Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Znajdź najbliższy Ekopunkt dzięki interaktywnej mapie

Gdzie oddać elektrośmieci, puszki po farbach albo wciąż zdatną do spożycia żywność? Każdy mieszkaniec Warszawy może to sprawdzić w aplikacji Warszawa 19115 na interaktywnej mapie.
Redakcja
504 wyświetleń
13 grudnia 2021
Znajdź najbliższy Ekopunkt dzięki interaktywnej mapie

Gdzie oddać elektrośmieci, puszki po farbach albo wciąż zdatną do spożycia żywność? Każdy mieszkaniec Warszawy może to sprawdzić w aplikacji Warszawa 19115 na interaktywnej mapie.

Mapa wskazuje lokalizację tak zwanych „Ekopunktów” na terenie stolicy, czyli miejsc, w których warszawiacy mogą oddać konkretne rodzaje odpadów. Od niedawna mogą tam także sprawdzić adresy warszawskich jadłodzielni. Ta dodatkowa funkcja może okazać się pomocna zwłaszcza w okresie świątecznym.

Co umieszczono na mapie

Na mapie można sprawdzić, gdzie dokładnie znajdują się:

  • Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-i) i Mobilne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK-i), w których można zostawić m.in. stare kleje, tusze czy elektrośmieci;
  • jadłodzielnie, czyli miejsca ze specjalnie oznaczoną szafką lub lodówką, w których można podzielić się lub poczęstować jedzeniem;
  • apteki, które przyjmują przeterminowane leki i termometry rtęciowe

Wystarczy wpisać lub znaleźć na mapie konkretny adres, aby odnaleźć najbliżej znajdujący się Ekopunkt i upewnić się w kwestii godzin otwarcia.

Mapa wskazująca warszawskie Ekopunkty powstała w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Nowe rozwiązanie w aplikacji 19115 zostało uruchomione w październiku tego roku. Mapa będzie uzupełniana wraz z pojawianiem się na terenie miasta nowych rodzajów punktów zbiórki.

Aplikacja Warszawa 19115

Aplikacja Warszawa 19115 to jeden z kanałów komunikacji Miejskiego Centrum Kontaktu 19115, który umożliwia mieszkańcom stolicy załatwienie spraw bez konieczności wizyty w urzędzie. Z roku na rok rośnie liczba zgłoszeń od warszawiaków przekazywanych właśnie w ten sposób.

Aplikacja systematycznie rozbudowywana jest o nowe usługi związane z funkcjonowaniem miasta. W tym roku, poza mapą Ekopunktów, aplikację uzupełniono również o informację dotyczącą ogólnodostępnych parkingów.

 

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/znajdz-najblizszy-ekopunkt-dzieki-interaktywnej-mapie

Data utworzenia: 13 grudnia 2021

zobacz również

Czytaj więcej

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej
26 września 2023

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej

Redakcja
243 wyświetleń
Jutro o godzinie 8 rano rozpocznie się remont wesołowskiej ul. Długiej. W związku z tym od jutra odcinek między ulicami Przejazdową i Piękną zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz wjazdu w Długą nie będzie dotyczył osób dojeżdżających do posesji. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Piękną, Wspólną i Przejazdową. Prace zakończą się na początku grudnia.
Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!
22 września 2023

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!

Redakcja
275 wyświetleń
Straż Miejska w Warszawie ostrzega: uwaga na fałszywe wezwania! Według zgłoszeń mieszkańców oszuści w stolicy wkładają za wycieraczki samochodów podrobione wezwania do zapłaty.
Dzień Bez Samochodu 22 września
21 września 2023

Dzień Bez Samochodu 22 września

Redakcja
279 wyświetleń
Przypominamy, że już jutro wypada
#DzieńBezSamochodu🙂 To coroczne wydarzenie ma propagować komunikację miejską i zachęcać do korzystania z niej. Jak zawsze przez cały dzień we wszystkich pojazdach Warszawski Transport Publiczny nie będzie trzeba kasować biletów (lub kart miejskich i im podobnych).

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda