Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Początek rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Już teraz można "składać papiery" do warszawskich liceów, techników i zawodówek. Ósmoklasiści przystąpią do egzaminów w przyszłym tygodniu, natomiast wczoraj ruszył system, za którego pomocą prowadzona jest rekrutacja. Szczegóły poniżej.
Redakcja
98 wyświetleń
16 maja 2023
Początek rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Już teraz można "składać papiery" do warszawskich liceów, techników i zawodówek. Ósmoklasiści przystąpią do egzaminów w przyszłym tygodniu, natomiast wczoraj ruszył system, za którego pomocą prowadzona jest rekrutacja. 

Jak podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m. st. Warszawy: "Do rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 przystąpi tzw. półtora rocznika ósmoklasistów. W związku z tym, na najbliższy rok szkolny w miejskich placówkach przygotowano ponad 30,5 tys. miejsc dla kandydatów, w tym niemal 20 tys. w liceach ogólnokształcących, ponad 8.7 tys. w technikach oraz 1.8 tys. miejsc w branżowych szkołach I stopnia". 

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji pod adresem: warszawa.edu.com.plWnioski o przyjęcie do klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 15 maja do 19 czerwca do godz. 15:00. Co ważne, kandydaci mogą wskazać dowolną liczbę szkół prowadzonych przez m.st. Warszawę, a w nich dowolną liczbę oddziałów. 

Przy okazji warto wspomnieć o naszych lokalnych liceach: 163 LO w Wesołej, LO "Żagle" czy wiele innych szkół publicznych i niepublicznych. 
 
Więcej informacji znajduje się na stronie https://um.warszawa.pl/-/rozpoczela-sie-rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych . 

Data utworzenia: 16 maja 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!
22 września 2023

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!

Redakcja
271 wyświetleń
Straż Miejska w Warszawie ostrzega: uwaga na fałszywe wezwania! Według zgłoszeń mieszkańców oszuści w stolicy wkładają za wycieraczki samochodów podrobione wezwania do zapłaty.
Dzień Bez Samochodu 22 września
21 września 2023

Dzień Bez Samochodu 22 września

Redakcja
272 wyświetleń
Przypominamy, że już jutro wypada
#DzieńBezSamochodu🙂 To coroczne wydarzenie ma propagować komunikację miejską i zachęcać do korzystania z niej. Jak zawsze przez cały dzień we wszystkich pojazdach Warszawski Transport Publiczny nie będzie trzeba kasować biletów (lub kart miejskich i im podobnych).
Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne
19 września 2023

Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne

Redakcja
212 wyświetleń
Mieszkanki i mieszkańcy Wawra od lat czekają na budowę kanalizacji w dzielnicy. Mimo wielu inwestycji (i zapewne jeszcze większej ilości obietnic) w dzielnicy wciąż brakuje potrzebnej infrastruktury.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda