Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Wiele projektów w tegorocznym budżecie obywatelskim

Ponad 1850 projektów zgłosili mieszkańcy stolicy w ramach budżetu obywatelskiego. Z tego ponad 200 projektów o charakterze ogólnomiejskim i ponad 1650 pomysłów dotyczących dzielnic. Pomysły, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu stolicy, można było zgłaszać do wtorku 25 stycznia, do północy. Trwa jeszcze wprowadzanie projektów zgłoszonych papierowo, więc ostateczna liczba będzie nieco większa
Redakcja
326 wyświetleń
31 stycznia 2022
Wiele projektów w tegorocznym budżecie obywatelskim

Projekty można oglądać w internecie na stronie budżetu obywatelskiego.

Niezmiennie najpopularniejszą kategorią zgłaszanych projektów jest zieleń. Mieszkańcy zgłosili ponad 150 projektów posadzenia nowych krzewów, kwiatów i drzew, a także otoczenia opieką tych istniejących.

Widać również potrzebę mieszkańców dotyczącą rozwoju infrastruktury drogowej. Ponad 200 projektów dotyczy budowy nowych ścieżek rowerowych, wytyczania przejść dla pieszych, remontów chodników czy wyznaczania nowych miejsc parkingowych.

Mieszkańcy postanowili zadbać o najmłodszych mieszkańców stolicy zgłaszając projekty dotyczące placów zabaw i atrakcyjnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Blisko 100 projektów dotyczący powstania nowych placów zabaw, remontu istniejących lub dostawienia do nich nowych atrakcji dla dzieci, również takich z których mogłyby korzystać osoby z niepełnosprawnością.

Mieszkańcy zgłosili również całkiem sporo projektów dotyczących sportu i rekreacji – organizacji zajęć sportowych lub rozbudowy infrastruktury sportowej. Pojawiło się ok. 50 projektów dotyczących boisk do uprawiania różnych dyscyplin sportowych – piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, ale też baseballu czy lekkiej atletyki. W tej kategorii mieszkańcy zgłosili również ok. 20 projektów dotyczących budowy, remontu lub oświetlenia skejtparków i torów do jazdy na rowerze.

Dalej – projekty, których celem jest poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego mieszkańców. Chodzi m.in. o wsparcie psychologiczne dla różnych grup czy różnego rodzaju zajęcia pozwalające zadbać o kondycję.

Nie zabrakło również projektów, których celem jest zadbanie o różne zwierzęta. Projekty dotyczą m.in. budowy wybiegów dla psów, montażu budek dla ptaków czy postawienia kocich domów.

Tegoroczne liczby są na razie nieco niższe od lat ubiegłych. W zeszłorocznej, ósmej edycji mieszkańcy zgłosili łącznie 2199 projektów: 233 na poziomie ogólnomiejskim i 1966 dzielnicowych. W siódmej edycji – 2 243 projekty, w tym 197 na poziomie ogólnomiejskim i 2046 dzielnicowych.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/worek-projektow-w-budzecie-obywatelskim

Data utworzenia: 31 stycznia 2022

zobacz również

Czytaj więcej

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej
26 września 2023

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej

Redakcja
239 wyświetleń
Jutro o godzinie 8 rano rozpocznie się remont wesołowskiej ul. Długiej. W związku z tym od jutra odcinek między ulicami Przejazdową i Piękną zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz wjazdu w Długą nie będzie dotyczył osób dojeżdżających do posesji. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Piękną, Wspólną i Przejazdową. Prace zakończą się na początku grudnia.
Dzień Bez Samochodu 22 września
21 września 2023

Dzień Bez Samochodu 22 września

Redakcja
274 wyświetleń
Przypominamy, że już jutro wypada
#DzieńBezSamochodu🙂 To coroczne wydarzenie ma propagować komunikację miejską i zachęcać do korzystania z niej. Jak zawsze przez cały dzień we wszystkich pojazdach Warszawski Transport Publiczny nie będzie trzeba kasować biletów (lub kart miejskich i im podobnych).
Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne
19 września 2023

Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne

Redakcja
212 wyświetleń
Mieszkanki i mieszkańcy Wawra od lat czekają na budowę kanalizacji w dzielnicy. Mimo wielu inwestycji (i zapewne jeszcze większej ilości obietnic) w dzielnicy wciąż brakuje potrzebnej infrastruktury.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda