Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Pomoc dla 500 bezdomnych kotów od Biblioteki w Wesołej

Czapki z głów dla Biblioteki Publicznej w Wesołej. Dzięki współpracy tej instytucji ze Szkołą Podstawową nr 172 i fundacją dla zwierząt ARGOS, ósmoklasistom z SP 172 w trakcie czterech sesji warsztatosych udalo się stworzyć 88 budek dla bezdomnych kotów, które pomogą aż 500 zwierzakom. Więcej informacji poniżej.
Redakcja
63 wyświetleń
20 lutego 2023
Pomoc dla 500 bezdomnych kotów od Biblioteki w Wesołej
Czapki z głów dla Biblioteki Publicznej w Wesołej. Dzięki współpracy tej instytucji ze Szkołą Podstawową nr 172 i fundacją dla zwierząt ARGOS, ósmoklasistom z SP 172 w trakcie czterech sesji warsztatosych udalo się stworzyć 88 budek dla bezdomnych kotów, które pomogą aż 500 zwierzakom.
 
Wolontariusze brali też udział w spotkaniu dla młodych czytelników w Bibliotece w Zielonej, dzięki czemu udało im się zebrać polary czy karmę dla bezdomnych kotów. I to nawet nie jest najlepsza część tej akcji! Jak informuje Biblioteka, projekt zyskał uznanie międzynarodowe, gdyż "szaleni nieco bibliotekarze z Wesołej napisali do – jak się okazało – jeszcze bardziej szalonych bibliotekarzy z Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier i Chorwacji, z prośbą o  nagranie i przesłanie krótkiego filmiku ze swą miałczącą pociechą w roli głównej. Okazało się że „kici, kici” to żadne Esperanto. Niby kot to kot, ale w każdym kraju woła się go inaczej. Chcesz wiedzieć jak? Wpadnij do Biblioteki w Wesołej".

Filmik z akcji znajduje się na kanale biblioteki, pod tym linkiem. Warto dodać, że cała akcja została przeprowadzona pod okiem wolontariuszy z Ośrodka Koteria. Jeszcze raz składamy wyrazy uznania dla Biblioteki i wolontariuszy za przeprowadzenie tej szlachetnej akcji. Mamy nadzieję, że zbudowane budki pomogą bezdomnym wesołowskim kociakom.

Data utworzenia: 20 lutego 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej
26 września 2023

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej

Redakcja
240 wyświetleń
Jutro o godzinie 8 rano rozpocznie się remont wesołowskiej ul. Długiej. W związku z tym od jutra odcinek między ulicami Przejazdową i Piękną zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz wjazdu w Długą nie będzie dotyczył osób dojeżdżających do posesji. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Piękną, Wspólną i Przejazdową. Prace zakończą się na początku grudnia.
Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!
22 września 2023

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!

Redakcja
273 wyświetleń
Straż Miejska w Warszawie ostrzega: uwaga na fałszywe wezwania! Według zgłoszeń mieszkańców oszuści w stolicy wkładają za wycieraczki samochodów podrobione wezwania do zapłaty.
Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne
19 września 2023

Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne

Redakcja
214 wyświetleń
Mieszkanki i mieszkańcy Wawra od lat czekają na budowę kanalizacji w dzielnicy. Mimo wielu inwestycji (i zapewne jeszcze większej ilości obietnic) w dzielnicy wciąż brakuje potrzebnej infrastruktury.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda