Dziś, w czasie pandemii, po uzyskaniu pozytywnej opinii Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS), ozonowanie stało się metodą odkażania ulic miasta. Polska technologia dezynfekcji jest rekomendowana również przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Woda wysoko ozonowana jest produkowana przez urządzenia wypożyczone przez miasto z MPWiK. Urządzenia te zostały wyprodukowane przez firmę z Krynicy Zdroju. Na zastosowaną w Warszawie technologię posiada certyfikat Ministerstwa Środowiska, certyfikat innowacyjności Krajowej Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego m.st. Warszawa.
Produkcja odgazowanej wody wysoko ozonowanej (OWWO) bazuje na sprawdzonej od kilkudziesięciu lat technologii usuwania bakterii i wirusów z wody za pomocą ozonu.
Jest ona bezpieczna dla ludzi i środowiska - wnika do wnętrza wirusów i bakterii przez błonę komórkową i niszczy je od środka. Po kilku minutach ekspozycji i dezynfekcji rozkłada się do czystego tlenu.
Do wytwarzania OWWO potrzeba jedynie wody, tlenu i energii elektrycznej, co jest ogromną zaletą w jej produkcji i unikalnością polskiej metody w skali światowej. Metoda ta jest bezpieczna dla środowiska. Skuteczność wody wysoko ozonowanej polega na znacznie szybszym niszczeniu patogenów w porównaniu z innymi środkami dezynfekcyjnymi.
Tysiące kilometrów zdezynfekowanych ulic
Dezynfekcja obejmuje wszystkie dzielnice Warszawy. Prowadzona jest w kluczowych miejscach przestrzeni publicznej, takich jak węzły przesiadkowe, zespoły przystanków, główne trakty komunikacyjne z dużą liczbą przystanków autobusowych i tramwajowych, przejścia podziemne, miejskie place, otoczenie dworców, szpitali, DPS-ów.
Nocne prace wykonują podnajemcy dwóch jednostek miejskich: Zarządu Zieleni oraz Zarządu Oczyszczania Miasta. 40 pracowników przez 25 dni zdezynfekowało blisko 2500 km ulic, ponad 1,2 mln m² powierzchni i blisko 2000 przystanków komunikacji miejskiej. Dotychczasowy koszt ozonowania to ok. 770 tys. zł.
Do przeprowadzania dezynfekcji wykorzystywane są polewaczki, urządzenia mechaniczne samojezdne oraz opryskiwacze rolne i plecakowe.
Źródło: pragapld.waw.pl
Data utworzenia: 7 maja 2020
Fundacja "Rodzić po Ludzku", w oparciu o wyniki wypełnionych przez kobiety po porodzie stworzyła ranking najlepiej ocenianych szpitali położniczych oraz szpitali z oddziałami położniczymi.
Z okazji 40-lecia ZPAMiG otwarto pokaźną wystawę sztuki.
Nominacje już wybrane, pora głosować na zwycięzców! Do 21 stycznia otwarte jest głosowanie Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?