- indywidualną pracę z osobą chorą – trening pamięci, trening codziennych czynności, muzykoterapia, terapia multisensoryczna, terapia reminiscencyjna, zajęcia plastyczne;
- indywidualną pracę z bezpośrednim opiekunem – m.in. oddziaływania wspierające, edukacyjne, informacyjne, motywujące, aktywizujące, opieka wytchnieniowa, szkolenie modelujące pracę z chorym;
- wsparcie rodziny w rozwiązywaniu problemów opiekuńczych, psychologicznych, socjalnych, przy współpracy z zespołem Fundacji i właściwymi Instytucjami działającymi na rzecz rodziny;
- pogłębienie diagnozy potrzeb rodziny żyjącej z demencją, udział w opracowaniu planu pracy z rodziną oraz jego realizacji.
Asystenci to wyszkoleni i doświadczeni specjaliści w obszarze pracy z osobami cierpiącymi na demencję: psycholog, pedagog, pracownik socjalny lub terapeuta zajęciowy. Do projektu przystąpić mogą rodziny sprawujące opiekę nad osobą starszą, niesamodzielną z powodu zaburzeń poznawczych lub zespołów otępiennych, muszą jednak wyrazić zgodę i gotowość do spotkań z asystentem, opiekunowie muszą także wspólne zamieszkiwać z chorym, a on posiadać zdolność do udziału w zajęciach z asystentem.
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
FUNDACJA WSPARCIE www.fundacjawsparcie.eu
tel. 501 823 644, 730 362 640; 570 386 060
e-mail: fundacjawsparcie@os.pl
Data utworzenia: 4 sierpnia 2020
Fundacja "Rodzić po Ludzku", w oparciu o wyniki wypełnionych przez kobiety po porodzie stworzyła ranking najlepiej ocenianych szpitali położniczych oraz szpitali z oddziałami położniczymi.
Z okazji 40-lecia ZPAMiG otwarto pokaźną wystawę sztuki.
Mieszkańcy Pragi-Północ sprzeciwiają się zamiarom Ratusza, który chce zlikwidować znajdującą się przy ulicy Jagiellońskiej aptekę.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?