Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Plan miejscowy w Wesołej-Centrum i Woli Grzybowskiej: konsultacje

Urząd Miasto Stołeczne Warszawa rozpoczął zbieranie wniosków do planów miejscowych obszarów Wesoła-Centrum, Wola Grzybowska oraz rejonu przyszłego liceum przy ul. Słowackiego. Jak zawsze urzędnicy czekają na Wasze propozycje, sugestie i pomysły.
Redakcja
202 wyświetleń
18 września 2023
Plan miejscowy w Wesołej-Centrum i Woli Grzybowskiej: konsultacje
Urząd Miasto Stołeczne Warszawa rozpoczął zbieranie wniosków do planów miejscowych obszarów Wesoła-Centrum, Wola Grzybowska oraz rejonu przyszłego liceum przy ul. Słowackiego. Jak zawsze urzędnicy czekają na Wasze propozycje, sugestie i pomysły.
 
Łączny obszar objęty planem ma 144 hektary. Zdecydowaną większość zajmuje oczywiście teren w Centrum i Woli Grzybowskiej. Urbaniści piszą, że "celem tego planu jest przede wszystkim ochrona istniejących osiedli przed nadmiernąintensyfikacją zabudowy oraz niekontrolowaną ekspansją zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej." W terenie objętym planem znajdują się głównie domy jednorodzinne i obiekty usług i handlu.
 
Obszar w rejonie liceum znajduje się w Groszówce i ma ok. 5 hektarów. Poza budynkiem liceum na tym terenie znajduje się las oraz tzw. teren niezagospodarowany. Urzędnicy chcą w tym miejscu zrealizować usługi publiczne - halę sportową, boisko, lodowisko i dom kultury.
 
Konsultacje trwają do 10 października. Aby złożyć wniosek w sprawie planu, należy pobrać go (np. ze strony urzędu https://architektura.um.warszawa.pl/.../jaki-plan... ), wypełnić i złożyć mailowo, pocztą, osobiście lub elektronicznie. Wszystkie informacje znajdziecie pod w/w linkiem.
 
fot. Andrzej Błaszczak

Data utworzenia: 18 września 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!
22 września 2023

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!

Redakcja
272 wyświetleń
Straż Miejska w Warszawie ostrzega: uwaga na fałszywe wezwania! Według zgłoszeń mieszkańców oszuści w stolicy wkładają za wycieraczki samochodów podrobione wezwania do zapłaty.
Dzień Bez Samochodu 22 września
21 września 2023

Dzień Bez Samochodu 22 września

Redakcja
274 wyświetleń
Przypominamy, że już jutro wypada
#DzieńBezSamochodu🙂 To coroczne wydarzenie ma propagować komunikację miejską i zachęcać do korzystania z niej. Jak zawsze przez cały dzień we wszystkich pojazdach Warszawski Transport Publiczny nie będzie trzeba kasować biletów (lub kart miejskich i im podobnych).
Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne
19 września 2023

Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne

Redakcja
212 wyświetleń
Mieszkanki i mieszkańcy Wawra od lat czekają na budowę kanalizacji w dzielnicy. Mimo wielu inwestycji (i zapewne jeszcze większej ilości obietnic) w dzielnicy wciąż brakuje potrzebnej infrastruktury.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda