W wyniku podjętych działań, w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2020 r. z ulic Warszawy usunięto 1163 tzw. wraki, w tym 500 z nich, dzięki czynnościom strażników, usunęli na własny koszt posiadacze tych aut, a 35 pojazdów przywrócili do stanu używalności.
Najwięcej wraków usunięto z terenów: Mokotowa – 152; Praga Południe – 126; Targówka – 111.
Najmniej wraków usunięto z terenów: Wesołej – 11; Rembertowa – 12; Wilanowa – 31.
W analogicznym okresie 2019 r. wraków było mniej. W wyniku działań strażników z terenu miasta usunięto 833 pojazdy. Właściciele sami usunęli 428 wraków, a 26 przywrócili do stanu używalności.
Najwięcej wraków usunięto z terenów: Mokotowa – 111; Praga Południe – 95; Targówka – 81.
Najmniej wraków usunięto z terenów: Wesołej – 8; Rembertowa – 9; Ursusa – 18.
Działania, które podejmują warszawscy strażnicy mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Są również jednym z elementów przeciwdziałania degradacji przestrzeni miejskiej. Interweniujemy kiedy pojazdy są zniszczone, z których wyciekają płyny eksploatacyjne. Często wraki są niezabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Z pojazdów wystają elementy uszkodzonej karoserii. Zagrożeniem mogą być również wybite szyby. Czasami pojazdy są tak zdewastowane, że trudno w pierwszej chwili stwierdzić z jaką marką mamy do czynienia. Zdarza się, że część z wraków dosłownie służy za śmietniki. Nie tylko same pojazdy są zanieczyszczone odpadami, ale również teren wokół nich. W przypadku kiedy pojazd stanowi zagrożenie, bezzwłocznie wydawana jest dyspozycja jego usunięcia. W innych sytuacjach nasze czynności zmierzają do zmobilizowania właściciela pojazdu, tak aby to on usunął wrak lub przywrócił pojazd do stanu użytkowego. Funkcjonariusze z Referatu ds. Pojazdów wszczynali czynności m.in. w przypadku aut powypadkowych, spalonych – niebezpiecznych dla mieszkańców i środowiska, blokujących miejsca parkingowe i szpecących miasto, a także tych pozostawionych bez tablic rejestracyjnych. Mimo, że prowadzone czynności są czasochłonne i czasami utrudnione, dokładamy wszelkich starań, aby wrak zniknął z terenu miasta.
Auta usuwane są na wytypowane parkingi. Tam jeszcze przez jakiś czas czekają, aż zgłoszą się po nie ich właściciele. Jeżeli w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, pojazd nie zostanie odebrany, uznaje się, że został on porzucony z zamiarem wyzbycia się. Wówczas z mocy ustawy przechodzi na własność gminy i poddawanych recyklingowi.
Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy
Data utworzenia: 21 maja 2020
Fundacja "Rodzić po Ludzku", w oparciu o wyniki wypełnionych przez kobiety po porodzie stworzyła ranking najlepiej ocenianych szpitali położniczych oraz szpitali z oddziałami położniczymi.
Z okazji 40-lecia ZPAMiG otwarto pokaźną wystawę sztuki.
Nominacje już wybrane, pora głosować na zwycięzców! Do 21 stycznia otwarte jest głosowanie Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?