Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Braki w uzębieniu? Protetyka stomatologiczna pozwala pacjentom pozbyć się kompleksów!

Nieestetyczny wygląd uśmiechu, braki w uzębieniu, ukruszenia...dziś to żaden powód do wstydu. Bardzo często wystarczy chwila nieuwagi czy wypadek, by dany ząb okazał się nie do uratowania. Coraz częściej wielu z nas szuka informacji jak poradzić sobie z przebarwieniami czy wrodzonymi ubytkami w kościach szczęk – w tych i innych sprawach z pomocą przychodzi protetyka stomatologiczna, kojarzona przez większość z uzupełnianiem ubytków zębowych u osób, które z wiekiem utraciły swoje naturalne uzębienie. Jednak możliwości tej dziedziny z roku na rok zaskakują; związane jest to przede wszystkim z postępem technologicznym. Dziedzina stomatologii stanowi połączenie wiedzy z zakresu chirurgii szczękowej, laryngologii, radiologii, a nierzadko również onkologii i dermatologii. Leczenie protetyczne najczęściej stosowane jest w momencie, gdy zwykłe metody stomatologiczne nie są w stanie przynieść żadnych efektów. W ramach szeroko pojętej protetyki stomatologicznej wykonuje się dziś naprawdę wiele zabiegów. Zdecydowaliśmy się przedstawić te najpopularniejsze!

Artykuł sponsorowany
82 wyświetleń
19 grudnia 2023
Braki w uzębieniu? Protetyka stomatologiczna pozwala pacjentom pozbyć się kompleksów!

Korony, licówki, protezy – w jakich przypadkach sprawdzą się najlepiej?

 

W związku z faktem, że protetyka stomatologiczna to dziedzina, która stale się rozwija, z roku na rok jesteśmy świadkami poszerzania się oferty zabiegowej w gabinetach. W zależności od problemu, specjaliści proponują odpowiednie leczenie. Jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych w ramach protetyki stomatologicznej jest nakładanie koron zębowych. Robi się to po to, by wzmocnić je i poprawić ich wygląd. To właśnie dzięki nim ząb nie różni się wyglądem od reszty, prezentując się naturalnie. Lekarze stomatolodzy proponują nałożenie koron przeważnie tym pacjentom, którzy mają za sobą leczenie kanałowe zęba wymagającego rekonstrukcji, osobom ze startymi zębami (w wyniku np. wady zgryzu), a także pacjentom potrzebującym wzmocnienia zęba, aby ten nie uległ złamaniu. Kolejnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach stomatologów protetycznych są licówki. Nakłada się je na przednią część zębów, by szybko i bez bólu poprawić ich wygląd. Zwykle decydują się na nie osoby chcące poprawić kształt swojego zęba, pacjenci z przebarwieniami oraz ludzie posiadający diastemę (zbyt dużą przerwę pomiędzy zębami). Na liście zabiegów protetycznych nie mogło zabraknąć protez zębowych. Szczególnie sprawdzają się one w przypadku licznych ubytków zębowych, z jakimi zmagają się osoby starsze. Na rynku dostępne są rozwiązania stałe oraz ruchome, które pozwalają na pokrycie zarówno pojedynczych, jak i wszystkich zębów. Protezy zębowe polecane są również pacjentom po leczeniu onkologicznym, którzy stracili swoje zęby w wyniku choroby. Protetyka stomatologiczna pozwala podnieść komfort życia wielu osobom; odpowiednio wykonany zabieg korzystnie wypływa na sposób przeżuwania, zmniejsza ryzyko wystąpienia zmian w postaci zaniku kości czy stanów zapalnych dziąseł, a także pomaga zwiększyć pewność siebie. Dla wielu osób uśmiech stanowi synonim atrakcyjności – zaawansowana protetyka ułatwia jego zdobycie.

 

O czym należy pamiętać, wyposażając pracownię protetyczną?

 

Pracownia protetyczna wymaga mnóstwa urządzeń oraz materiałów dentystycznych. Mnogość sprzętów jest przeogromna, czego dowodem jest oferta firmy LUBDENT, zajmującej się sprzedażą wysokogatunkowego wyposażenia stomatologicznego do gabinetów. W przypadku takim jak protetyka, samym centrum gabinetu powinien być stół protetyczny. To właśnie przy nim protetyk spędza najwięcej czasu, dlatego też stół musi być dobrze wyposażony. Na stronie lubdent.com.pl zainteresowani wyposażeniem swojego gabinetu protetycznego mogą zakupić różnego rodzaju narzędzia, takie jak wyciągi protetyczne, lampy polimeryzacyjne, cyfrowe podgrzewacze do topienia wosku oraz wiele innych, niezbędnych akcesoriów od sprawdzonych marek. W przypadku takim jak stomatologia protetyczna, bez wiedzy i sprawdzonych narzędzi ani rusz. Dobrze wyposażony gabinet wzbudza zaufanie wśród potencjalnych klientów, a także zwiększa komfort podczas zabiegu – zarówno u specjalisty, jak i pacjenta poddającemu się zabiegowi.

 

Data utworzenia: 19 grudnia 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Gdzie najlepiej przechowywać ważne dokumenty?
1 listopada 2023

Gdzie najlepiej przechowywać ważne dokumenty?

Artykuł sponsorowany
146 wyświetleń

Wbrew powszechnej opinii, problem bezpieczeństwa danych osobowych nie jest wyłącznie problemem banków czy firm, lecz również każdego z nas – w razie dostania się w niepowołane ręce, skradzione dokumenty obfite w ważne dane mogą przysporzyć nam niemałych kłopotów. Poza tym, każdego roku gromadzonych jest naprawdę wiele dokumentów, jakie wymagają przechowywania przez jakiś czas. Mowa tutaj między innymi o umowach kredytowych, dokumentacji pracowników (umowy o pracę/zlecenie), polisach i ubezpieczeniach, a także ewidencji dotyczących sprzedaży produktów bądź usług. Warto więc mieć je pod ręką, jednocześnie nie dopuszczając do tego, by trafiły one do osób kompletnie nieupoważnionych. Rozwiązaniem może okazać się zakup odpowiednich mebli, w których dokumenty będą w pełni bezpieczne.

Chcesz się rozwieść z żoną? W pierwszej kolejności przeczytaj nasz poradnik
1 listopada 2023

Chcesz się rozwieść z żoną? W pierwszej kolejności przeczytaj nasz poradnik

Artykuł sponsorowany
128 wyświetleń

Sprawny i niczym niezakłócony rozwód z małżonką tylko na papierze wygląda na czynność prostą. Z jednej strony wystarczy złożyć odpowiednie wnioski do sądu, poczekać na wyznaczenie terminu rozprawy i stawić się na niej. Z drugiej natomiast w grę wchodzi masa dodatkowych czynników, jakie sprawiają, że rozwód z małżonką może być procesem mocno skomplikowanym oraz bardzo rozciągającym się w czasie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł, w którym omówimy wszystkie najpopularniejsze sporne kwestie. Dzięki temu będziesz przygotowany na niemal każdy scenariusz. Podpowiadamy również, kto i dlaczego pomoże Ci usprawnić cały proces rozwodu.

Zdjęcia pobudzające zmysły – krótko o wielkiej mocy fotografii kulinarnej
1 listopada 2023

Zdjęcia pobudzające zmysły – krótko o wielkiej mocy fotografii kulinarnej

Artykuł sponsorowany
135 wyświetleń

Na pewno każdy z nas choć raz doświadczył uczucia głodu w momencie, gdy przeglądając media społecznościowe natknął się na niesamowitą fotografię hamburgera z frytkami, ciasta czekoladowego czy jeszcze parującej pizzy. Fotografia kulinarna to dziedzina fotografii, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna – powodem w dużej mierze jest zwiększona świadomość ludzi w kwestiach odpowiedniego odżywiania, chęci samodzielnego przygotowywania posiłku czy potrzebą spędzenia czasu w wyjątkowej restauracji. Każde z tych pragnień wywołuje zapotrzebowanie na dobre, apetyczne i przyciągające wzrok klienta zdjęcia. Z usług fotografa kulinarnego korzystają lokale, firmy kateringowe, dietetycy czy autorzy książek kulinarnych. Można więc wysnuć wniosek, że fotografia kulinarna znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie celem jest zachęcenie odbiorcy do wypróbowania danego produktu czy przepisu i przekonania się, czy smakuje on tak dobrze, jak wygląda.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda