Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Wesoła. Jaki plan miejscowy dla rejonu cmentarza przy ul. Gościniec?

Rozpoczęliśmy zbieranie wniosków do planu miejscowego dla rejonu cmentarza przy ul. Gościniec.
Redakcja
561 wyświetleń
4 stycznia 2022
Wesoła. Jaki plan miejscowy dla rejonu cmentarza przy ul. Gościniec?

Rozpoczęliśmy zbieranie wniosków do planu miejscowego dla rejonu cmentarza przy ul. Gościniec.

Plan miejscowy to dokument, który określi, jak będzie można urządzić tę okolicę. W Warszawie plany ustalają, w jaki sposób można budować i przebudowywać budynki, ulice czy place. W planach zapisujemy też, którędy poprowadzić sieć infrastruktury czy jak urządzić tereny zieleni, parki i skwery.

Jeśli masz potrzeby lub pomysły związane z tym terenem, teraz jest czas, żeby je zgłosić. 

Obszar  planu znajduje się  w dzielnicy Wesoła i obejmuje teren o powierzchni około 30 ha. Planem  został objęty istniejący cmentarz przy ul. Gościniec oraz tereny  wokół niego. Są to strefy ograniczeń i miejsce  na planowane powiększenie  cmentarza.

W części południowej, na działkach ewid. nr 36, 37, 40/1 i 40 z obrębu 8-07-09 zlokalizowany jest cmentarz Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej. Rozbudowuje się on  stopniowo w kierunku zachodnim, na działkę ewid. nr 24 z obrębu 8-07-09. Wokół cmentarza przeważają  tereny leśne.

Zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna znajduje się jedynie we wschodniej części obszaru, wzdłuż ulic Ptasiej i Borkowskiej oraz w niewielkim zakresie w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza, po  jego południowej stronie. Po północnej stronie Traktu Brzeskiego przeważają tereny leśne oraz pojedyncze działki  zabudowane domami jednorodzinnymi. Teren rejonu cmentarza sąsiaduje z kompleksem leśnym Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Udział mieszkańców w sporządzaniu planu musi mieć charakter sformalizowany. Swoje potrzeby trzeba zgłosić na piśmie w formie wniosku do planu.

Konsultacje społeczne trwają od 3 do 31 stycznia 2022 r.

Wniosek do planu możesz złożyć do 31 stycznia 2022 r..

Wzór wniosku:

Jeśli chcesz poinformować swoich sąsiadów – wydrukuj plakat i powieś go na klatce!

Jak złożyć wniosek do planu?

Wypełnij formularz wniosku. 

Wypełniony wniosek możesz dostarczyć:

  • mailowo na sekretariat.BAiPP@um.warszawa.pl
  • pocztą na adres Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, ul. Marszałkowska 77/79 00-683 Warszawa
  • osobiście - w kancelarii głównej m.st. Warszawy, kancelarii Biura Architektury i Planowania Przestrzennego lub w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w dzielnicy
  • elektronicznie przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo podpisu potwierdzonego Profilem Zaufanym za pośrednictwem platformy ePUAP  

Wniosek złożony w terminie zostanie rozpatrzony przy opracowywaniu projektu planu. Nie otrzymasz odpowiedzi, ale możesz później sprawdzić podczas wyłożenia projektu planu, czy Twój wniosek został uwzględniony.

 

Źródło: https://architektura.um.warszawa.pl/-/jaki-plan-miejscowy-dla-rejonu-cmentarza-przy-ul-gosciniec

Data utworzenia: 4 stycznia 2022

zobacz również

Czytaj więcej

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej
26 września 2023

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej

Redakcja
239 wyświetleń
Jutro o godzinie 8 rano rozpocznie się remont wesołowskiej ul. Długiej. W związku z tym od jutra odcinek między ulicami Przejazdową i Piękną zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz wjazdu w Długą nie będzie dotyczył osób dojeżdżających do posesji. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Piękną, Wspólną i Przejazdową. Prace zakończą się na początku grudnia.
Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!
22 września 2023

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!

Redakcja
272 wyświetleń
Straż Miejska w Warszawie ostrzega: uwaga na fałszywe wezwania! Według zgłoszeń mieszkańców oszuści w stolicy wkładają za wycieraczki samochodów podrobione wezwania do zapłaty.
Dzień Bez Samochodu 22 września
21 września 2023

Dzień Bez Samochodu 22 września

Redakcja
274 wyświetleń
Przypominamy, że już jutro wypada
#DzieńBezSamochodu🙂 To coroczne wydarzenie ma propagować komunikację miejską i zachęcać do korzystania z niej. Jak zawsze przez cały dzień we wszystkich pojazdach Warszawski Transport Publiczny nie będzie trzeba kasować biletów (lub kart miejskich i im podobnych).

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda