Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Studia oligoceńska w Rembertowie otwarta

Po wielu latach budowy, opóźnień i różnych utrudnień w Rembertowie stanęła studia oligoceńska, która została dziś uroczyście otwarta. Korzystać z niej będzie można codziennie od 8:00 do 20:00. 

Redakcja
173 wyświetleń
Samorząd
16 listopada 2023
Studia oligoceńska w Rembertowie otwarta
zdjęcie: Witold Antosiewicz

Na rogu Gawędziarzy i Haubicy stanęła studnia. Budowę ukończono w grudniu zeszłego roku, ale dopiero teraz studnię oddano do użytku. Ważne, że jest! 

Uzdatnianie wody surowej odbywa się na dwóch poziomach filtracji. Dzięki temu woda uzyskiwana z kranów czerpalnych - 7 sztuk - jest wolna od zanieczyszczeń fizycznych, chemicznych oraz mikrobiologicznych. 

- czytamy na stronie urzędu. Pobraną wodę należy przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętych naczyniach, w temperaturze 2°C - 8°C. Czas przechowywania w takich warunkach to maksymalnie 4 dni. W chłodnej porze roku można wodę przechowywać na zewnątrz, jednak trzeba ją chronić przed przemrożeniem oraz nasłonecznieniem. W warunkach pokojowych woda może być przechowywana 24 godziny.

Głębokość ujęcia trzeciorzędowych wód podziemnych w Dzielnicy Rembertów wynosi 235 m. Szacuje się średni pobór wód w ilości 160 mna dobę. Powierzchnia zabudowy budynku poboru wody wynosi 32 m2.

Data utworzenia: 16 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Wschodniej Obwodnicy na razie nie będzie. WSA ogłosił wyrok
Warto poczytać
7 grudnia 2023

Wschodniej Obwodnicy na razie nie będzie. WSA ogłosił wyrok

Redakcja
157 wyświetleń

Temat Wschodniej Obwodnicy Warszawy budzi emocje, zwłaszcza w Wesołej. To właśnie tam trwała i wciąż trwa najbardziej zagorzała debata na jej temat. Jedni oponują za tzw. wariantem zielonym, inni za alternatywnym czerwonym. Jak na razie wszystko wciąż pozostaje w sferze dyskusji, bo najnowszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego opóźnił realizację ostatniego fragmentu trasy.

Dziś otwarcie skończonej Trasy Łazienkowskiej!
Warto poczytać
31 października 2023

Dziś otwarcie skończonej Trasy Łazienkowskiej!

Redakcja
229 wyświetleń

Nie tylko dotrzymano terminu, ale skończono budowę kilka miesięcy przed jego upływem. Wiadukt południowy Trasy Łazienkowskiej zostanie otwarty dziś o 22:00.

Nowa stacja wyczekiwania karetek w Wawrze
Warto poczytać
8 października 2023

Nowa stacja wyczekiwania karetek w Wawrze

Redakcja
251 wyświetleń

Ratownicy medyczni zyskali nową stację wyczekiwania o powierzchni 150 mkw. Nowe miejsce pracy medyków powstało przy wawerskiej ulicy Wydawniczej 70.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2023 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda