Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Ulica Celulozy w ekspresowej budowie. Trzaskowski wydał obwieszczenie

W Wawrze wciąż jest wiele niezrobionych dróg. Temat ten niejednokrotnie poruszali mieszkańcy. Sytuacja wydaje się być tak ciężka, że Prezydent m.st. Warszawy wydał  decyzję "rygoru natychmiastowej wykonalności z uwagi na ważny interes społeczny i gospodarczy".

Redakcja
694 wyświetleń
Samorząd
21 listopada 2023
Ulica Celulozy w ekspresowej budowie. Trzaskowski wydał obwieszczenie

Ulica będzie więc w remoncie, choć może lepszym określeniem będzie w budowie. Nie cała, ale znaczna jej większość - ta najbardziej zamieszkana - zostanie zbudowana i oddana w trybie ekspresowym. Drogowcy zajmą się odcinkiem od ul. Przewodowej do ul. Bielika. 

Postępowanie w sprawie budowy drogi zostało wszczęte we wrześniu tego roku na wniosek Prezydenta m.st. Warszawy reprezentowanego przez Burmistrza Dzielnicy Wawer Norberta Szczepańskiego oraz przez Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Wawer Leszka Baraniewskiego. Chodziło o wydanie zezwolenia na budowę drogi. Teraz doczekaliśmy się go i ulica zostanie wybudowana.

Duża część działek znajdujących się przy Celulozy to własność prywatna, ale równie dużo z nich przejdzie teraz na własność miasta. Wykaz ich wszystkich znaleźć można na stronie Urzędu (załącznik do pobrania). 

To też jest ulica Celulozy. Tu nie ma nawet asfaltu.


Data utworzenia: 21 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Wzajemne honorowanie biletów KM – WTP w związku z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia
Warto poczytać
8 czerwca 2024

Wzajemne honorowanie biletów KM – WTP w związku z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia

Kamil Oroń
173 wyświetleń

Temat modernizacji stacji Warszawa Zachodnia a także funkcjonowania kolei w jej trakcie to tematy bardzo ważne dla aglomeracji warszawskiej. W pewnym momencie wydawało się, że jeśli nastąpi otwarcie wszystkich peronów na modernizowanej stacji, to wzajemne honorowanie biletów KM - WTP będzie zakończone. Spieszę więc z garścią informacji na ten temat. 

Drogowcy wracają na Grochowską. Weekendowe frezowanie
Warto poczytać
12 kwietnia 2024

Drogowcy wracają na Grochowską. Weekendowe frezowanie

Maurycy Jędrzejewski
351 wyświetleń

W zeszłym roku ZDM prowadził prace na prawym pasie ul. Grochowskiej w stronę ronda Marsa. Budowę przerwała jednak zima i teraz ekipa wraca aby dokończyć to, co zaczęła.

Budowa Liceum jest na finiszu
Samorząd
23 marca 2024

Budowa Liceum jest na finiszu

Aleksandra Paradowska, zastępca burmistrza dzielnicy Wesoła
715 wyświetleń

Sprawa Liceum w Wesołej budzi wielkie zainteresowanie w dzielnicy. Trudno się temu dziwić, jeszcze kilka lat temu byliśmy jedyną dzielnicą w Warszawie, która nie miała żadnego publicznego liceum. Nasza młodzież musiała spędzać godziny dziennie w komunikacji miejskiej, aby korzystać z placówek innych dzielnic. Aby zaspokoić ciekawość mieszkańców, chciałabym podzielić się wiedzą na temat tego, co się do tej pory wydarzyło, na jakim etapie jesteśmy i kiedy nastąpi ten wyczekiwany moment otwarcia siedziby szkoły, która w chwili obecnej zajmuje pomieszczenia w budynku Szkoły Podstawowej nr 385

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda