Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Co zrobić z choinką? Oddać leśnikom!

W wielu domach wciąż stoją świąteczne drzewka. Po raz kolejny warszawscy leśnicy będą więc je odbierać i dawać im nowe życie. Co istotne, choinki muszą być w doniczkach.

Maurycy Jędrzejewski
199 wyświetleń
Warto poczytać
11 stycznia 2024
Co zrobić z choinką? Oddać leśnikom!

To już kolejna odsłona akcji Lasów Miejskich – Warszawa w duchu zero waste. I podobnie jak w poprzednich latach, warszawiacy będą mogli wziąć w niej udział dwukrotnie:

  • 13 stycznia, w godzinach 9:00-14:00, pod siedzibą Lasów Miejskich – Warszawa przy ul. Korkowej 170A;
  • 20 stycznia, w godzinach 9:00-14:00, przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1A.

Leśnicy będą zbierać świąteczne choinki, kupione w donicy. To ważne, by drzewka miały odpowiednio rozwinięte korzenie – dzięki temu będzie można ponownie posadzić je w lesie. Pracownicy Lasów Miejskich zastrzegają, że odbierane będą tylko rodzime gatunki iglaków: świerk pospolity, sosna zwyczajna i jodła pospolita. Im krócej choinka była trzymana w ciepłym pomieszczeniu, tym większa szansa na to, że drzewko się przyjmie.

Poświąteczną choinkę – kupioną w donicy lub ciętą – można również umieścić w przydomowym kompostowniku; zostawić w kontenerze oznaczonym napisem „zielone” lub w wyznaczonym przez administratora nieruchomości miejscu gromadzenia tych odpadów. Odpady zielone odbierane są przez cały rok, a dokładny harmonogram wywozu dla konkretnego adresu można sprawdzić na stronie i w aplikacji warszawa19115. Poświąteczne drzewko – podobnie jak inne odpady zielone – zaleca się zostawić w miejscu gromadzenia odpadów nie wcześniej niż 24 godziny przed odbiorem. Choinka powinna być pozbawiona ozdób, opakowań, ziemi i donicy.

Mieszkańcy, którzy chcą się pozbyć sztucznych choinek, mogą wyrzucić je do odpadów zmieszanych (w przypadku małych drzewek) lub wystawić jako odpady wielkogabarytowe (w przypadku dużych drzewek).

Data utworzenia: 11 stycznia 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Zdejmij odblask ze świątecznej choinki! Akcja Straży Miejskiej
Samorząd
28 listopada 2023

Zdejmij odblask ze świątecznej choinki! Akcja Straży Miejskiej

Redakcja
262 wyświetleń

Niebezpiecznie duża liczba Warszawiaków porusza się nocą po ulicach miasta bez żadnych elementów odblaskowych.
W ramach dziewiątej już edycji akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Świeć blaskiem z odblaskiem” Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie wraz ze stołeczną Strażą Miejską chcą tą sytuację zmienić i na początku grudnia w świątecznym stylu rozdadzą mieszkańcom ponad 20 000 odblasków.

Tysiące kwiatów i drzew posadzonych wokół przystanków w 2023 roku
Samorząd
31 stycznia 2024

Tysiące kwiatów i drzew posadzonych wokół przystanków w 2023 roku

Mikołaj Żechowski
115 wyświetleń

W 2023 roku, przystanki i pętle komunikacji miejskiej nabrały zieleni.

Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty
Samorząd
14 stycznia 2024

Niebawem koniec zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego. Oto lokalne projekty

Maurycy Jędrzejewski
240 wyświetleń

Przoduje Wawer, ale zarówno Wesoła i Rembertów też mają ciekawe propozycje. Oto krótka lista lokalnych projektów. Termin składania zgłoszeń upływa 25 stycznia.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda