Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Zdjęcia pobudzające zmysły – krótko o wielkiej mocy fotografii kulinarnej

Na pewno każdy z nas choć raz doświadczył uczucia głodu w momencie, gdy przeglądając media społecznościowe natknął się na niesamowitą fotografię hamburgera z frytkami, ciasta czekoladowego czy jeszcze parującej pizzy. Fotografia kulinarna to dziedzina fotografii, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna – powodem w dużej mierze jest zwiększona świadomość ludzi w kwestiach odpowiedniego odżywiania, chęci samodzielnego przygotowywania posiłku czy potrzebą spędzenia czasu w wyjątkowej restauracji. Każde z tych pragnień wywołuje zapotrzebowanie na dobre, apetyczne i przyciągające wzrok klienta zdjęcia. Z usług fotografa kulinarnego korzystają lokale, firmy kateringowe, dietetycy czy autorzy książek kulinarnych. Można więc wysnuć wniosek, że fotografia kulinarna znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie celem jest zachęcenie odbiorcy do wypróbowania danego produktu czy przepisu i przekonania się, czy smakuje on tak dobrze, jak wygląda.

Artykuł sponsorowany
60 wyświetleń
1 listopada 2023
Zdjęcia pobudzające zmysły – krótko o wielkiej mocy fotografii kulinarnej

Poznaj czynniki, które składają się na jakościowe zdjęcie!

 

Fotografia kulinarna w dużej mierze opiera się na starannie dobranych dodatkach. Zupełnie tak samo, jak modelki do sesji potrzebują ciekawych ubrań, tak samo jedzenie wymaga odpowiedniej oprawy. Niezbędne będzie również tło fotograficzne, jakie znaleźć można między innymi na stronie bingoland.pl. Sklep internetowy posiada specjalne tła dedykowane sesjom kulinarnym i produktowym. Popularnym elementem wykorzystywanym w fotografii są również drewniane deski, świetnie komponujące się z jedzeniem przez swoją naturalność. Kolejnym rozwiązaniem są również marmurowe blaty kuchenne, na których fotografuje się przygotowane dania. Z podłożem, zupełnie jak z tłami od Bingoland, można dowolnie eksperymentować – ograniczeniem zdaje się być wyłącznie wyobraźnia fotografa. Oczywiście, nie ma dobrego zdjęcia bez odpowiedniego oświetlenia; najbardziej wdzięcznym światłem będzie przede wszystkim to naturalne, jednak ze względu na jego minusy (ograniczone możliwości modyfikacji, mała ilość światła zimą, niemożność uzyskania jednolitości między kadrami), warto wyposażyć się dodatkowo w lampy światła ciągłego; jest ono łatwe do opanowania, doskonale widać na nim rozkład cieni, a także łatwo ocenić zależność mocy poszczególnych lamp czy wymieszać je ze światłem naturalnym. Także sprzęt do wykonywania sesji powinien być jakościowy. W momencie gdy mamy wszystkie elementy, czas na sesję!

 

Kompozycja ma ogromne znaczenie!

 

Gdy jedzenie jest już gotowe, tło przygotowane, a aparat w pełni naładowany, czas na ułożenie kompozycji. To właśnie ona odgrywa istotną rolę, bezpośrednio oddziałując na odbiór zdjęcia przez konsumenta. Przy budowaniu kompozycji zaleca się, aby mieć podgląd na żywo na ekranie komputera – kąt widzenia obiektywu różni się od naszego, dlatego też tak ważne jest odpowiednie ustawienie kadry. Bardzo ważne, by podczas komponowania scenerii zachować umiar, jednocześnie nie pozostawiając pustego kadru. Istnieje wiele ciekawych sposobów na stworzenie smakowitych kompozycji.

  • Pierwszą z nich jest sfotografowanie głównego dania wraz z towarzystwem w postaci pasujących do niego dodatków – jak burger z frytkami i gazowanym napojem.

  • Drugim sposobem jest swoiste rozebranie produktu na czynniki pierwsze i wykorzystanie ich do uzupełnienia kadru. Najprostszym przykładem jest pizza z mozzarellą, pomidorkami cherry i rukolą – produkty te mogą wystąpić nie tylko na pizzy, lecz również jako tło. Lekko przyrumieniona pizza na drewnianej desce w towarzystwie kuleczek mozzarelli, pomidorków cherry oraz liści rukoli na pewno pobudzi kubki smakowe niejednej osoby!

  • Trzeci sposób dotyczy przede wszystkim większych dań, czyli wszelkiego rodzaju ciast, zapiekanek, pieczeni. Dobrym sposobem na wyeksponowanie estetyki dania jest umieszczenie na talerzu jednego z kawałków, stawiając go na pierwszym planie, przy jednoczesnym umieszczeniu w tle całego dania, które doskonale uzupełni jego kadr.

Fotografia kulinarna daje masę możliwości na popisanie się swoją kreatywnością i nieszablonowym sposobem myślenia. Warto spróbować w niej swoich sił, ze względu na fakt, że z roku na rok rozwija się ona coraz bardziej!

 

Data utworzenia: 1 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Czy kursy i szkolenia są niezbędne w zdobywaniu szczebli kariery?
1 listopada 2023

Czy kursy i szkolenia są niezbędne w zdobywaniu szczebli kariery?

Artykuł sponsorowany
57 wyświetleń

Żyjemy w czasach, gdy wiedza oraz umiejętności to potęga; największa motywacja do nauki oraz zdobywania nowych umiejętności przychodzi zaś zwłaszcza wtedy, kiedy poszukujemy pracy. Staramy się wtedy przyswoić jak najwięcej wiedzy, by zachęcić do siebie nowego pracodawcę, a także wykazać się na rozmowie kwalifikacyjnej. W momencie osiągnięcia wymarzonej posady oraz zadomowienia się w nowej firmie, cały zapał zazwyczaj ulatnia się w eter – tymczasem istnieje wiele możliwości, które dziś pozwalają nam stale dokształcać się w lubianych przez nas tematach. Jedną z takich opcji są szkolenia, które pozwalają się rozwijać, awansować, a nawet rozszerzać zakres obowiązków. Szkolenia mogą być również koniecznością, jeżeli pracuje się w branży, która dość szybko się zmienia. Nawet w dziedzinach, które określane są jako mało dynamiczne, nie można poprzestawać wyłącznie na własnych wiadomościach i doświadczeniach; dobrze jest co jakiś czas odświeżyć posiadaną wiedzę, odpowiednio ją usystematyzować, a tym samym dowiedzieć się czegoś więcej. Szkolenia dają ku temu doskonałą okazję.

Na czym polega postępowanie karne?
16 października 2023

Na czym polega postępowanie karne?

Redakcja
111 wyświetleń

Postępowanie karne stanowi procedurę, której głównym celem jest wykrycie i postawienie przed sądem sprawcy przestępstwa, celem jego osądzenia oraz wydania adekwatnego wyroku. Postępowanie rozpoczyna się od zawiadomienia organów ścigania o popełnieniu danego przestępstwa lub z chwilą powzięcia przez nie informacji o popełnieniu danego przestępstwa w inny sposób. Postępowanie karne stanowi więc zbiór działań oraz decyzji przemyślanych i zaplanowanych, złożonych z konkretnych etapów: postępowania przygotowawczego, sądowego oraz karnego wykonawczego. Czego można się po nich spodziewać?

Na czym polega usługa outsourcingu księgowego?
14 października 2023

Na czym polega usługa outsourcingu księgowego?

Redakcja
99 wyświetleń

Prowadzenie działalności gospodarczej jest ściśle związane z posiadaniem własnej księgowości – a ta może nastręczać bardzo dużo problemów. Obowiązek prowadzenia księgowości zmusza poniekąd właścicieli firm do zlecania prowadzenia prac księgowych w dwojaki sposób: zatrudniając księgowego na etat lub zlecając prace księgowe firmie zewnętrznej, na zasadzie outsourcingu księgowości. Zazwyczaj outsourcing usług księgowych opiera się na zasadach umowy o współpracę rozliczaną comiesięczną opłatą stałą, zależną od ilości księgowanych dokumentów oraz dodatkowych czynności formalno-prawnych, wykonywanych przez księgowego w imieniu danej firmy. Dzięki zleceniu obsługi księgowej zewnętrznemu podmiotowi gospodarczemu, przedsiębiorstwo może znacznie obniżyć koszty stałe, jednocześnie nie tracąc przy tym na efektywności swoich działań.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2023 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda