Obiekty zaadoptowane na cele komercyjne powstają zazwyczaj w bardzo prestiżowych lokalizacjach, które znajdują się w bliskiej odległości od centrum Warszawy. Rewitalizacja historycznych budynków podnosi walory estetyczne przestrzeni publicznej oraz zwiększa użyteczność obszarów poprzemysłowych. Obecnie to wyraźny trend urbanistyczny, który przybiera na sile. Na warszawskiej Pradze trwa rewitalizacja zabytkowych zabudowań. Projekt o nazwie Bohema powstaje na terenie dawnej fabryki Pollena-Uroda, na powierzchni ok. 4,3 ha. To bardzo atrakcyjny kompleks mieszkaniowo-komercyjny, który znajduje się przy ulicy Szwedzkiej. Nowa inwestycja mieszkaniowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem na tyle, że wszystkie lokale mieszkalne z etapu pierwszego A zostały sprzedane. Plany inwestycyjne obejmują rozpoczęcie budowy kolejnych mieszkań na powierzchni około 6,5 tys. m kw.
Na tym terenie powstają nie tylko mieszkania na sprzedaż, ale też lokale handlowo-usługowe oraz biurowe z atrakcyjną przestrzenią coworkingową. Nowa inwestycja mieszkaniowa na Pradze-Północ jest podzielona na kilka etapów. W centralnym punkcie Bohemy, czyli na terenie otwartego placu miejskiego wokół komina mają odbywać się wydarzenia artystyczne, takie jak: koncerty, spektakle czy pokazy filmów w kinie plenerowym. Podnosi to znacznie walory tego miejsca. Projekt Bohema obejmuje także ciekawie zaaranżowane puby i restauracje. Nowoczesne osiedle mieszkaniowe znajduje się nieopodal stacji metra. Dzięki temu można stąd szybko oraz wygodnie dojechać w wybrane miejsce. Zrewitalizowana, komercyjna zabudowa o powierzchni 15 tys. m kw. z pewnością przypadnie do gustu wielu mieszkańcom stolicy. Jakie etapy przewiduje projekt?
I etap inwestycji - 3 budynki z mieszkaniami na sprzedaż zostały oddane do użytku w drugim kwartale 2020 roku. Kolejne mają być gotowe w II kw. 2021 r. Kolejne etapy – według planów – powinny się zakończyć w 2022 lub 2023 roku.
II etap inwestycji - to mieszkania, które mają być wybudowane do maksymalnie drugiej połowy 2022 roku. W tym miejscu powstaną 4 kameralne budynki.
Rynek pierwotny w Warszawie to nie tylko rewitalizacja dawnych terenów przemysłowych, ale również nowe inwestycje.
Deweloperzy chętnie wykorzystują potencjał starych i mało użytecznych budynków. Modernizowane obiekty przyciągają niepowtarzalnym charakterem nie tylko pod względem aranżacyjnym, ale też użytkowym. Zintegrowany program rewitalizacji stolicy ma na celu poprawę jakość życia mieszkańców, zwłaszcza prawobrzeżnej części Warszawy. Nowe projekty powinny też angażować i aktywizować lokalną społeczność. Tereny objęte programem modernizacji mają wspierać małe inicjatywy o charakterze kulturalno-społecznym. Rewitalizacja to także przywracanie do życia zdegradowanych obszarów, które znajdują się na Kamionku, Szmulowiźnie, Nowej i Starej Pradze oraz Targówku Fabrycznym.
Fundacja "Rodzić po Ludzku", w oparciu o wyniki wypełnionych przez kobiety po porodzie stworzyła ranking najlepiej ocenianych szpitali położniczych oraz szpitali z oddziałami położniczymi.
Nominacje już wybrane, pora głosować na zwycięzców! Do 21 stycznia otwarte jest głosowanie Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy.
Mieszkańcy Pragi-Północ sprzeciwiają się zamiarom Ratusza, który chce zlikwidować znajdującą się przy ulicy Jagiellońskiej aptekę.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?