Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Studia oligoceńska w Rembertowie otwarta

Po wielu latach budowy, opóźnień i różnych utrudnień w Rembertowie stanęła studia oligoceńska, która została dziś uroczyście otwarta. Korzystać z niej będzie można codziennie od 8:00 do 20:00. 

Redakcja
395 wyświetleń
Samorząd
16 listopada 2023
Studia oligoceńska w Rembertowie otwarta
zdjęcie: Witold Antosiewicz

Na rogu Gawędziarzy i Haubicy stanęła studnia. Budowę ukończono w grudniu zeszłego roku, ale dopiero teraz studnię oddano do użytku. Ważne, że jest! 

Uzdatnianie wody surowej odbywa się na dwóch poziomach filtracji. Dzięki temu woda uzyskiwana z kranów czerpalnych - 7 sztuk - jest wolna od zanieczyszczeń fizycznych, chemicznych oraz mikrobiologicznych. 

- czytamy na stronie urzędu. Pobraną wodę należy przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętych naczyniach, w temperaturze 2°C - 8°C. Czas przechowywania w takich warunkach to maksymalnie 4 dni. W chłodnej porze roku można wodę przechowywać na zewnątrz, jednak trzeba ją chronić przed przemrożeniem oraz nasłonecznieniem. W warunkach pokojowych woda może być przechowywana 24 godziny.

Głębokość ujęcia trzeciorzędowych wód podziemnych w Dzielnicy Rembertów wynosi 235 m. Szacuje się średni pobór wód w ilości 160 mna dobę. Powierzchnia zabudowy budynku poboru wody wynosi 32 m2.

Data utworzenia: 16 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Kandydaci w wyborach samorządowych w Dzielnicy Rembertów
Warto poczytać
26 marca 2024

Kandydaci w wyborach samorządowych w Dzielnicy Rembertów

Redakcja
365 wyświetleń

Poniżej publikujemy na podstawie komunikatu PKW listy wszystkich zarejestrowanych kandydatów w wyborach samorządowych w dzielnicy Rembertów. Warto także pamiętać, że w wyborach do Rady Dzielnicy, Rembertów podzielony jest na 4 okręgi wyborcze. Szczegółowy wykaz ulic wchodzących w skład danego okręgu jest opublikowany na stronach PKW. Warto upewnić się, w którym okręgu głosujemy, bo od tego zależy „zestaw” kandydatów do Rady Dzielnicy, spośród których możemy wybierać. 

Nowe wawerskie muzeum - Murowanka
Kultura
27 listopada 2023

Nowe wawerskie muzeum - Murowanka

Redakcja
993 wyświetleń

Choć położona tuż przy granicy z Gocławkiem, Murowanka zostaje przekształcona w nowe wawerskie muzeum. Otwarcie już 2 grudnia.

Nowa stacja wyczekiwania karetek w Wawrze
Warto poczytać
8 października 2023

Nowa stacja wyczekiwania karetek w Wawrze

Redakcja
497 wyświetleń

Ratownicy medyczni zyskali nową stację wyczekiwania o powierzchni 150 mkw. Nowe miejsce pracy medyków powstało przy wawerskiej ulicy Wydawniczej 70.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda