W wielu domach wciąż stoją świąteczne drzewka. Po raz kolejny warszawscy leśnicy będą więc je odbierać i dawać im nowe życie. Co istotne, choinki muszą być w doniczkach.

Maurycy Jędrzejewski
490 wyświetleń
Warto poczytać
11 stycznia 2024
Co zrobić z choinką? Oddać leśnikom!

To już kolejna odsłona akcji Lasów Miejskich – Warszawa w duchu zero waste. I podobnie jak w poprzednich latach, warszawiacy będą mogli wziąć w niej udział dwukrotnie:

  • 13 stycznia, w godzinach 9:00-14:00, pod siedzibą Lasów Miejskich – Warszawa przy ul. Korkowej 170A;
  • 20 stycznia, w godzinach 9:00-14:00, przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1A.

Leśnicy będą zbierać świąteczne choinki, kupione w donicy. To ważne, by drzewka miały odpowiednio rozwinięte korzenie – dzięki temu będzie można ponownie posadzić je w lesie. Pracownicy Lasów Miejskich zastrzegają, że odbierane będą tylko rodzime gatunki iglaków: świerk pospolity, sosna zwyczajna i jodła pospolita. Im krócej choinka była trzymana w ciepłym pomieszczeniu, tym większa szansa na to, że drzewko się przyjmie.

Poświąteczną choinkę – kupioną w donicy lub ciętą – można również umieścić w przydomowym kompostowniku; zostawić w kontenerze oznaczonym napisem „zielone” lub w wyznaczonym przez administratora nieruchomości miejscu gromadzenia tych odpadów. Odpady zielone odbierane są przez cały rok, a dokładny harmonogram wywozu dla konkretnego adresu można sprawdzić na stronie i w aplikacji warszawa19115. Poświąteczne drzewko – podobnie jak inne odpady zielone – zaleca się zostawić w miejscu gromadzenia odpadów nie wcześniej niż 24 godziny przed odbiorem. Choinka powinna być pozbawiona ozdób, opakowań, ziemi i donicy.

Mieszkańcy, którzy chcą się pozbyć sztucznych choinek, mogą wyrzucić je do odpadów zmieszanych (w przypadku małych drzewek) lub wystawić jako odpady wielkogabarytowe (w przypadku dużych drzewek).

Data utworzenia: 11 stycznia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Spal kalorie po świętach w obiektach OSiR Praga-Południe, bezpłatnie!
Sport
23 grudnia 2023

Spal kalorie po świętach w obiektach OSiR Praga-Południe, bezpłatnie!

Mikołaj Żechowski
691 wyświetleń

Jak co roku, Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Południe wychodzi z inicjatywą do spalania kalorii po świątecznych posiłkach.

Życzenia świąteczne od Wiadomości Sąsiedzkich
Warto poczytać
21 grudnia 2023

Życzenia świąteczne od Wiadomości Sąsiedzkich

Redakcja
294 wyświetleń

Drodzy, drogie,

z całego serca życzymy Wam serdecznych, spokojnych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że pomimo tego ciężkiego roku uda Wam się odpocząć w ciągu najbliższych dni. Na koniec życzymy Wam jak najlepszego nadchodzącego roku 2024. 

Redakcja

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki
Samorząd
9 kwietnia 2024

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki

Redakcja
596 wyświetleń

Wybory i po wyborach. Frekwencja nie dorównała tej z października (choć Wesoła znalazła się na podium wśród wszystkich dzielnic Warszawy pod względem frekwencji), a kampania, jak zawsze, przyniosła wiele emocji, nerwów i stresu. Niemniej jest już po wszystkim, toteż przedstawiamy nowych Radnych i Radne Wesołej, Wawra i Rembertowa.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda