Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Co nowego w Szkole Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica?

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim nowe szkolne przygody, nowe wydarzenia. 25.09.2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Wydarzenie to było świetną okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków świata oraz promowania różnorodności językowej i kulturowej. Przygotowania do obchodów Europejskiego Dnia Języków rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczniowie klas IV-VIII w ramach konkursu mieli za zadanie przygotować projekt koszulki z wybranym przez siebie krajem, natomiast uczniowie klas I-III napisać w obcym języku pozdrowienia na samodzielnie zaprojektowanej kartce pocztowej. Konkurs przerósł nasze oczekiwania. Wybór 3 najlepszych projektów okazał się dla jury bardzo trudny i ostatecznie miejsce II i III przypadło ex aequo aż 3 osobom.  Zwyciężczynią konkursu „Koszulka Europy” została Amelia Mazur (7c). Miejsce drugie zajęli: Jakub Abramczuk (7a), Zuzanna Świątek (8a), Maja Cichowlas (8b). Miejsce trzecie zajęli: Gabriela Wieczorek (7a), Franciszek Maciążek (8a) i Irmina Oleksiejuk (8b).

Redakcja
869 wyświetleń
Edukacja
26 października 2020
Co nowego w Szkole Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica?
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim nowe szkolne przygody, nowe wydarzenia. 25.09.2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Wydarzenie to było świetną okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków świata oraz promowania różnorodności językowej i kulturowej. Przygotowania do obchodów Europejskiego Dnia Języków rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczniowie klas IV-VIII w ramach konkursu mieli za zadanie przygotować projekt koszulki z wybranym przez siebie krajem, natomiast uczniowie klas I-III napisać w obcym języku pozdrowienia na samodzielnie zaprojektowanej kartce pocztowej. Konkurs przerósł nasze oczekiwania. Wybór 3 najlepszych projektów okazał się dla jury bardzo trudny i ostatecznie miejsce II i III przypadło ex aequo aż 3 osobom.  Zwyciężczynią konkursu „Koszulka Europy” została Amelia Mazur (7c). Miejsce drugie zajęli: Jakub Abramczuk (7a), Zuzanna Świątek (8a), Maja Cichowlas (8b). Miejsce trzecie zajęli: Gabriela Wieczorek (7a), Franciszek Maciążek (8a) i Irmina Oleksiejuk (8b).

2. października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia. Został ogłoszony konkurs na lapbook matematyczny. Powstały przepiękne prace, które cieszą oko na korytarzu szkolnym. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. W klasach zostały przeprowadzone egzaminy. Uczniowie, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na 5 pytań, otrzymywali tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia’’. Egzaminatorzy sprawdzali też ,,tabliczkową wiedzę’’ w języku angielskim i niemieckim.Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Obchody ŚDTM wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.Gratulujemy MISTRZOM, dziękujemy egzaminatorom, ich asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom wzięliśmy udział w I Międzynarodowej edycji  V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających  pt. „Przerwa na czytanie”.

6 października na 4ej lekcji i przerwie czytała cała szkoła. Na boisku szkolnym, w salach lekcyjnych, w świetlicy, w bibliotece, można było spotkać uczniów z książką w ręku oczyma wyobraźni przeżywających przygody ulubionych bohaterów.

A odnośnie biblioteki to,z dumą informujemy, że nasza biblioteka otrzymała tytuł:

BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI”. Wzięliśmy udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego, którego celem było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce czytelnictwa. W ramach konkursu wykonaliśmy 9 zadań, w tym jedno dotyczyło ukończenia kursu z wykorzystaniem metody e – learning.

W dniach 04.09- 10.09 2020 r. roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję, organizowaną przez Prezydenta RP - Narodowe Czytanie 2020. Akcję wspólnego czytania w bibliotece rozpoczęła kl. 6c, a następnie kontynuowały 6a, 6b, 7a, 7b, 8a, 8b. Czytaliśmy scenę „W chacie wdowy”. Przygotowane w bibliotece szkolnej stroje, rekwizyty i czytanie z podziałem na role były formą świetnej literackiej zabawy. Nie brakowało momentów, kiedy zwłaszcza starsi uczniowie, z zaciekawieniem słuchali, co Balladyna i Alina odpowiedzą na pytanie Kirkora: „Czy mnie kochacie moje smugłe łanie?” Interpretacja fragmentu „W chacie wdowy” była formą świetnej zabawy i zachęca do przeczytania całości utworu oraz do tego, że w następnych akcjach, gdzie czytanie będzie połączone z teatrem – „chętnie weźmiemy udział” (tak powiedziały Hania i Helena z kl. 8a).

Jak nakazuje tradycja, dnia 14 października uczniowie tegorocznych klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Pani dyrektor Aleksandra Zapaśnik każdego uroczyście pasowała na ucznia Szkoły Podstawowej nr 171. Po uroczystości pełnoprawne pierwszaki udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
To był niezapomniany dzień.


A w prezencie od starszych uczniów, w dniach 16- 20 października, pierwszaki , klasy drugie, trzecie i oddziały przedszkolne obejrzały przedstawienie „Zbuntowany Czerwony Kapturek” przygotowane przez biblioteczne koło teatralne.


Nauczyciel biblioteki

Data utworzenia: 26 października 2020

zobacz również

Czytaj więcej

Piękny, zmodernizowany plac zabaw na Pradze-Południe
Edukacja
13 stycznia 2024

Piękny, zmodernizowany plac zabaw na Pradze-Południe

Mikołaj Żechowski
479 wyświetleń

Dzieci na Pradze-Południe dostały na Nowy Rok zmodernizowany plac zabaw.

Szklane, Zdrowe Środowisko - projekt wesołowskich licealistów na olimpiadzie Zwolnieni z Teorii
Edukacja
12 grudnia 2023

Szklane, Zdrowe Środowisko - projekt wesołowskich licealistów na olimpiadzie Zwolnieni z Teorii

Anna Pozorek - opiekun projektu
615 wyświetleń

Uczniowie Autorskiego Liceum Kultura i Nauka w ramach praktycznej olimpiady „Zwolnieni z teorii” podjęli się realizacji proekologicznego i prozdrowotnego projektu społecznego o zasięgu ogólnopolskim pt. „Szklane, Zdrowe Środowisko”. Projekt jest zgodny z celem 12 agendy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 oraz Europejskiej Agencji ds. Środowiska oraz wytycznych Rady Europy na rzecz działań proekologicznych. Łączy on zagadnienia z obszaru prawa człowieka do zdrowego odżywiania i ochronę środowiska.

Uczniowie z Wawra rozmawiali o bezpieczeństwie z sędzią Anną Marią Wesołowską
Edukacja
14 listopada 2023

Uczniowie z Wawra rozmawiali o bezpieczeństwie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Redakcja
514 wyświetleń

"Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży" to tytuł specjalnego wykładu
poprowadzonego 10 listopada przez sędzię Anne Marię Wesołowską dla uczniów wawerskich szkół.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda