Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Weekendowe remonty na Gocławiu

W najbliższy weekend, 5-8 listopada, dwie gocławskie ulice zyskają nową nawierzchnię jezdni. Drogowcy będą pracowali na ulicach gen. Bora-Komorowskiego i Nowaka-Jeziorańskiego. Kierowców czekają utrudnienia. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego pojadą objazdami.
Redakcja
69 wyświetleń
4 listopada 2021
Weekendowe remonty na Gocławiu

W najbliższy weekend, 5-8 listopada, dwie gocławskie ulice zyskają nową nawierzchnię jezdni. Drogowcy będą pracowali na ulicach gen. Bora-Komorowskiego i Nowaka-Jeziorańskiego. Kierowców czekają utrudnienia. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego pojadą objazdami.

Zmiany na Gocławiu

Zarząd Dróg Miejskich kontynuuje prace związane z modernizacją ulic Gocławia. Wiosną drogowcy położyli nowy asfalt na ul. Meissnera. Na jezdni pojawiły się wyznaczone pasy rowerowe, uporządkowane zostało parkowanie. Podobne zmiany, choć bez wymiany nawierzchni, przeszła ul. W. Umińskiego. Niebawem w ich ślady pójdzie ul. gen. Abrahama. Z kolei w październiku drogowcy przeprowadzili prace brukarskie na ul. gen. Bora-Komorowskiego. Ulica zyskała nowe krawężniki na odcinku od ul. skrzyżowania z ulicami gen. Abrahama i Meissnera do ul. gen. Fieldorfa „Nila”. Teraz pora na remont nawierzchni jezdni.

Nowa nawierzchnia na ul. gen. T. Bora-Komorowskiego

Prace na ul. gen. Bora-Komorowskiego rozpoczną się w piątek, 5 listopada, o godz. 22.00 i zakończą się w poniedziałek, 8 listopada, o godz. 4.00. W tym czasie ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicami gen. Abrahama i Meissnera do ul. gen. Fieldorfa „Nila”. Kierowcy jadący od strony Saskiej Kępy w kierunku Trasy Siekierkowskiej będą musieli skręcić w lewo w ul. gen. Abrahama lub w prawo w ul. Meissnera. Podobnie jadący od strony Trasy Siekierkowskiej będą musieli skręcić na skrzyżowaniu z ul. gen. Fieldorfa „Nila” w prawo lub w lewo. Na jezdni ul. gen. Fieldorfa „Nila” w stronę ul. Ostrobramskiej, zamiast pasa do skrętu w lewo w ul. gen. Bora-Komorowskiego, dopuszczona zostanie możliwość zawracania. Objazdy zamkniętego odcinka będą prowadziły ulicami gen. Abrahama lub Meissnera.

Frezowanie ul. Nowaka-Jeziorańskiego

W tym samym czasie, kiedy będą trwały prace na ul. gen. Bora-Komorowskiego, dzielnica Praga-Południe wymieni nawierzchnię jezdni ul. Nowaka-Jeziorańskiego. Remont obejmie odcinek od ul. Poligonowej (bez ronda) do ronda Skolimowskiej (także bez ronda). Jezdnia na tym odcinku będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Prace rozpoczną się w piątek, 5 listopada, o godz. 22.00 i zakończą w poniedziałek, 8 listopada, ok. godz. 4.00. Objazdy dla kierowców zostaną poprowadzone ulicami: Fieldorfa, Ostrobramską i Poligonową.

Piesi będą mogli korzystać z przejścia przez ul. Nowaka-Jeziorańskiego na wysokości ul. Poligonowej oraz przy rondzie Skolimowskiej. Pozostałe przejścia udostępniane będą naprzemiennie, zgodnie z postępem prac.

Autobusy na objazdach

Na czas prac na ul. gen. Bora-Komorowskiego trasy zmienią autobusy linii: 147, 507, 509 oraz nocnej N02. Objazd dla linii 147 i 507 został wyznaczony ulicami gen. R. Abrahama i gen.  Fieldorfa „Nila”, natomiast dla linii 509 i N02 – Meissnera i gen. Fieldorfa „Nila”. Z kolei w związku z remontem ul. Nowaka-Jeziorańskiego inaczej pojadą autobusy linii 135 i 151. Autobusy 135 pojadą Ostrobramską i Poligonową do ronda na skrzyżowaniu z Nowaka-Jeziorańskiego, gdzie zawrócą i wrócą na swoją trasę. Przed rondem będzie przystanek tymczasowy Kakowskiego 52. Objazd dla linii 151 został wytyczony ulicami gen. Fieldorfa „Nila” i Ostrobramską.

 

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/weekendowe-remonty-na-goclawiu

 

Data utworzenia: 4 listopada 2021

zobacz również

Czytaj więcej

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej
26 września 2023

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej

Redakcja
243 wyświetleń
Jutro o godzinie 8 rano rozpocznie się remont wesołowskiej ul. Długiej. W związku z tym od jutra odcinek między ulicami Przejazdową i Piękną zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz wjazdu w Długą nie będzie dotyczył osób dojeżdżających do posesji. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Piękną, Wspólną i Przejazdową. Prace zakończą się na początku grudnia.
Dzień Bez Samochodu 22 września
21 września 2023

Dzień Bez Samochodu 22 września

Redakcja
279 wyświetleń
Przypominamy, że już jutro wypada
#DzieńBezSamochodu🙂 To coroczne wydarzenie ma propagować komunikację miejską i zachęcać do korzystania z niej. Jak zawsze przez cały dzień we wszystkich pojazdach Warszawski Transport Publiczny nie będzie trzeba kasować biletów (lub kart miejskich i im podobnych).
Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne
19 września 2023

Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne

Redakcja
215 wyświetleń
Mieszkanki i mieszkańcy Wawra od lat czekają na budowę kanalizacji w dzielnicy. Mimo wielu inwestycji (i zapewne jeszcze większej ilości obietnic) w dzielnicy wciąż brakuje potrzebnej infrastruktury.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda