Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Uchwała krajobrazowa - debata i konsultacje

Ratusz Miasta przedstawił projekt uchwały krajobrazowej. Projekt ten w założeniu ma doprowadzić do uporządkowania przestrzeni miejskiej lub, innymi słowy, poprawienia jakości stołecznego krajobrazu i wyeliminowania wielu nachalnych reklam (choć nie tylko). Konsultacje trwają do 31 marca; więcej informacji poniżej.
Redakcja
60 wyświetleń
27 lutego 2023
Uchwała krajobrazowa - debata i konsultacje
Ratusz Miasta przedstawił projekt uchwały krajobrazowej. Projekt ten w założeniu ma doprowadzić do uporządkowania przestrzeni miejskiej lub, innymi słowy, poprawienia jakości stołecznego krajobrazu i wyeliminowania wielu nachalnych reklam (choć nie tylko).
 
Pierwszy raz projekt uchwały zaprezentowany został w 2017 roku, natomiast w 2018 roku zaktualizowany dokument został wyłożony do publicznego wglądu w trybie ustawowym. Projekt trafił do Rady m.st. Warszawy, a 16 stycznia 2020 roku radni niemal jednogłośnie przyjęli dokument – uchwałę uchylił jednak wojewoda mazowiecki. "Po rozpatrzeniu uwag mieszkańców, uchwała musi zostać ostatecznie zaakceptowana przez radnych. Jej zapisy poprawią jakość przestrzeni stolicy – wpłyną na estetykę m.in. ograniczając chaos reklamowy." - informuje ratusz.


Co oznacza uchwała dla Warszawy?

Warszawa nie jest pierwszym polskim miastem, które chce uporządkować miejski krajobraz. Uchwała krajobrazowa została wprowadzona m.in. w Krakowie w 2020 roku. Po wprowadzeniu takich zmian, w stolicy ograniczona zostałaby ilość reklam. Prócz tego ratusz mówi o uporządkowaniu lokalizacji i skali szyldów, szczególnie na elewacjach budynków - przykładem może być DS Riviera przy rondzie Jazdy Polskiej. Istniejące reklamy musiałyby dostosować się do nowych przepisów. 

Oprócz tego uchwała zakłada wykluczenie budowy ogrodzeń z najbardziej rażących wizualnie materiałów, wykluczenie grodzenia osiedli modernistycznych i finalnie ujednolicenie obiektów małej architektury na terenach publicznych. 
 
Projekt uchwały znaleźć można na stronie architektura.um.warszawa.pl/. Do projektu uchwały każda osoba może zgłaszać uwagi. Czas na to jest do końca marca. W ramach dyskusji nad projektem odbędą się także konsultacje społeczne: 7 marca zdalnie i 9 i 13 marca w czasie dyżuru w Warszawskim Pawilonie Architektury od 16:00 do 19:00.

Czekamy na Wasze opinie w sprawie tego projektu!

Data utworzenia: 27 lutego 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej
26 września 2023

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej

Redakcja
239 wyświetleń
Jutro o godzinie 8 rano rozpocznie się remont wesołowskiej ul. Długiej. W związku z tym od jutra odcinek między ulicami Przejazdową i Piękną zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz wjazdu w Długą nie będzie dotyczył osób dojeżdżających do posesji. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Piękną, Wspólną i Przejazdową. Prace zakończą się na początku grudnia.
Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!
22 września 2023

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!

Redakcja
272 wyświetleń
Straż Miejska w Warszawie ostrzega: uwaga na fałszywe wezwania! Według zgłoszeń mieszkańców oszuści w stolicy wkładają za wycieraczki samochodów podrobione wezwania do zapłaty.
Dzień Bez Samochodu 22 września
21 września 2023

Dzień Bez Samochodu 22 września

Redakcja
274 wyświetleń
Przypominamy, że już jutro wypada
#DzieńBezSamochodu🙂 To coroczne wydarzenie ma propagować komunikację miejską i zachęcać do korzystania z niej. Jak zawsze przez cały dzień we wszystkich pojazdach Warszawski Transport Publiczny nie będzie trzeba kasować biletów (lub kart miejskich i im podobnych).

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda