Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Przedwiośnie w górach: wycieczka koła PTTK w Wesołej

Czy jest lepszy sposób na spędzenie pierwszych dni wiosny, niż w polskich górach? Ciężko powiedzieć. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej górskiej wycieczce wesołowskiego koła PTTK - tym razem w Gorce. Więcej informacji poniżej.
Redakcja
79 wyświetleń
23 lutego 2023
Przedwiośnie w górach: wycieczka koła PTTK w Wesołej
Czy jest lepszy sposób na spędzenie pierwszych dni wiosny, niż w polskich górach? Ciężko powiedzieć. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej górskiej wycieczce wesołowskiego koła PTTK - tym razem w Gorce.
 
Wycieczka planowana jest na termin 16-19 marca, a jej celem są Gorce w Beskidach Zachodnich. Choć szczyty Gorców są relatywnie wysokie (najwyższy z nich - Turbacz - liczy 1310 mnp), to podejścia są dość łagodne. Trzeba pamiętać jednak, że panuje tam klimat typowo górski. W najwyższym piętrze klimatycznym, znajdującym się powyżej 1100 m n.p.m. jest to klimat chłodny. Średnia temperatura roczna wynosi 3 °C, roczna suma opadów 1200 mm, a okres wegetacyjny trwa zaledwie 160 dni.

Prócz trzech dni wędrówki, planowany jest też wypad na wieczorne leniuchowanie w basenach termalnych Gorący Potok w Szaflarach. Wyjazd ten wypakowany jest więc atrakcjami, a i długość tras na szlakach jest zależna od ambicji i siły. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Zostało jeszcze 25 miejsc, warto więc się spieszyć. Więcej informacji odnośnie kosztów, pobytu czy przejazdu znajdziecie na stronie PTTK Wesoła. Zapraszamy!

Data utworzenia: 23 lutego 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej
26 września 2023

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej

Redakcja
239 wyświetleń
Jutro o godzinie 8 rano rozpocznie się remont wesołowskiej ul. Długiej. W związku z tym od jutra odcinek między ulicami Przejazdową i Piękną zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz wjazdu w Długą nie będzie dotyczył osób dojeżdżających do posesji. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Piękną, Wspólną i Przejazdową. Prace zakończą się na początku grudnia.
Dzień Bez Samochodu 22 września
21 września 2023

Dzień Bez Samochodu 22 września

Redakcja
274 wyświetleń
Przypominamy, że już jutro wypada
#DzieńBezSamochodu🙂 To coroczne wydarzenie ma propagować komunikację miejską i zachęcać do korzystania z niej. Jak zawsze przez cały dzień we wszystkich pojazdach Warszawski Transport Publiczny nie będzie trzeba kasować biletów (lub kart miejskich i im podobnych).
Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne
19 września 2023

Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne

Redakcja
212 wyświetleń
Mieszkanki i mieszkańcy Wawra od lat czekają na budowę kanalizacji w dzielnicy. Mimo wielu inwestycji (i zapewne jeszcze większej ilości obietnic) w dzielnicy wciąż brakuje potrzebnej infrastruktury.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda