Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Budowa Liceum jest na finiszu

Sprawa Liceum w Wesołej budzi wielkie zainteresowanie w dzielnicy. Trudno się temu dziwić, jeszcze kilka lat temu byliśmy jedyną dzielnicą w Warszawie, która nie miała żadnego publicznego liceum. Nasza młodzież musiała spędzać godziny dziennie w komunikacji miejskiej, aby korzystać z placówek innych dzielnic. Aby zaspokoić ciekawość mieszkańców, chciałabym podzielić się wiedzą na temat tego, co się do tej pory wydarzyło, na jakim etapie jesteśmy i kiedy nastąpi ten wyczekiwany moment otwarcia siedziby szkoły, która w chwili obecnej zajmuje pomieszczenia w budynku Szkoły Podstawowej nr 385

Samorząd
23 marca 2024
Budowa Liceum jest na finiszu
fot. RDC

Pomysł na liceum w Wesołej jest oczywiście starym pomysłem, ale dopiero po roku 2018 nastąpiło przyspieszenie. Po licznych zmaganiach i przy wsparciu wielu zaangażowanych mieszkańców, nakierowanych na zbudowanie pierwszej publicznej szkoły ponadpodstawowej w dzielnicy, udało się! Siódmego marca 2019 r. Rada m.st. Warszawy podjęła Uchwałę w sprawie założenia CLXIII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Klimatycznej 1 w Warszawie. Był to pierwszy i największy kamień milowy. Choć jeszcze bez własnej siedziby, to jednak Liceum już zaistniało jako podmiot w systemie oświaty m.st. Warszawy.

fot. UM Warszawa. Zdjęcie z wmurowania kamienia węgielnego w czerwcu 2022.

Jednocześnie rozpoczęły się prace nad budową nowoczesnej siedziby przy ul. Słowackiego 3. Budynek ma dać przestrzeń do realizacji ambitnych planów kadry nauczycielskiej, po to aby liceum w Wesołej zawalczyło o miano jednego z najlepszych w Warszawie. Patronem szkoły został Czesław Niemen, wyłoniony z propozycji zgłaszanych przez całe środowisko szkolne.

Szkoła, choć młoda, może się poszczycić udziałem w wielu projektach i inicjatywach, które doskonale wpisują się w misję szkoły. Pani Dyrektor Izabela Nowacka, która piastuje stanowisko od samego początku istnienia CLXIII LO, podchodzi bardzo ambitnie do swojej misji, podejmując systematycznà współpracę z uczelniami wyższymi, m.in.: SGH, SGGW, Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Śląskim. Odbyło się spotkanie z autorytetem w dziedzinie medycyny, prof. Michałem Zembalą – kardiochirurgiem.

Szkoła może się poszczycić cennymi wyróżnieniami. Liceum dwukrotnie zdobyło wyróżnienie w kategorii szkół ponadpodstawowych: w 11 Gali WPEK z projektem „W sieci tworzę, uczę się i komunikuję” oraz podczas 12 Gali WPEK z projektem „Ze sztuką przez czasy zarazy”. Szkoła otrzymała tytuł laureata IV edycji Warszawskiej Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana, wyróżnienie w programie „Matematyka dla ciekawych świata” realizowanym przez Uniwersytet Warszawski, certyfikat w projekcie „Wars i Sawa” – warszawskim systemie wspierania uzdolnionych oraz tytuł „Szkoła z pomysłem”. Liceum uzyskało „Srebrną Tarczę” w rankingu „Perspektywy 2024”.

Aktualnie w roku szkolnym 2023/2024 w liceum funkcjonuje 15 oddziałów. Szkołę opuściły już pierwsze dwa roczniki maturzystów. Wyniki maturalne i atrakcyjna oferta przyczyniają się do coraz większej popularności szkoły wśród kandydatów. W ramach dwóch ostatnich rekrutacji liceum odnotowało wzrost zainteresowania przekładający się na dwóch kandydatów z pierwszego wyboru na jedno miejsce. Na rok szkolny 2024/2025 liceum planuje nabór do trzech oddziałów. Z analizy dalszych wyborów edukacyjnych maturzystów wynika, że zdecydowana większość uczniów CLXIII Liceum Ogólnokształcącego dostaje się na dzienne studia na uczelniach państwowych.

fot. Bryla.pl. Plan liceum

Aktualnie dobiega końca budowa nowego gmachu CLXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Niemena w Warszawie przy ul. J. Słowackiego 3. Niebawem rozpocznie się budowa boiska szkolnego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, termin przeprowadzki do nowej siedziby odbędzie się na początku kwietnia bieżącego roku.

Widząc ogromny postęp, jaki się dokonał w sferze rozwoju naszego liceum, zaangażowanie kadry nauczycielskiej, entuzjazm i kreatywność licealistów, jestem bardzo optymistycznie nastawiona względem przyszłości tej placówki. Na pewno jest przed nami wszystkimi wiele pracy, ale tempo, w jakim nasza młodzież podnosi prestiż szkoły, pozwala mi zaryzykować stwierdzenie, że za kilka lat „Niemen” będzie jednym z czołowych liceów w Warszawie. 

 

Data utworzenia: 23 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

SKM zaczyna jeździć po staremu. Pojutrze wracają na trasy
Samorząd
7 czerwca 2024

SKM zaczyna jeździć po staremu. Pojutrze wracają na trasy

Redakcja
255 wyświetleń

Od niedzieli 9 czerwca - akurat na wybory - pociągi SKM wracają na swoje stare trasy. S1 ponownie połączy Otwock z Pruszkowem, a S2 Sulejówek z Lotniskiem Chopina. 

Wesołowskie liceum ze Srebrną Tarczą Perspektyw
Warto poczytać
15 stycznia 2024

Wesołowskie liceum ze Srebrną Tarczą Perspektyw

Redakcja
494 wyświetleń

Ranking Perspektyw jest znany wielu osobom, zwłaszcza uczniom i rodzicom. W tegorocznej edycji szkół ponadpodstawowych wesołowskie liceum im. Czesława Niemena osiagnęło wysoką 75. pozycję i uzyskało tym samym Srebrną Tarczę. To przeskok o prawie 20 pozycji wzwyż względem zeszłego roku. Serdeczne gratulacje dla uczniów, całej kadry i Pani Dyrektor!

Ulica Celulozy zamknięta z powodu przebudowy
25 marca 2024

Ulica Celulozy zamknięta z powodu przebudowy

Mikołaj Żechowski
387 wyświetleń

Idą utrudnienia związane z przebudową ulicy Celulozy

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda