Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Braki w uzębieniu? Protetyka stomatologiczna pozwala pacjentom pozbyć się kompleksów!

Nieestetyczny wygląd uśmiechu, braki w uzębieniu, ukruszenia...dziś to żaden powód do wstydu. Bardzo często wystarczy chwila nieuwagi czy wypadek, by dany ząb okazał się nie do uratowania. Coraz częściej wielu z nas szuka informacji jak poradzić sobie z przebarwieniami czy wrodzonymi ubytkami w kościach szczęk – w tych i innych sprawach z pomocą przychodzi protetyka stomatologiczna, kojarzona przez większość z uzupełnianiem ubytków zębowych u osób, które z wiekiem utraciły swoje naturalne uzębienie. Jednak możliwości tej dziedziny z roku na rok zaskakują; związane jest to przede wszystkim z postępem technologicznym. Dziedzina stomatologii stanowi połączenie wiedzy z zakresu chirurgii szczękowej, laryngologii, radiologii, a nierzadko również onkologii i dermatologii. Leczenie protetyczne najczęściej stosowane jest w momencie, gdy zwykłe metody stomatologiczne nie są w stanie przynieść żadnych efektów. W ramach szeroko pojętej protetyki stomatologicznej wykonuje się dziś naprawdę wiele zabiegów. Zdecydowaliśmy się przedstawić te najpopularniejsze!

Artykuł sponsorowany
229 wyświetleń
19 grudnia 2023
Braki w uzębieniu? Protetyka stomatologiczna pozwala pacjentom pozbyć się kompleksów!

Korony, licówki, protezy – w jakich przypadkach sprawdzą się najlepiej?

 

W związku z faktem, że protetyka stomatologiczna to dziedzina, która stale się rozwija, z roku na rok jesteśmy świadkami poszerzania się oferty zabiegowej w gabinetach. W zależności od problemu, specjaliści proponują odpowiednie leczenie. Jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych w ramach protetyki stomatologicznej jest nakładanie koron zębowych. Robi się to po to, by wzmocnić je i poprawić ich wygląd. To właśnie dzięki nim ząb nie różni się wyglądem od reszty, prezentując się naturalnie. Lekarze stomatolodzy proponują nałożenie koron przeważnie tym pacjentom, którzy mają za sobą leczenie kanałowe zęba wymagającego rekonstrukcji, osobom ze startymi zębami (w wyniku np. wady zgryzu), a także pacjentom potrzebującym wzmocnienia zęba, aby ten nie uległ złamaniu. Kolejnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach stomatologów protetycznych są licówki. Nakłada się je na przednią część zębów, by szybko i bez bólu poprawić ich wygląd. Zwykle decydują się na nie osoby chcące poprawić kształt swojego zęba, pacjenci z przebarwieniami oraz ludzie posiadający diastemę (zbyt dużą przerwę pomiędzy zębami). Na liście zabiegów protetycznych nie mogło zabraknąć protez zębowych. Szczególnie sprawdzają się one w przypadku licznych ubytków zębowych, z jakimi zmagają się osoby starsze. Na rynku dostępne są rozwiązania stałe oraz ruchome, które pozwalają na pokrycie zarówno pojedynczych, jak i wszystkich zębów. Protezy zębowe polecane są również pacjentom po leczeniu onkologicznym, którzy stracili swoje zęby w wyniku choroby. Protetyka stomatologiczna pozwala podnieść komfort życia wielu osobom; odpowiednio wykonany zabieg korzystnie wypływa na sposób przeżuwania, zmniejsza ryzyko wystąpienia zmian w postaci zaniku kości czy stanów zapalnych dziąseł, a także pomaga zwiększyć pewność siebie. Dla wielu osób uśmiech stanowi synonim atrakcyjności – zaawansowana protetyka ułatwia jego zdobycie.

 

O czym należy pamiętać, wyposażając pracownię protetyczną?

 

Pracownia protetyczna wymaga mnóstwa urządzeń oraz materiałów dentystycznych. Mnogość sprzętów jest przeogromna, czego dowodem jest oferta firmy LUBDENT, zajmującej się sprzedażą wysokogatunkowego wyposażenia stomatologicznego do gabinetów. W przypadku takim jak protetyka, samym centrum gabinetu powinien być stół protetyczny. To właśnie przy nim protetyk spędza najwięcej czasu, dlatego też stół musi być dobrze wyposażony. Na stronie lubdent.com.pl zainteresowani wyposażeniem swojego gabinetu protetycznego mogą zakupić różnego rodzaju narzędzia, takie jak wyciągi protetyczne, lampy polimeryzacyjne, cyfrowe podgrzewacze do topienia wosku oraz wiele innych, niezbędnych akcesoriów od sprawdzonych marek. W przypadku takim jak stomatologia protetyczna, bez wiedzy i sprawdzonych narzędzi ani rusz. Dobrze wyposażony gabinet wzbudza zaufanie wśród potencjalnych klientów, a także zwiększa komfort podczas zabiegu – zarówno u specjalisty, jak i pacjenta poddającemu się zabiegowi.

 

Data utworzenia: 19 grudnia 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Geometria brwi - sposób na wyznaczenie idealnego łuku brwiowego
19 kwietnia 2024

Geometria brwi - sposób na wyznaczenie idealnego łuku brwiowego

Artykuł sponsorowany
65 wyświetleń

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak osiągnąć perfekcyjny łuk brwiowy, który harmonijnie współgra z kształtem Twojej twarzy, podkreślając jej naturalne piękno? Odkrywanie tajników geometrii brwi to klucz do stworzenia idealnego wyglądu, który przyciąga spojrzenia i dodaje pewności siebie. W naszym artykule przeprowadzimy Cię przez proces przygotowania do modelowania brwi, wskażemy niezbędne narzędzia do precyzyjnego wyznaczania ich kształtu oraz przedstawimy złote zasady dostosowania łuku brwiowego do typu twarzy. Ponadto, krok po kroku, odkryjesz sekrety tworzenia idealnego łuku, dowiesz się, jak unikać najczęstszych błędów w modelowaniu oraz jak pielęgnować brwi po zabiegu, aby cieszyć się ich nienagannym wyglądem na co dzień. Poznaj porady ekspertów i zacznij swoją przygodę z kreowaniem brwi doskonałych już dziś. 

Wilgoć na poddaszu? Zobacz co robić, by skutecznie jej zapobiegać!
17 marca 2024

Wilgoć na poddaszu? Zobacz co robić, by skutecznie jej zapobiegać!

Artykuł sponsorowany
110 wyświetleń

Wilgoć na poddaszu stanowi poważny problem, który może sprawić wiele kłopotów mieszkańcom danego budynku; osłabia ona strukturę budynku, a także jest w stanie doprowadzić do rozwoju poważnych chorób zdrowotnych u lokatorów. Mimo to, wiele osób wciąż bagatelizuje pierwsze oznaki pojawienia się wilgoci, traktując ją jak chwilowy problem, który jest w stanie rozwiązać się samoistnie. Tymczasem rzeczywistość jawi się zupełnie inaczej. Ignorowana wilgoć może doprowadzić do rozwoju pleśni, a co za tym idzie – konsekwencji związanych z jej obecnością w danym budynku. Dlatego też tak wiele mówi się dziś o efektywnej wentylacji poddasza. To właśnie od jej jakości zależy nasze zdrowie, samopoczucie, a także bezproblemowe użytkowanie pomieszczeń. Już dziś poznaj powody, dla których dobra wentylacja na poddasza to konieczność!

Plany urlopowe - kluczowa procedura dla pracowników i pracodawców
6 marca 2024

Plany urlopowe - kluczowa procedura dla pracowników i pracodawców

Artykuł sponsorowany
127 wyświetleń

Każdej osobie pracującej należy się czas na wypoczynek. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą to od Ciebie zależy, w jakim czasie będziesz odpoczywać. Jednakże w przypadku firm zatrudniających pracowników sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Podczas, gdy pracownicy są na urlopie, ktoś musi wykonywać ich pracę. Niekiedy są to koledzy z tego samego działu, a w innym wypadku konieczne staje się zatrudnienie pracownika na zastępstwo. Dlatego, aby sezon urlopowy nie powodował przestojów, wiele firm wymaga od pracowników złożenia planów urlopowych. Wypełnienie ich w odpowiednim czasie jest kluczowe dla zachowania płynności działania przedsiębiorstwa oraz dla zapewnienia pracownikom zasłużonego wypoczynku. Warto zatem zrozumieć, co to są plany urlopowe, kiedy należy je wypełnić oraz jakie są związane z nimi korzyści i obowiązki.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda